Jack Phillips

22. 11. 2022

John Paul Mac Isaac, opravář notebooků, kterému se měl dostat do rukou notebook Huntera Bidena, v pondělí prozradil, že spolupracuje s republikánskými zákonodárci, kteří se připravují na vyšetřování Bidena mladšího po převzetí většiny ve Sněmovně reprezentantů.

Mac Isaac v pondělním rozhovoru na Fox News tvrdil, že když poprvé o notebooku komunikoval s FBI, agent mu dal „mrazivé“ varování. Opravář notebooků z Delaware uvedl, že si také vzpomíná, jak jednomu agentovi řekl, že až vydá svou knihu, změní jejich jména.

„Tehdy se agent Mike otočil a řekl mi, že podle jejich zkušeností se lidem, kteří o těchto věcech nemluví, nikdy nic nestane,“ řekl Mac Isaac a tvrdil, že to byla zastřená výhrůžka, aby mlčel.

„Poslední dva roky jsem se potýkal s odvetami z několika front, když to, co jsem udělal, uniklo na veřejnost. Očekávám to a budu očekávat, že to bude pokračovat,“ dodal pro Fox News při propagaci své knihy.

Republikáni by podle něj měli pohnat k odpovědnosti „FBI za to, že se spolčila s našimi mainstreamovými a sociálními médii, aby zablokovala informace, skutečný příběh se skutečnými důsledky“, a měli by „přijít na kloub tomu, co Bidenova rodina dělala, když byl Joe Biden viceprezidentem“.

V pondělí právník Huntera Bidena Chris Clark řekl na CBS News, že Mac Isaac neměl Hunterův „souhlas k přístupu k jeho počítačovým datům ani k jejich sdílení s ostatními“. Někteří analytici uvedli, že to bylo možná poprvé, co jeden z právníků Huntera Bidena potvrdil, že Hunter nechal notebook v opravně počítačů v Delaware.

V květnu tohoto roku Mac Isaac pro New York Post popsal, jak Hunter Biden v dubnu 2019 přijel do jeho obchodu ve Wilmingtonu ve státě Delaware.

„Jsem rád, že máte ještě otevřeno,“ řekl mu údajně Hunter Biden. „Právě jdu z doutníkového baru, kde mi řekli o vašem obchodě, ale musel jsem si pospíšit, protože v sedm zavíráte.“

„Potřebuji z nich obnovit data, ale všechna jsou poškozená (kapalinou) a nejdou zapnout,“ vzpomínal Mac Isaac na jeho slova.

Další podrobnosti

Televizní stanice CBS citovala v pondělí nezávislého experta, který uvedl, že data pocházející z notebooku Huntera Bidena jsou pravá, což se stalo zhruba dva roky poté, co o tom informoval deník NY Post a další zpravodajské servery včetně The Epoch Times.

The Epoch Times se obrátil na tiskovou kancelář FBI se žádostí o komentář.

Poté, co republikáni získali ve volbách většinu ve Sněmovně reprezentantů, jejich představitelé sdělili, že budou vyšetřovat bankovní záznamy a tvrzení whistleblowerů, která ukazují na propojení mezi Hunterem Bidenem a prezidentem Joem Bidenem.

Několik týdnů před volbami v roce 2020 zveřejnil deník New York Post informace pocházející z notebooku, které podle republikánů a dalších kritiků ukazují na podezřelé obchodní dohody mezi Bidenovou rodinou a osobami napojenými na Komunistickou stranu Číny a ukrajinské energetické firmy.

Hunetr Biden v rozhovoru z roku 2019 popřel, že by se dopustil něčeho špatného, ale připustil, že některé obchody působily navenek negativním dojmem.

Kongresman James Comer, který by měl v nově ustanoveném Kongresu předsedat sněmovnímu výboru pro dohled a reformy, minulý týden novinářům řekl, že výbor bude vyšetřovat nejen Huntera Bidena, ale i prezidenta Joea Bidena.

„Chci, aby bylo jasno. Jedná se o vyšetřování Joea Bidena. Na to se výbor v příštím Kongresu zaměří,“ řekl Comer novinářům.

„Tento výbor bude hodnotit stav vztahů Joea Bidena se zahraničními partnery jeho rodiny a to, zda je prezident kompromitován nebo ovlivňován zahraničními dolary a vlivem,“ řekl Comer a dodal, že jeho výbor získal zprávy o podezřelých aktivitách u velkých bank.

Bílý dům v reakci na to minulý týden v prohlášení uvedl, že republikáni ve Sněmovně reprezentantů se zapojují do stranických útoků proti členům Bidenovy rodiny. Administrativa obvinila republikány z kšeftování s „dávno vyvrácenými konspiračními teoriemi“, aniž by to blíže specifikovala.

„Prezident Biden se nenechá těmito politickými útoky rozptylovat od soustředění se na priority Američanů,“ uvedl pro novináře Ian Sams, mluvčí kanceláře právního zástupce Bílého domu.

Několik týdnů po volbách v roce 2020 Biden mladší uvedl, že jeho daňové záležitosti vyšetřuje prokuratura v Delaware, ačkoli nebyl obviněn z žádného trestného činu. Od té doby bylo o tomto vyšetřování zveřejněno jen málo podrobností.

V nedávno provedeném průzkumu uvedlo necelých 30 % voličů, že Hunter Biden by měl být hlavní prioritou příštího Kongresu, přičemž u republikánů vyjádřilo zájem o jeho vyšetřování 52 % dotázaných. Jiné průzkumy již několik měsíců ukazují, že hodnocení prezidenta Bidena zůstává za situace vysoké inflace, obav z recese a nárůstu násilných trestných činů v celé zemi nízké.

Překlad původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

„Chceme znát hlas lidu, skutečný hlas lidu,“ říká Musk. Za nejzhoubnější manipulaci považuje, pokud média neříkají celou skutečnost
„Chceme znát hlas lidu, skutečný hlas lidu,“ říká Musk. Za nejzhoubnější manipulaci považuje, pokud média neříkají celou skutečnost

Elon Musk, zakladatel firem SpaceX a Tesla a většinový vlastník sociální sítě X, se domnívá, že některé zprávy mohou být technicky přesné, ale nemusí odrážet celou skutečnost.

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Krajské a senátní volby se uskuteční 20. a 21. září, termín vyhlásil prezident
Krajské a senátní volby se uskuteční 20. a 21. září, termín vyhlásil prezident

Volby do třetiny Senátu a do zastupitelstev krajů se uskuteční v pátek a v sobotu 20. a 21. září. Termín dnes vyhlásil prezident Petr Pavel, oznámil na webu odbor komunikace prezidentské kanceláře.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

„Tuhle knížku by si měli poslechnout všichni, kdo s Čínou pracují, na všech úrovních,“ říká herec Martin Myšička
„Tuhle knížku by si měli poslechnout všichni, kdo s Čínou pracují, na všech úrovních,“ říká herec Martin Myšička

Mezi nejvýznamnější hlasy, které ke čtenářům doléhají ze současné Číny, patří bezesporu hlas advokáta Kao Č'-šenga a jeho kniha Za Čínu spravedlivější.