Více než 40 Australanů, kterým byl diagnostikován COVID-19, se zotavilo, uvedlo 18. března australské ministerstvo zdravotnictví.

18. března ráno bylo v zemi 454 potvrzených případů, z nichž 43 bylo podle oficiálních údajů z COVID-19 uzdraveno, přičemž dalších šest, všechno lidé ve věku nad 70 let, zemřelo.

Toto oznámení přichází v době, když vědci z Ústavu pro infekce a imunitu Petera Dohertyho odhalují, že nyní mají možnost nahlédnout do toho, jak lidský imunitní systém reaguje na koronavirus po odebrání krve od jednoho z prvních pacientů COVID-19 v Austrálii. Vědcům se podařilo identifikovat protilátky, které organismus mobilizuje k boji s nemocí.

Vedoucí laboratoře Katherine Kedzierska řekla ABC, že tělo reaguje na COVID-19 stejným způsobem jako na chřipku.

„Populace imunitních buněk, které se objevily (v krvi), než se pacienti zotavili, jsou stejné jako buňky, které vídáme u chřipky,“ uvedla.

„Protože se jedná o nový virus, nevěděli jsme, jak tělo bude reagovat,“ sdělila profesorka Kedzierska a zmiňuje, že nyní doufá, že výsledky budou užitečné při vývoji účinné vakcíny.

„Tyto informace nám umožní posoudit každého kandidáta na vakcínu, protože vakcína by v ideálním případě měla napodobovat imunitní reakci našeho těla,“ dodává vědkyně.

Australský premiér Scott Morrison ve středu varoval občany, aby necestovali do zámoří.

Nový koronavirus a nemoc COVID-19: Co o nich víme? (Epoch Times)

„Aktualizujeme zákaz cestování pro Australany na úroveň čtyři do celého světa. Je to poprvé, co se něco takového v historii Austrálie stalo,“ uvedl premiér na tiskové konferenci ve středu ráno. „Cestovní rada pro každého Australana je ‚Necestujte do zahraničí‘. Tato instrukce je velmi jasná.“

Předseda vlády také nařídil s okamžitou platností zrušit všechny „ne naprosto nutná“ shromáždění v interiéru pro více než 100 lidí. Nadále platí i zákaz venkovních shromáždění pro více než 500 lidí.

Školy, univerzity, letiště, veřejná doprava, zdravotnická zařízení, domovy pečovatelské služby, vězení, soudy, parlamenty, supermarkety a mnoho dalších pracovišť však nadále zůstanou v Austrálii otevřené.

Z původního článku newyorské redakce The Epoch Times přeložil: MiC. Článek byl redakčně zkrácen.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k našemu Newsletteru.