Prezidentské volby v USA 2020

Bývalý republikánský šéf Sněmovny reprezentantů se vyjádřil, že v případě amerických voleb 2020 by mohlo jít o největší krádež za téměř dvě staletí.

„Čím více se nám dostává dat o volebních anomáliích, které jsou očividně nezákonné, tím více to vypadá, že [volby] 2020 mohou být největší politickou krádeží od doby, kdy v roce 1824 Adams a Clay ukradli vítězství Andrew Jacksonovi. Státní zákonodárci by měli požadovat přepočty,“ napsal na svém Twitteru Gingrich.

Prezident Donald Trump a jeho spojenci vedou v několika státech právní „bitvy“ ve snaze identifikovat a vyloučit ilegální hlasy anebo zcela zneplatnit volební výsledky. Žaloby jsou podloženy místopřísežnými prohlášeními, která popisují rozsáhlé nedbalosti a údajné podvody ve volbách 2020.

Ve svém názorovém článku publikovaném tento týden na The Epoch Times Gingrich popisuje, že „zloději“, kteří ukradli volby 2020, „byli nedbalí“.

„Ukradení voleb v roce 2020 bylo obrovským podnikem, který zahrnoval rozsáhlé bezpráví a nezákonný vztah mezi soukromými subjekty a veřejnými činiteli. Pracují na ututlání svých stop od volebního dne, ale nepracovali dostatečně rychle,“ řekl Gingrich.

Minulý týden svědčil na speciálním slyšení pensylvánského zákonodárného sboru Rudy Giuliani, vedoucí Trumpova právního týmu. Zákonodárci vyslechli také množství svědků, kteří tvrdí, že při zpracování, počítání a reportování hlasů došlo k podvodným aktivitám.

Po slyšení se pensylvánští republikáni zavázali k podání rezoluce na decertifikaci stáních volebních výsledků a na jmenování volitelů skrze zákonodárný sbor.

Trumpův tým se nechal slyšet, že obdobné slyšení se uskuteční v pondělí v Arizoně.

Překlad a redakční úprava původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times: J. S.


Sledujte aktuální vývoj prezidentských voleb v USA společně s námi v krátkých videích na na našem video kanálu (YouTube):

Volby USA: Přehled zpráv – 29.11.2020