Redakce Epoch Times

12. 5. 2023

Autor článku: Jana J. Pruet

Podle nedávno vydané zprávy amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) se čtvrtina všech středoškoláků v USA hlásí k lesbické, homosexuální, bisexuální a jiné sexuální identitě anebo ve své identitě nemají jasno.

Zpráva, která vychází z průzkumu rizikového chování mládeže (Youth Risk Behavior Survey, YRBS) ukazuje, že 75,5 % studentů ve věku 14 až 18 let se na základě údajů shromážděných v průzkumu z roku 2021 identifikovalo jako heterosexuální. Zpráva vychází ze 17 232 vyplněných a „použitelných“ dotazníků studentů ze 152 středních škol napříč Spojenými státy.

Dotazník YRBS 2021 se skládal z 99 otázek, včetně té „Jaké je vaše pohlaví?“ Možnosti odpovědí byly muž nebo žena.

Studenti byli rovněž dotázáni, který pojem nejlépe vystihuje jejich sexuální identitu: heterosexuální, gay nebo lesba, bisexuální, svou sexuální identitu popisuji nějakým jiným způsobem, nejsem si jistý/á svou sexuální identitou nebo „nevím, na co se tato otázka ptá“.

Zpráva CDC ukázala, že procento LGBQ studentů se mezi lety 2015 a 2021 více než zdvojnásobilo.

Procento studentů s jinou než heterosexuální sexuální identitou se postupně zvýšilo z 11 % v roce 2015 na 26 % v roce 2021, uvádí zpráva.

Možnosti odpovědí na otázku o sexuální identitě v průzkumu v roce 2021 byly upraveny „s cílem poskytnout studentům inkluzivnější možnosti popisu jejich sexuální identity“, napsala CDC ve své zprávě zveřejněné 27. dubna 2023. Celková míra odpovědí v průzkumu v roce 2021, která činila 57,5 % a byla nižší než v předchozích letech. Dle CDC to „odráží problémy školního průzkumu v době pandemie covidu-19“.

CDC také zmiňuje, že identifikace jako transgender v nejnovějším průzkumu chyběla a že bude zařazena při další příležitosti. „Z tohoto důvodu není zahrnuto T běžně používané ve zkratce LGBTQ+,“ komentuje CDC.

Celkově výsledky ukázaly, že 12,1 % středoškoláků se označilo za bisexuální, 9,1 % za jiné nebo pochybující o své sexualitě a 3,2 % za gaye nebo lesby.

Zpráva se zabývá také trendy v oblasti zdravotních návyků a zkušeností dospívajících. Trendy zahrnují mimo jiné sexuální chování, zneužívání návykových látek, zkušenosti s násilím, duševní zdraví, sebevražedné myšlenky a chování.

Duševní zdraví mladých lidí se v průběhu deseti let mezi jednotlivými průzkumy zhoršilo.

„V roce 2021 se 42 % středoškoláků cítilo tak smutně nebo beznadějně téměř každý den po dobu alespoň dvou týdnů v řadě, že přestali dělat své obvyklé činnosti,“ uvádí zpráva.

Dívky zažívaly přetrvávající pocity smutku nebo beznaděje častěji než chlapci, a to v 57 %, (u chlapců 29 %), což představuje výrazný nárůst oproti 36 %, resp. 21 % v roce 2011.

Téměř 70 % LGBQ+ studentů uvedlo, že v uplynulém roce zažívali přetrvávající pocity smutku a beznaděje, ve srovnání s 35 % heterosexuálních studentů.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: Juraj Skovajsa

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.