Barbara Danza

17. 12. 2023

Vytváření vzpomínek na sváteční období nemusí být složité ani nákladné. Někdy jsou ty nejjednodušší tradice těmi nejlepšími.

Zkuste zařadit některý z těchto nápadů do letošního svátečního programu a přesvědčte se sami.

Výzdoba domova

Udělejte si ze svátečního zdobení hezký den. Možná začnete cestou na trh s vánočními stromky a později se budete prohrabávat krabicemi na půdě. Pusťte si k tomu oblíbený sváteční playlist, připravte sváteční dobroty a udělejte z toho, co by mohlo být povinností, příjemný společný rodinný den.

Prohlídka světel

Oblečte si vánoční pyžama, naplňte cestovní hrnky horkým kakaem a nasedněte do auta na prohlídku místních vánočních osvětlení. Ať už vás cesta zavede kamkoli, zaposlouchejte se do svátečních melodií a vychutnejte si, jak je tento společný výlet s rodinou radostný. Určitě to budete chtít dělat rok co rok.

Focení

Všichni se ustrojte a vydejte se do přírody na rodinné focení. Ať už s sebou máte fotografa, nebo se fotíte sami, udělejte si hezký den a užijte si krásné prostředí a společně strávený čas.

Pečení sušenek

Nejsem člověk, který potřebuje záminku k pečení sušenek, ale čas Vánoc je pro to tím nejlepším v roce. Zapojte celou rodinu do míchání, pečení, zdobení a rozdávání oblíbených druhů svátečních dobrot.

Vyprávění příběhů

Naplánujte si dopředu, že si v místní knihovně vyžádáte sváteční tituly a posbíráte ty, které již máte. Každý večer si vyberte jiný příběh (nebo více), který budete číst ostatním. Pro dokonalý dojem si na Štědrý den přečtěte hezkou pohádku.

Nakupujeme pro sourozence

Pokud máte více dětí, vydejte se s partnerem nebo partnerkou na samostatné vánoční nákupy. Dovolte každému dítěti vložit své srdce do hledání dokonalého dárku pro svého bratra nebo sestru. Možná je můžete nechat, aby dárek samy zaplatily. Na konci dne se sejděte s celou rodinou u neformální večeře nebo pizzy doma.

Darování ozdob

Darujte svým dětem každý rok speciální vánoční ozdobu, která bude jejich vlastní. Až vyrostou, budou mít smysluplnou sbírku, se kterou začnou svůj dospělý život.

Vánoční stolování

Určete si jedno nebo dvě jednoduchá jídla, která připravíte každé Vánoce. (Například moje rodina má na Štědrý den ráno vždy skořicové rohlíčky. Dům voní skořicí a navždy se tím zapíše do naší paměti.)

Předčasné rozbalovaní

Čekání na Ježíška je těžké. Vyhraďte si jeden malý dárek, který si rozbalíte na Štědrý den. Nové pyžamo, plyšové zvířátko nebo knížka o svátcích mohou být tím pravým, co malé děti pošle do snů o „cukrových švestkách“.

Koukání na filmy

Nedovolte, aby vás sezóna minula, aniž byste si užili stejné sváteční filmy, jaké jste měli rádi v dětství. Připravte si popcorn, horkou čokoládu (budete jí potřebovat hodně) a uvelebte se, abyste si užili všechny sváteční okamžiky.

Související témata

Přečtěte si také

Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka
Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka

Na Státní ústav pro kontrolu léčiv, který povolil k užívání látku METACRILL jako estetického implantátu, se chystá žaloba. Pacienti hlásí poškození zdraví. Ministerstvo skartuje související dokumenty...

Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO
Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO

Europoslanec Knotek obvinil ministra zemědělství, že tahá české farmáře za nos, a vládní koalici z toho, že instruovala své poslance v Evropském parlamentu, aby nepodpořili zavedení cel na ukrajinské zboží.

Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň
Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň

Termín voleb do Evropského parlamentu, které se v Česku budou konat 7. a 8. června, byl v úterý vyhlášen ve Sbírce zákonů. Oficiálně tím začala volební kampaň s povinnostmi pro kandidující strany a uskupení.

Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura
Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura

Kandidátka Spolu do červnových evropských voleb není opět kompletní. Kvůli dohodě mezi ODS, lidovci a TOP 09, že nebudou na zadních místech výrazné osobnosti, odstoupil od kandidatury poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura.

V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu
V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu

Z vlaku na pařížském nádraží Gare du Nord bylo ukradeno zavazadlo s počítačem a dvěma USB disky s bezpečnostními plány policie pro letní olympijské hry, které se letos budou konat ve francouzské metropoli.