Roger L. Simon

26. 1. 2024

Komentář

Už zhruba rok se s „Rocky Topem“ – politickým guru a někdejším poradcem prezidentských kandidátů, který pod pseudonymem vystupuje v mé nové knize Američtí uprchlíci – při našich častých obědech shodujeme, že kandidátem Demokratické strany v roce 2024 nebude prezident Joe Biden, ale Michelle Obamová.

Shodli jsme se také na tom, že by byla mnohem silnější kandidátkou než současný prezident, a to nejen kvůli jeho očividně špatnému zdravotnímu stavu, ale také kvůli onomu odpudivému konceptu, na němž jsou dnešní demokraté závislí – tzv. politice identity –, pro kterou splňuje dvě nejdůležitější kritéria.

Také nemá problém se známostí svého jména.

Původně jsme spekulovali, že oznámení této změny (záchrany?) bude odloženo na co nejdelší dobu – na sjezd Demokratické strany, který proběhne 19. až 22. srpna v Chicagu, nebo o něco dříve, kdy dojde k nějaké formě zákulisní dohody. Všimněte si, že pro sjezd bylo vybráno město Chicago – srdce Obamových.

Usoudili jsme, že odklad by byl pro Obamovou výhodný, protože by zkrátil kampaň a poskytl by tak méně času na kontrolu jejího působení ve funkci první dámy, když toho tak málo významného dokázala.

Také by se méně hledělo na její okázalý životní styl, kterým žije v posledních letech a který se hodí spíše na stránky Vogue než na seriózní jednání se světovými vůdci během války nebo na řešení zhoubných důsledků otevřených hranic.

Ale Rockyho názor na záměrně opožděné načasování tohoto oznámení se změnil, stejně jako můj. (Došlo mezi námi k určitému splynutí myslí.)

20. ledna jsem od něj dostal následující textovou zprávu:

„24. únor by mohl být pro demokraty důležitým zlomovým okamžikem. Pokud [prezident Donald] Trump, jak se všeobecně očekává, 24. února zvítězí v Jižní Karolíně, bude to znamenat faktický konec nominačního souboje Republikánské strany. Demokrati a MSM [maintreamová média] se vyděsí z drsné reality bezkonkurenční, nespoutané Trumpovy nominace a začnou otevřeně říkat, že Biden musí odstoupit z prezidentské volby.“

„Říkal jsem, že přesun k někomu, jako je Michelle, nastane, jakmile pominou potenciální výzvy jiných demokratických kandidátů v primárkách a/nebo Biden získá více než polovinu potřebného počtu delegátů – někdy v polovině nebo na konci jara.“

„Nyní se domnívám, že otřesy by mohly začít mnohem dříve, řekněme 25. února.“

„Tváří v tvář nespoutanému Trumpovi zpanikaří.“

V mnoha ohledech už se tak stalo, pokud se díváte déle než pět minut na MSNBC.

Při poslechu nedávných projevů prezidenta Trumpa je cítit nová zralost, která pramení ze sebedůvěry a zkušeností. Je méně útočným psem (kolegů republikánů) a více stranickým usmiřovatelem.

A co je možná ještě důležitější, zjevně usiluje o volební vlnu, která vyzve demokraty v mnoha tradičních modrých státech, včetně New Yorku, aby vyhrál tak přesvědčivě, že jeho válka proti Deep State bude natolik úspěšná, že bude trvat mnoho let a zachrání naši ústavní republiku.

V tuto chvíli není pochyb o tom, že republikánskou nominaci získá, a s „Rocky Topem“ bych se mírně rozcházel v tom, že si nemyslím, že bychom museli čekat až do 24. února.

Už je to hotové, a tím, že to říkám, dávám náhled na to, co řeknu v noci 23. ledna, až se připojím k naší partě na NTD, abychom si jako obvykle po primárkách „vycucali z palce“, co to všechno znamená.

Přiblížila se bývalá guvernérka Jižní Karolíny Nikki Haleyová natolik, aby bylo oprávněné nazývat tento souboj „závodem dvou osobností“? Popravdě řečeno, je to celkem jedno, protože New Hampshire je jediný stát z padesáti, kde má nějakou šanci – a není to ani lidnatý stát s velkou nabídkou delegátů.

Ne, republikánské primárky v podstatě skončily a skutečné dění, zjevné i skryté, se odehrává na straně demokratů, jak vyplývá z mých dialogů s Rockym a z tohoto blogu „The Lid“:

„Možná jste si všimli, že se v médiích najednou začaly objevovat nejrůznější historky o Baracku a Michelle Obamových. Někteří tvrdí, že je to proto, že Michelle vysílá signály, že chce nahradit Joea Bidena na kandidátce Demokratické strany v roce 2024. A je těžké tuto logiku vyvrátit.

