Živé vysílání tiskové konference z Augustiniánského opatství v Brně. Proč je důležité podporovat svobodnou diskuzi ve vědě? Jakou roli v dnešní době hraje církev? Jaké jsou vlivy cenzurování názorů? Jaké jsou základy genetiky? Proč vzpomínáme na Gregora Johanna Mendela?

Tisková konference reaguje na zrušení pronájmu prostor pro odbornou konferenci na téma „Vakcíny v 21. století“ – aspekty onemocnění covid-19 a vakcíny proti němu, která se se měla konat v prostorách Augustiniánského opatství, ale těsně před konferencí byla spolupráce ze strany opatství zrušena.

TIP: Více o zrušení pronájmu a následného vyjednávání naleznete zde.

Stojíme na křižovatce globálních změn. Zaběhnutá pravidla postupně přestávají platit, život a svět kolem nás se proměňuje a my všichni narážíme na jeho limity. Téměř nic není jako dřív a to, co bylo funkční dlouhá léta, přestává fungovat. Je nutné nacházet nové přístupy, které by byly aplikovatelné v dnešní době plné kvantových skoků.

Ponořili jsme se tedy do laboratoře myšlenek a vizí, které ověřujeme, rozebíráme a sdílíme z různých úhlů pohledu. Hledáme odpovědi ve třech pilířích společnosti – v kultuře, veřejné sféře a ekonomice, abychom se pokusili nacházet inspiraci a východiska pro budoucnost naší země. Pojďme začít psát novou budoucnost naší společnosti.

Možností je více, než si myslíme. Podívejme se na tuto přelomovou dobu jako na šanci, kterou můžeme využít konstruktivním způsobem.