PR článek

19. 8. 2020

Vypadávání vlasů je přirozený proces, vždyť se náš organismus neustále obnovuje a to má velký význam pro udržení zdraví a krásy. Každý den přijdeme až o několik desítek vlasů a rychlost jejich růstu je individuální. Pokud však vlasy začnou řídnout rychleji než obvykle, musíte si promyslet důvody, proč se to děje.

Nepodceňujte spánek.
(pixabay.com via makeup.cz)

A také upravit svůj jídelníček a péči, která by nyní měla zahrnovat přípravky, jako například šampon a kondicionér proti padání vlasů, balzám či maska na vlasy ​​s vitamíny a minerály.

Seznam faktorů, které nejčastěji ovlivňují stav vlasů zahrnuje:

 • sezónní vlivy;
 • dědičné faktory;
 • nedostatek spánku;
 • užívání některých léků;
 • nedostatek vitamínů a minerálů, nezdravé jídlo nebo hladovění;
 • hormonální změny (stres, těhotenství, porod a kojení);
 • kožní onemocnění, poruchy metabolismu;
 • kouření, zneužívání alkoholu.

Specifika sezónního vypadávání vlasů

Jaro

Na začátku tohoto období chce každá žena sundat čepici, obnovit svůj účes a vylepšit postavu. Hodně lidí začíná držet dietu, což zhoršuje emocionální a fyzický stav kvůli nedostatku vitamínu, potlačuje imunitní systém.

Provádění barvení vlasů nebo trvalé ondulace má nepříznivý dopad na stav vlasů, které jsou stejně vyčerpané po zimě.

Léto

I v nejpříjemnějším ročním období, když odpočíváme a obnovujeme životní sílu, existuje několik faktorů, které negativně ovlivňují stav vlasů.

Především jde o silné sluneční záření, slanou vodu a vysokou teplotu.

Podzim

Toto období často způsobuje depresi a únavu. Stres a deprese vyvolávají aktivní syntézu kortizolu, který zhoršuje přísun výživných látek do vlasových folikulů a oslabuje vlasy. Postupy barvení, stylingu a curlingu mohou negativně ovlivnit zdraví vlasů a přispět k jejich padání.

Zima

Hlavní problémou zimní sezóny je nedostatek slunečního světla. Výsledkem je snížení syntézy melatoninu, produkce vitamínu D, což vede ke zvýšené ztrátě vlasů a zhoršení jejich stavu. Nachlazení charakteristické pro chladné období roku snižuje imunitu, která také negativně ovlivňuje zdraví vlasů.

Prevence sezónního vypadávání vlasů

 1. Noste pokrývku hlavy z přírodních materiálů a provádějte pečující procedury. Pořiďte si zvlhčovač vzduchu a nevystavujte vlasy vysokým teplotám (styling) a chemickým látkám (barvení).
 2. Zajistěte plnohodnotnou výživu vlasů s vitamíny a mikroelementy. Nanášejte na vlasy a pokožku hlavy speciální péči s bohatým výživným složením. Neměli byste usilovat o nadměrné hubnutí a dodržovat mono-diety, je nutné pít dostatek vody denně, jíst čerstvou zeleninu a ovoce, jídlo bohaté na bílkoviny.
 3. Speciální masáže vlasové pokožky, darsonvalizace, plazmolifting,
  mezoterapie pomůžou účinně vyřešit problémy s vlasy a obnovit jejich lesk, sílu a pružnost.

Přečtěte si také

Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv
Sebevraždy: Postrach nadměrného schvalování antidepresiv

Antidepresiva se předepisují více než jen na depresi a jejich důsledkem je zvýšené riziko sebevražd.

„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky
„Děkuji za bolest, jež učí mne se tázat.“ Legendární Karel Kryl by se dnes dožil osmdesátky

Dnes je tomu právě 80 let od narození „malého velkého muže“ Karla Kryla, jedné z ikon odporu proti okupaci v srpnu 1968 i sametové revoluci v roce 1989. Hluboké myšlenky, které zaznívají v jeho písních, dodávaly odvahu těm, kteří se nebáli jim naslouchat za doby totality, a promlouvají k lidem i dnes.

Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně
Bidenův syn neuspěl se žádostí o zamítnutí obžaloby v případu nákupu zbraně

Dlouhotrvající kauzy kolem prezidentova syna přitom zahrnují mnoho úrovní, od etických otázek ohledně jeho podnikání, přes trestní vyšetřování až po informace o jeho zapojení do korupčních aktivit.

Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury
Festival Open House Praha 2024 otevírá jubilejní ročník. Hlavní město otevře brány architektury

Objevte pražské architektonické skvosty na festivalu Open House Praha. Připraven je bohatý program a zpřístupněno bude 115 budov zdarma.

Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA
Od země ke hvězdám: obrovské nákupy pozemků Billa Gatese v USA

Zatímco miliardář Bill Gates se v době koronaviru proslavil především svým zapojením do očkování, spoluzakladatel Microsoftu se od té doby stal největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Nadace Billa a Melindy Gatesových je největším propagátorem genetického inženýrství na světě. Blíží se změna doby v zemědělství?