Sklidili jsme první mrkve. A taky brambory. Bylinky v dopoledním slunci voněly tak silně, že je nešlo minout bez povšimnutí. Proto vznikl tenhle recept. Z momentální inspirace. Je plný slunce, vůní a chutí.

Možná jste se trochu ušklíbli. Dušená mrkev je přece… No, taková obyčejná. A nikdy vám nechutnala. K něčemu se vám přiznám. Mně taky ne. Až včera. Právě v téhle kombinaci.

Dušená mrkev

Mrkev oškrábejte a nakrájejte na kolečka. Na pánvi rozpalte olivový olej a máslo. Přihoďte mrkev. Orestujte, pak je podlijte troškou vody a duste. Podle chuti osolte, můžete dosladit nebo naopak dokyselit citronem. Neduste úplně doměkka. Je fajn, pokud je tak trochu na skus.

Pečené brambory s bylinkami

Nové brambory dobře umyjte. Neloupejte. Jen rozkrájejte na čtvrtky. Pekáč vymažte olivovým olejem. Položte na něj brambory. Osolte je. Opepřete. A navrch rozhoďte bylinky – tymián, rozmarýn a petržel. Dejte péct do trouby.

Volské oko k tomu…

Protože jídelníček má být pestrý a přes poledne je vhodné doplnit bílkoviny, připravte si netradičně volské oko. Osolte, ozdobte třeba sušenou červenou paprikou nebo čerstvými bylinkami.

… a kombinace vás mile překvapí. Vydatný i lehký, zdravý i chutný oběd.  

Převzato z webu o zdravé výživě Cojíme.cz.