Prezidentská kampaň Donalda Trumpa vybrala během pár dní, kdy byl bývalý prezident minulý týden zadržen ve věznici v Atlantě, více než 7 milionů dolarů, uvedla jeho kampaň.

Hned poté, co byl na internetu zveřejněný „mugshot“ bývalého prezidenta, vzbudil na sociálních sítích značnou pozornost. Po více než dvou letech zveřejnil Trump na svém účtu na X (bývalý Twitter) první post – svůj mugshot a zároveň prohlásil, že jde o zasahování do voleb, a odkázal své příznivce na webové stránky své kampaně.

Mluvčí kampaně bývalého prezidenta na rok 2024 Steven Cheung o víkendu potvrdil, že od doby, kdy byl Trump zadržen, bylo vybráno 7,1 milionu dolarů. Jen 25. srpna kampaň vybrala 4,18 milionu dolarů, což je „nejúspěšnější den“ kampaně, napsal Cheung na X 26. srpna.

Mluvčí poznamenal, že za poslední tři týdny, ve kterých se řešily kauzy ve Washingtonu D. C. i v Georgii, bylo vybráno zhruba 20 milionů dolarů.

Narůstající obvinění neovlivnila ani jeho čísla v průzkumech veřejného mínění. 27. srpna ukazoval průměr RealClearPolitics, že bývalý prezident má v republikánských řadách 55,1 %. To je o 40 % více než druhý nejsilnější kandidát – floridský guvernér Ron DeSantis.

Z fotky, kterou 24. srpna zveřejnil na internetu soud v Georgii, se od té doby stala předloha na šálky na kávu, plakáty, panáčky bobblehead a trička. Prezident Trump se na ní naklání dopředu a hledí přímo do kamery.

Sám prezident Trump po zatčení sdělil médiím, že to byl „strašný zážitek“ a že z focení neměl „příjemný pocit“. Důvodem je podle něj to, že neudělal nic špatného.

Od zveřejnění mugshotu na X bývalý prezident na této platformě nepostoval žádný nový příspěvek, ačkoli na své vlastní Truth Social nadále publikuje. Není jasné, zda bude X pravidelně používat.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Kateřina Kudláčková.