Epoch Inspirace

13. 1. 2023

BOSTON – Hudebník Charles Gravenhorst byl ohromen „oceánem krásy a půvabu“ souboru Shen Yun Performing Arts.

„Na začátku jsem plakal,“ řekl. „Nikdy jsem nezažil tolik krásy, která se na mě valila v jediném okamžiku, a stále přicházela a přicházela.“

Pan Gravenhorst navštívil silvestrovské dopolední představení Shen Yun v divadle Boch Center Wang v Bostonu ve státě Massachusetts.

„Nikdy jsem nezažil, že bych za své peníze na zábavu dostal více než dnes,“ řekl. „Za celých svých téměř 70 let… jsem z divadla nevycházel spokojenější než dnes.“

Shen Yun Performing Arts sídlí v New Yorku a je přední světovou společností klasického čínského tance. Vedle lidových tanců a sólových vystoupení předvádí také tance, které vyprávějí příběhy od starověku až po současnost.

Součástí Shen Yun je také jedinečný orchestr, který kombinuje tradiční čínské nástroje s klasickým západním orchestrem.

Jako bývalý tenorista Sanfranciské opery byl pan Gravenhorst ohromen profesionalitou orchestru a virtuózními pěvci, kteří zpívají čínské texty ve stylu belcanta.

„Prostě bezkonkurenční… světová úroveň,“ řekl. „Sopranistka byla prostě nadpozemská… slyšet její hlas naplnit toto nádherné divadlo bez mikrofonu – to je prostě zázrak, je to zázrak.“ „A to je důvod, proč přijdeme a zaplníme divadlo a zaplatíme, co zaplatíme,“ dodal.

„Ta nepřetržitá kontinuita od začátku do konce byla jako život, který se před námi odvíjí od narození přes střední věk až po zralost: veškeré bohatství života bylo zachyceno zvukem.“

— Charles Gravenhorst

Stejně tak na pana Gravenhorsta zapůsobila schopnost Shen Yun neustále propojovat „krásu pohybu“ a „krásu zvuku“ a zároveň předávat svou vizi a udržovat „její energii a živost“ v průběhu celého programu.

„Ta nepřetržitá kontinuita od začátku do konce byla jako život, který se před námi odvíjí od narození přes střední věk až po zralost: veškeré bohatství života bylo zachyceno zvukem,“ řekl.

„Spojení západní barvy a východního temperamentu na mne působilo velmi jímavě,“ dodal, „místo abyste měli pocit, že sledujete vzdálenou exotickou kulturu, tak jste měli pocit, že je vám velmi blízká… jako by to byli vaši bratři a sestry a my usilujeme o totéž: snažíme se být zkrátka svobodní, žít tak, jak nám to Stvořitel určil.“

Od založení souboru Shen Yun v roce 2006 je jeho posláním oživit 5 000 let starou tradiční čínskou kulturu. Tato prastará kultura, která má kořeny ve starověké čínské buddhistické a taoistické filozofii, se ocitla na pokraji zániku poté, co se v roce 1949 chopil moci čínský komunistický režim. Podle webových stránek Shen Yun jejich představení prezentuje „Čínu před komunismem“.

„Když zprostředkováváme to, co je pravdivé, předáváme Boží podstatu.“

 – Charles Gravenhorst

Pan Gravenhorst byl potěšen schopností Shen Yun prostřednictvím umění sdělit božské poselství.

„Když zprostředkováváme to, co je pravdivé, předáváme Boží podstatu,“ řekl.

„Existuje mnoho takových skupin, které se snaží sdělit nějaké poselství a využívají k tomu umění, a přitom to dělají tak, že jste zklamáni.“

K představení Shen Yun však řekl: „Bylo potěšující, že jsme dnes viděli něco tak výjimečného.“

Z původního článku The Epoch Times.

The Epoch Times je hrdým sponzorem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích publika informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.

Související články

Přečtěte si také

USA i Evropa musejí aktivně pomáhat Ukrajině, řekl Fiala po schůzce s Bidenem
USA i Evropa musejí aktivně pomáhat Ukrajině, řekl Fiala po schůzce s Bidenem

Evropa i Spojené státy musejí aktivně pomáhat Ukrajině a nemohou připustit, aby ruská agresivní politika zvítězila. Uvedl to český premiér Petr Fiala po dnešním setkání s americkým prezidentem Joem Bidenem, které označil za velmi přátelské.

„Výhružný klacek na další evropské státy“. Čeští zákonodárci reagují na „klimatické rozhodnutí“ Evropského soudu pro lidská práva
„Výhružný klacek na další evropské státy“. Čeští zákonodárci reagují na „klimatické rozhodnutí“ Evropského soudu pro lidská práva

Švýcarská vláda dle evropského soudu porušila lidská práva svých občanů, protože nepřijala dostatečná opatření na ochranu před klimatickými riziky. Jak vnímají toto, pro mnohé kontroverzní, rozhodnutí česká ministerstva a politici?

Začínají přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, uchazečů je více než loni
Začínají přijímací zkoušky na víceletá gymnázia, uchazečů je více než loni

Dnes začínají jednotné přijímací zkoušky na šestiletá a osmiletá gymnázia, druhý termín je vypsaný na středu.

Hrozí nám Velký bratr? Vládní novela o biometrickém sledování je „krokem k policejnímu státu“, varuje advokát
Hrozí nám Velký bratr? Vládní novela o biometrickém sledování je „krokem k policejnímu státu“, varuje advokát

Ministerstvo vnitra předložilo novelu, která se podle kritiků snaží obejít omezení evropského aktu pro používání technologií s funkcí rozpoznávání obličejů. Biometrické kamery se běžně používají v autoritářských režimech.

Výpověď bez udání důvodu? Nyní není k debatě, říká Marian Jurečka
Výpověď bez udání důvodu? Nyní není k debatě, říká Marian Jurečka

Ministerstvo práce a sociálních věcí v čele s ministrem Marianem Jurečkou připravuje další novelu zákoníku práce. Novela by mimo jiné měla umožnit větší flexibilitu zaměstnanců na trhu práce.