Více než 40 Australanů, kterým byl diagnostikován COVID-19, se zotavilo, uvedlo 18. března australské ministerstvo zdravotnictví.

18. března ráno bylo v zemi 454 potvrzených případů, z nichž 43 bylo podle oficiálních údajů z COVID-19 uzdraveno, přičemž dalších šest, všechno lidé ve věku nad 70 let, zemřelo.

Toto oznámení přichází v době, když vědci z Ústavu pro infekce a imunitu Petera Dohertyho odhalují, že nyní mají možnost nahlédnout do toho, jak lidský imunitní systém reaguje na koronavirus po odebrání krve od jednoho z prvních pacientů COVID-19 v Austrálii. Vědcům se podařilo identifikovat protilátky, které organismus mobilizuje k boji s nemocí.

Vedoucí laboratoře Katherine Kedzierska řekla ABC, že tělo reaguje na COVID-19 stejným způsobem jako na chřipku.

„Populace imunitních buněk, které se objevily (v krvi), než se pacienti zotavili, jsou stejné jako buňky, které vídáme u chřipky,“ uvedla.

„Protože se jedná o nový virus, nevěděli jsme, jak tělo bude reagovat,“ sdělila profesorka Kedzierska a zmiňuje, že nyní doufá, že výsledky budou užitečné při vývoji účinné vakcíny.

„Tyto informace nám umožní posoudit každého kandidáta na vakcínu, protože vakcína by v ideálním případě měla napodobovat imunitní reakci našeho těla,“ dodává vědkyně.

Australský premiér Scott Morrison ve středu varoval občany, aby necestovali do zámoří.

„Aktualizujeme zákaz cestování pro Australany na úroveň čtyři do celého světa. Je to poprvé, co se něco takového v historii Austrálie stalo,“ uvedl premiér na tiskové konferenci ve středu ráno. „Cestovní rada pro každého Australana je ‚Necestujte do zahraničí‘. Tato instrukce je velmi jasná.“

Předseda vlády také nařídil s okamžitou platností zrušit všechny „ne naprosto nutná“ shromáždění v interiéru pro více než 100 lidí. Nadále platí i zákaz venkovních shromáždění pro více než 500 lidí.

Školy, univerzity, letiště, veřejná doprava, zdravotnická zařízení, domovy pečovatelské služby, vězení, soudy, parlamenty, supermarkety a mnoho dalších pracovišť však nadále zůstanou v Austrálii otevřené.

Z původního článku newyorské redakce The Epoch Times přeložil: MiC. Článek byl redakčně zkrácen.