Zdenka Danková

17. 9. 2020

Praha – Den 16. 9. se zapíše do kroniky obránců zvířat jako jedno velké vítězství – poslanci PS ČR schválili zákaz klecových chovů slepic od roku 2027. Zákaz klecových chovů prošel 3. čtením. Novela zákona na ochranu zvířat proti týraní nyní putuje do Senátu.

Česká edice Epoch Times obdržela vyjádření předsedy spolku OBRAZ – Obránci zvířat, která vede kampaň za zákaz klecových chovů slepic, Marka Voršilky:

„Je to fantastický úspěch nejen pro čtyři miliony českých slepic, ale i pro ochranu zvířat celkově. Děkujeme všem poslancům, kteří zákaz klecí podpořili. Sluší se též poděkovat všem, kteří se nejrůznějšími způsoby zapojili do kampaně. Všichni víme, že bez ohromného společenského tlaku by k žádné změně nedošlo.“

„Teď už zbývá jen přesvědčit Senát… Pevně věříme, že senátoři postoj české veřejnosti vyslyší a zákaz klecových chovů na nejbližší schůzi potvrdí,” dodává Voršilka.

Medvěd. (Svoboda zvířat,  z. s.)
Medvěd. (Svoboda zvířat, z. s.)

Svoboda zvířat, z. s., k tomu kvituje:

„Hlasování v Poslanecké sněmovně o zastavení zneužívání divokých zvířat v cirkusech je za námi. A to úspěšně. Něco, za co jsme tvrdě bojovali bezmála 3 roky, se podařilo. Boj však ještě nekončí, přesouvá se na půdu Senátu. Dostat se ale až sem nebylo vůbec snadné. Boj za práva zvířat v cirkusech by se dal přirovnat k tomu, když holýma rukama rozrážíte dveře do svobodnějšího světa pro zvířata a z druhé strany do nich vší silou tlačí někdo beranidlem plným lží a zvrácených argumentů.

To, že jsme takový masivní tlak ustáli i navzdory všem útokům, našemu malému týmu a někdy i polním podmínkám a úspěšně dotlačili zastavení zneužívání zvířat v cirkusech přes Poslaneckou sněmovnu, je obrovský úspěch,“ sděluje předsedkyně spolku Barbora Bartušková Večlová.

Související témata

Související články