„Ještě minulý týden například média hojně informovala o tom, že Michelle Obamová je ,vyděšená‘ z toho, že se Donald Trump znovu ujme Bílého domu.“

„Co se stane v příštích volbách? Děsí mě, co by se mohlo stát, protože na našich vůdcích záleží. To, koho si zvolíme, kdo za nás mluví, kdo drží onen řečnický pult, nás ovlivňuje způsobem, který někdy podle mě lidé považují za naprostou samozřejmost,“ řekla bývalá první dáma Jayi Shettymu v jeho podcastu ,On Purpose‘.“

Bylo by bláhové ignorovat kandidaturu Obamové, která by v podstatě znamenala čtvrté funkční období prezidenta Baracka Obamy, pokud započítáme jeho hluboký vliv na to současné.

Sázkové kanceláře – které jsou na rozdíl od průzkumů veřejného mínění zapojeny aktivně do hry – již nyní řadí Obamovou na druhé místo v boji o demokratickou nominaci před kalifornského guvernéra Gavina Newsoma a na některých stránkách na třetí místo v boji o samotné prezidentství za prezidenta Trumpa a prezidenta Bidena, který se propadá.

Další zajímavostí je soupeření mezi první dámou Jill Bidenovou a Obamovou. Ačkoli to zní bizarně, Bidenová – která zjevně musela pro svého manžela udělat mnoho známých i neznámých věcí – má možná pro prezidentský úřad skutečnější předpoklady než Obamová.

Kromě toho může mít prezident Biden i právní důvody, aby se udržel v prezidentském úřadu co nejdéle.

Tato kampaň má více než malou šanci stát se krvavou.

Obamovou s rostoucí a nyní značně znepokojenou politickou mašinérií za zády bude obtížné zastavit.

Ale vzhledem k tomu, jak je to důležité, mám pro Trumpovy příznivce několik upřímných rad, pokud chtějí vyhrát, což předpokládám, že chtějí.

Viděl jsem mnoho posměšných označení Obamové jako „Mika“ v komentářích na webových stránkách zde i jinde.

To je opravdu hloupé.

Zaprvé, není to skoro vůbec chytré.

Zadruhé, je to lež. Michelle Obamová je žena, která má děti.

Zatřetí to nahrává opozici, která na to může poukázat jako na důkaz, že pravičáci jsou barbaři, nebo ještě hůř, bělošští nadřazenci, kteří šíří obskurní konspirační teorie nebo napadají lidi kvůli jejich vzhledu – a v tomto případě by měli pravdu.

Nedělejte to.

Existuje spousta věcí, za které lze oba Obamy kritizovat a které jsou skutečné a podstatné. Nezabývejte se ošklivými výmysly, i když oni to dělají. Ty nikoho nepřesvědčí. Ve skutečnosti je tomu naopak.

Nyní je čas na vítězství.

Názory vyjádřené v tomto článku jsou názory autora a nemusí nutně odrážet názory The Epoch Times.

Článek původně vyšel na stránkách Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“
Ministerstvo vám náhradu za újmu po očkování nevyplatí, pokud to nebudou „následky srovnatelné s usmrcením“

Stát v určitém okamžiku zbavil výrobce vakcín odpovědnosti za případné újmy na zdraví způsobené povinným očkováním a občanům sdělil, že odškodnění provede sám. Tedy že újmu uhradí z peněz daňových poplatníků. Systém je však nastaven tak, že na odškodnění zatím nikdo reálně nedosáhl.

Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA
Trump ve volbách 2020 „téměř jistě“ zvítězil, uvádí studie o podvodech při korespondenčním hlasování v USA

Nevládní organizace Heartland Institute se snažila posoudit pravděpodobný dopad, který by měly korespondenční hlasy odevzdané podvodným způsobem na hlasování pro tehdejšího kandidáta Joea Bidena a pro jeho protikandidáta, prezidenta Donalda Trumpa. A také, jak by ovlivnily celkové výsledky voleb v roce 2020.

Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka
Česko bude dál podporovat Ukrajinu, výsledek války je klíčový, zdůraznil Řehka

Výsledek války na Ukrajině předznamená, v jakém světě budeme žít, řekl v úvodu dnešního armádního velitelského shromáždění náčelník generálního štábu Karel Řehka.

OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje
OSN tvrdí, že tání arktického ledu je klíčovým indikátorem změny klimatu. Led ale netaje

Klimatická politika založená na předpokládaném vztahu mezi CO2 a úrovní arktického ledu je podle vědců problematická. Led netaje s růstem CO2.

Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?
Pandemická úmluva – co reálně přinese nový předpisový rámec WHO?

Sdružení právníků Pro Libertate ve svém právním rozboru upozorňuje na rizika dosavadní verze Pandemické úmluvy, jakými jsou např. centralizace přístupu, legalizace cenzury, potlačení individuálních práv či rozšiřování kompetencí WHO.