Steven Kovac

5. 1. 2023

Organizace Election Watch (EW), která dohlíží na integritu voleb ve Wisconsinu, zjistila, že více než 150 000 hlasů odevzdaných v prezidentských volbách 2020 neodpovídá platné adrese voličů.

Počítačový analytik EW Peter Bernegger uvedl, že jeho skupina při procházení wisconsinských seznamů voličů zjistila, že 45 000 hlasů se týkalo osob žijících v jiném státě než ve Wisconsinu a dalších 107 000 zdokumentovaných případů se týkalo voličů, kteří se přestěhovali na jinou adresu v rámci státu a odevzdali hlasovací lístek v jiném okrsku, než ve kterém skutečně bydlí.

„To je více než 150 000 hlasů odevzdaných v prezidentských volbách 2020, které neodpovídají platné adrese,“ uvedl Bernegger. „To je ve státě Wisconsin nezákonné.“

„Ačkoli pro většinu z nich může existovat rozumné vysvětlení, počet případů je tak velký, že pokud by jen dva z každých deseti byly hlasy odevzdané neférově, stačilo by to k tomu, aby to odklonilo misky vah pro zvolení Bidena.“

Exemplárním příkladem je bývalý obyvatel Wisconsinu Jacob Alldredge, 27letý průmyslový inženýr žijící v Tennessee.

Sandy Alldredgeová (vlevo) z Wisconsinu a její syn Jacob Alldredge z Tennessee. (Se svolením Sandy Alldredgeové)

„Pobouřilo mě, když jsem se dozvěděl, že v seznamu voličů státu Wisconsin je uvedeno, že jsem 3. listopadu 2020 hlasoval osobně ve volební místnosti, ačkoli ve skutečnosti jsem žil, byl zapsán do seznamu voličů a hlasoval v Tennessee. Ve Wisconsinu jsem ten den nebyl,“ řekl deníku The Epoch Times.

„Celá situace mě trápí, protože bez integrity voleb váš hlas nemá význam,“ řekl Jacob Alldredge.

„Potřebujeme reformu našeho volebního systému. Náprava není nemožným úkolem, ale nemyslím si, že ho lidé chtějí řešit.“

Jednou z osob, která se podle svých slov pevně zasazuje o vyřešení problémů s wisconsinským volebním systémem, zejména s jeho „nedbalým a nafouknutým seznamem voličů“, je Jacobova matka Sandy Alldredgeová.

Alldredgeová, která sama sebe označuje za „ústavní konzervativkyni“, řekla deníku The Epoch Times, že v roce 2020 byla dobrovolnicí, která pracovala na znovuzvolení prezidenta Donalda Trumpa.

„Když Trump ‚prohrál‘ ve Wisconsinu s Joem Bidenem o 21 000 hlasů, mnoho vlastenců začalo usilovně pracovat na kybernetickém poli s úsilím zjistit, co se skutečně stalo. Jejich odhodlání mě inspirovalo k tomu, abych se zapojila, a tak jsem se nechala vyškolit a nabídla se, že budu pomáhat.“

Alldredgeová uvedla, že poté, co se dozvěděla, že některé okrsky ve Wisconsinu vykázaly ve volbách v roce 2020 103% volební účast; a že ve státě s celkovým počtem obyvatel 5,9 milionu bylo registrováno 7,3 milionu voličů, rozhodla se prověřit volební záznamy ve svém bývalém rodném městě.

Při zkoumání státního seznamu voličů pro město Delavan v okrese Walworth byla Sandy Alldredgeová šokována, když zjistila, že její syn Jacob byl uveden jako volič, který 3. listopadu 2020 osobně hlasoval ve volební místnosti – což samozřejmě věděla, že je nemožné.

Sandy Alldredgeová poskytla deníku The Epoch Times jako důkaz výpis ze státního seznamu voličů tak, jak vypadal 18. srpna 2021.

„Když jsme zkontrolovali volební knihu, kterou musí před vhozením hlasů podepsat každý, kdo přijde volit osobně, Jacobův podpis v ní nebyl.

Pohled na volební knihu z voleb 2020 v Delavanu ve Wisconsinu. (Se svolením Sandy Alldredgeové)

„Proč tedy oficiální záznam wisconsinské volební komise uvádí, že hlasoval u volebních uren 3. listopadu 2020?“ zeptala se.

