„Mánie“ elektromobilů je podle průzkumů možná u konce nebo přinejmenším polevuje, protože obavy z dodavatelských řetězců, zdrojů lithia, inflace a dalších faktorů ovlivňují nabídku i poptávku v celosvětovém měřítku. Dokazuje to i společnost Tesla, která snížila ceny, aby zvýšila prodeje.

V Evropě výrobci elektromobilů zpomalují výrobu kvůli nejistotě ohledně dodávek lithia pro baterie a také kvůli tomu, že elektromobily se pro střední třídu ukazují jako drahé, uvádí se v článku   Institute for Energy Research (Institutu pro výzkum energie, IER) z 18. ledna. V letošním roce se v Evropě očekává výroba 12 milionů elektromobilů, což je o milion méně než dřívější odhady.

Průměrná cena elektromobilu v Evropě v první polovině roku 2022 činila 55 821 eur (cca 1,34 mil. Kč), což je o více než 14 % více než v roce 2015, uvádí zpráva společnosti JATO zabývající se výzkumem automobilového trhu. Elektromobil je v Evropě o 27 % dražší než auto se spalovacím motorem.

Ve Velké Británii byly odhady výroby elektromobilů a dodávek pro rok 2025 sníženy z 360 000 na 280 000 kusů. Spotřebitelé ve Velké Británii se obávají provozních nákladů elektromobilů, protože průměrné náklady na nabíjení elektromobilu vzrostly od loňského května o 58 %.

Dle geopolitického stratéga Petera Zeihana je další problém získávání lithia, na což upozornil v září minulého roku.

„Lithium pochází z jednoho místa a všechno se zpracovává v Číně. Takže jen vybudování alternativní zpracovatelské infrastruktury … a mimochodem, musíme také napadnout Rusko …,  abychom získali materiály pro výrobu elektromobilů ve velkém měřítku pro příští desetiletí, je prostě úsměvné,“ řekl tehdy.

I když prodej elektromobilů v roce 2022 ve Spojených státech vzrostl, IER se domnívá, že „elektromobilová mánie může být u konce nebo alespoň zpomaluje“ vzhledem ke zvyšování úrokových sazeb, nedostatkům v dodavatelském řetězci, inflaci a omezení daňových úlev.

„Ačkoli někteří politici následují kroky Kalifornie a zakazují vozidla s benzinovým pohonem a prezident [Joe] Biden má za cíl, aby 50 % prodejů nových automobilů v roce 2030 bylo elektrických, tyto cíle nemusí být dosažitelné kvůli problémům při výrobě a prodeji elektromobilů,“ uvedla IER.

„Stále existují problémy s dojezdem a výkonem, kvůli nimž jsou spotřebitelé obezřetní. A vzhledem k rostoucím sazbám za elektřinu nemusí být provozní náklady nižší než u benzinových vozidel, jak je tomu v Evropě.“

Z prosincové analýzy deníku The Wall Street Journal vyplývá, že řidiči vozu Tesla Model 3 museli u supernabíjecí stanice Tesla v Evropě zaplatit 18,46 € (cca 442 Kč) za ujetí 160 km (tj. 2,76 Kč/km).

Řidiči v Německu museli za ujetí stejné vzdálenosti na čtyřdveřové Hondě Civic, což je obdoba Tesly Model 3, zaplatit skoro stejnou částku – 18,31 € (tj, 2,74 Kč/km).

Celosvětový prodej elektromobilů, snížení cen Tesla

Průzkum společnosti KPMG provedený v loňském roce mezi více než 910 vedoucími pracovníky automobilového průmyslu ukázal, že očekávání celosvětového prodeje elektromobilů se zmírnila.

V roce 2021 byli vedoucí „velmi optimističtí“, pokud jde o vyhlídky celosvětového prodeje elektromobilů, a očekávali, že do roku 2030 získají tyto vozy až 70% podíl na trhu. V průzkumu z roku 2022 však očekávaný tržní podíl klesl na 40 %.

„Čím blíže je odborník k zákazníkovi, tím nižší se zdají být očekávání podílu elektromobilů,“ uvádí zpráva. „Například američtí ředitelé tvrdí, že prodejci automobilů očekávají, že elektromobily do roku 2030 získají 22 % trhu, což je o osm procentních bodů méně, než předpovídají výrobci OEM,“ čímž odkazují na výrobce originálních zařízení/dílů.

Tesla ve snaze zvýšit poptávku v Evropě a ve Spojených státech snížila ceny svých vozů až o 20 %. Společnost tak obětuje část svých zisků, aby zvýšila objem prodeje.

Překlad a redakční zkrácení původního článku J. S.