Victor Davis Hanson

13. 1. 2024

Komentář

Tváří v tvář možnému návratu bývalého prezidenta Donalda Trumpa se současný program Demokratické strany dá shrnout jednoduše: „Museli jsme zničit demokracii, abychom ji zachránili.“

Toto úsilí má společné téma: V obavě, že by většina voličů mohla zvolit Donalda Trumpa, jsou oprávněné všechny prostředky, které jsou nutné k tomu, aby se zabránilo lidu zvolit si vlastního prezidenta.

Někdy se protidemokratická paranoia přenáší na státní a místní úředníky a státní zástupce, aby vymazali Donalda Trumpa z volebních lístků v primárkách a pravděpodobně i v obecných volbách.

Jeden z nevolených úředníků ve státě Maine, státní tajemnice Shenna Bellowsová, je demokratka, úřednice, která nikdy nebyla zvolena lidem, a neprávnička, která vydává právní nařízení. Přesto odsoudila prezidenta Trumpa jako viníka „vzpoury“.

A vymazala jeho jméno z volebních lístků.

Přestože nebyl prezident Trump nikdy obviněn, natož odsouzen za „vzpouru“.

Zákon, který Bellowová cituje, je ustanovení 14. dodatku z doby po občanské válce. Byl přijat před více než půldruhým stoletím. Nikdy nebyl určen k tomu, aby jej opoziční strana použila ve volebním roce k vyloučení konkurenčního prezidentského kandidáta.

V dřívějším případě v Coloradu Nejvyšší soud, složený výhradně z demokratů, v poměru hlasů 4:3 vyřadil prezidenta Trumpa z hlasování.

Celkově vzato, pouhých pět úředníků ve dvou státech vzalo přibližně 7 milionům Američanů právo volit prezidenta podle vlastního výběru.

Všimněte si, že prezident Trump v průzkumech stále vede nad současným prezidentem Joem Bidenem.

Někdy se dává přednost obvinění, aby se zabránilo Američanům hlasovat pro nebo proti prezidentu Trumpovi.

V současné době obvinili prezidenta Trumpa čtyři levicoví prokurátoři – tři státní a jeden federální.

Žádají soudy, aby urychlily obvykle letargický právní proces a zajistily, že prezident Trump bude během volebního cyklu v roce 2024 nepřetržitě vázán v soudních síních v Atlantě, Miami, New Yorku a Washingtonu.

Jejich cílem je zabránit prezidentu Trumpovi v kampani, protože čelí čtyřem levicovým prokurátorům, čtyřem liberálním soudcům a čtyřem nebo pěti převážně demokratickým porotám.

Všechna obvinění jsou však stále více zahalena kontroverzí, ne-li přímo skandálem.

Prokurátorka z Georgie Fani Willisová vedla kampaň na základě slibů, že dostane prezidenta Trumpa. Nyní čelí obviněním, že stíhání zadala nekvalifikovanému právníkovi zabývajícímu se újmou na zdraví – svému současnému skrytému příteli, který byl Willisovou bohatě placen a cestoval s ní na drahé výlety.

Newyorská stranická generální prokurátorka Letitia Jamesová se podobně ucházela o funkci na základě slibů, že zničí prezidenta Trumpa.

Absurdně tvrdí, že prezident Trump nadhodnotil svou nemovitost, kterou dal bance do zástavy. Ta však úvěr ochotně poskytla, profitovala z něj a neměla žádné výtky vzhledem k tomu, že prezident Trump splácel jistinu a úroky podle požadavků.

Manhattanský prokurátor Alvin Bragg je ještě zoufalejší. Nyní stíhá prezidenta Trumpa za porušení pravidel financování kampaně před téměř deseti lety a tvrdí, že dohoda o mlčenlivosti s údajným sexuálním stykem se nějak počítá jako porušení pravidel kampaně.

Zvláštní federální prokurátor Jack Smith tvrdí, že prezident Trump by měl být odsouzen za neoprávněné vyřazení utajovaných dokumentů po odchodu z funkce. V minulosti se podobné spory o prezidentské dokumenty řešily byrokraticky.

Biden například po odchodu ze Senátu a z funkce viceprezidenta neoprávněně vynášel tajné spisy a více než deset let je uchovával na nezabezpečených místech.

Všichni tito žalobci jsou neomylní protitrumpovští progresivisti.

Někteří komunikovali s právními orly Bílého domu, přestože se Biden v listopadových volbách pravděpodobně utká s prezidentem Trumpem.

Někteří státní zástupci sami čelí kontroverzím, ne-li skandálům. Někteří chtějí synchronizovat svá vleklé vyšetřování a obvinění, aby ztížili Trumpovu snahu o znovuzvolení.

Jindy se o kastraci prezidenta Trumpa snaží sám jeho rival Biden.

Prezidenta Trumpa označil za vzbouřence a viníka řady závažných zločinů proti demokracii – a to i přesto, že Bidenův vlastní generální prokurátor jmenoval zvláštního poradce, který má prezidenta Trumpa soudit právě na základě těchto federálních obvinění týkajících se demonstrací z 6. ledna, což je mrtvý kůň, kterého Biden pravidelně stále ubíjí k smrti, aby zastrašil voliče.

Biden pravidelně pomlouvá polovinu Ameriky, která podpořila nebo volila prezidenta Trumpa, jako „ ultramafiány“, extremisty a „polofašisty“, kteří by zničili demokracii.

Čím více však prezident Biden a levice používají zbraně soudního systému, aby zabránili prezidentu Trumpovi kandidovat, a čím více prezident Biden křičí a řve, že Trumpovi příznivci jsou protiameričtí a protidemokratičtí, tím více prezident Trump v průzkumech stoupá, zatímco prezident Biden klesá.

Levice v soukromí ví, že její historicky bezprecedentní škrcení demokracie zvyšuje Trumpovu popularitu. Ale stejně jako narkoman se nedokáže své závislosti na Trumpovi vzdát.

Souhrnně řečeno, levice vytváří historické, protidemokratické precedenty, které se jednoho dne demokratům vrátí jako bumerang, pokud republikáni vyhrají listopadové volby a budou následovat nový model demokratické mimoprávní politiky.

Demokraté trhají zemi na kusy způsobem, jaký tu nebyl od dob občanské války – zřejmě jsou přesvědčeni, že demokracii nelze věřit, a proto musí být obětována jako cena za zničení Trumpa.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.