Analytik Bernegger nám sdělil, že hodlá podat formální stížnost kvůli incidentu s Alldredgem u obecní úřednice v Delavanu, „ne proti ní“.

Kdo změnil seznam voličů?

Úřednice města Delavan Michele Starinová, která nastoupila do funkce v květnu 2022, sdělila deníku The Epoch Times, že zatím žádnou stížnost neobdržela, a uvedla, že o žádných nesrovnalostech s hlasovacími záznamy Jacoba Alldredgeho nic neví.

„Podle našich záznamů hlasoval pan Alldredge naposledy v roce 2016 prostřednictvím korespondenčních volebních lístků. V současné době je veden jako neaktivní,“ uvedla Starinová.

V telefonickém rozhovoru z 3. ledna nám úřednice odpovídajícího okresu Walworth Susi Pikeová uvedla, že si není vědoma žádné stížnosti týkající se Jacoba Alldredge.

Po kontrole volební knihy z voleb 2020 Pikeová potvrdila, že Jacob Alldredge v ten den osobně u volebních uren nehlasoval.

Pikeová poté zkontrolovala státní seznam voličů a uvedla, že neexistuje žádný záznam o tom, že by Jacob Alldredge v prezidentských volbách v roce 2020 ve Wisconsinu vůbec hlasoval.

Bernegger na to reagoval dotazem, kdy, proč a kým byl státní seznam voličů pozměněn, protože byla vymazána jakákoli stopa po osobním hlasování Jacoba Alldredge ve volebních místnostech v roce 2020, a proč byl jeho status změněn z aktivního na neaktivní.

Sandy Alldredgeoová poskytla deníku The Epoch Times kopii formuláře americké pošty o změně adresy, který Jacob vyplnil dávno před prezidentskými volbami v roce 2020.

Řekla, že stát Wisconsin platí národní firmě, aby sledovala všechny změny bydliště a měla informovat Wisconsinskou volební komisi (WEC), která pak informuje obecní úředníky.

„Buď ERIC [Elektronické registrační informační centrum] nedělá svou práci, nebo WEC s poskytnutými údaji nic nedělá,“ řekla Sandy Alldredgeová.

Bernegger se domnívá, že veřejně dostupný formulář pro změnu adresy může sloužit jako nástroj pro lidi se špatnými úmysly, který mohou zneužít.

„Označuje osobu, která se odstěhovala ze státu, ale stále je na seznamu aktivních voličů WEC. Tato osoba je již dávno pryč. Kdo by kdy kontroloval jeho volební záznamy? Kromě vlastence, jako je Sandy Alldredgeová.“

Státní volební komise státu Wisconsin na žádost o komentář nereagovala.

Meagan Wolfeová, správkyně WEC, v minulých prohlášeních vysvětlila, že státní seznamy voličů jsou považovány za součást historických záznamů, a proto jsou tak pečlivě uchovávány.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší
Nové pokuty za dopravní přestupky nepotěší řidiče, zato stát si přilepší

Navýšení pokut je výrazné, někdy až několikanásobné. Telefonování za volantem, jízda na oranžovou, překročení rychlosti a podobné nešvary tak nyní vytáhnou řidičům z peněženky větší obnosy peněz.

Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?
Kdysi ani v představách, dnes blízká realita. Co je chytrý prach?

S rapidním rozvojem internetu nano-věcí a těl se vyvíjí různé moderní technologie. Jsou to různí nano-roboti a nano-senzory. Mezi vědci se uchytil i název chytrý prach.

Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?
Francie vydala zákon, který umožňuje stíhat kritiky covidových vakcín, říká opozice. Opravdu?

Ve Francii proběhl neobvyklý parlamentní boj za legislativní dodatek týkající se léčby pacientů. Podle kritiků může být použit pro zastrašování kritiků schválených léčiv jakými jsou například mRNA vakcíny proti onemocnění covid-19.

Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize
Čína spojuje malé banky s většími jako dočasné řešení hrozící finanční krize

Čínské úřady v současné době urychlují konsolidaci a fúze malých a středních finančních institucí ve snaze zmírnit dopady případné finanční krize.

Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii
Osmiletý šachový talent porazil na turnaji velmistra, jako nejmladší v historii

Osmiletý chlapec původem z Indie Ašvat Kaušik se zapsal do historie, když se stal nejmladším hráčem, který kdy porazil šachového velmistra v klasické turnajové partii.