Útok na Kapitol

Spojené státy nadále zkoumají události, které se odehrály 6. ledna na Capitol Hill ve Washingtonu, D. C. Podle některých pozorovatelů byla do protestů zapojena také radikální organizace Antifa. Joshua Phillipp ve svém pořadu Crossroads hovořil s Michaelem Yonem, válečným korespondentem, který se zúčastnil stovek protestů a důkladně studoval organizaci Antifa a její taktiky.

Originální rozhovor byl zveřejněn 11. ledna 2021.

Rozhovor s Michaelem Yonem (české titulky)


Aktivista z Black Lives Matter, jeden z těch, kteří se vlámali do budovy Kapitolu

Na fotografii je John Earle Sullivan, aktivista z hnutí Black Lives Matter, který se podílel na útoku na Kapitol ve Washingtonu, USA 6. ledna 2021. (Utah County Jail)
John E. Sullivan, aktivista z hnutí Black Lives Matter. (Utah County Jail)

Aktivista z hnutí Black Lives Matter byl uvnitř skupiny, která ve středu vtrhnula do budovy amerického Kapitolu, kde právě zasedal Kongres USA.

John Earle Sullivan, který se na sociálních sítích zasazuje za ozbrojenou revoluci, a prohlašuje, že chce „svrhnout Donalda Trumpa“ byl již v červenci 2020 zatčen za ohrožování násilím a za kriminální jednání. Organizoval protest aktivistů Black Lives Matter a členů krajně levicové sítě AntifaVíce zde…


Několik policistů z Kapitolu bylo postaveno mimo službu

Pittman z Kapitolské policie Spojených států (USCP) potvrdil, že ministerstvo postavilo několik důstojníků USCP mimo službu po přezkoumání videozáznamů a dalších zdrojů.

Oddělení aktivně přezkoumává záběry dalších důstojníků a úředníků, kteří se jeví, že jednají v rozporu s předpisy a zásadami, uvedl Pittman, který byl jmenován úřadujícím policejním šéfem USCP poté, co bývalý šéf rezignoval po narušení budovy 6. ledna. Více zde…

Video: Policie pouští protestující dovnitř budovy Kapitolu