Joshua Philipp

13. 1. 2021

Útok na Kapitol

Spojené státy nadále zkoumají události, které se odehrály 6. ledna na Capitol Hill ve Washingtonu, D. C. Podle některých pozorovatelů byla do protestů zapojena také radikální organizace Antifa. Joshua Phillipp ve svém pořadu Crossroads hovořil s Michaelem Yonem, válečným korespondentem, který se zúčastnil stovek protestů a důkladně studoval organizaci Antifa a její taktiky.

Originální rozhovor byl zveřejněn 11. ledna 2021.

Rozhovor s Michaelem Yonem (české titulky)


Aktivista z Black Lives Matter, jeden z těch, kteří se vlámali do budovy Kapitolu

Na fotografii je John Earle Sullivan, aktivista z hnutí Black Lives Matter, který se podílel na útoku na Kapitol ve Washingtonu, USA 6. ledna 2021. (Utah County Jail)
John E. Sullivan, aktivista z hnutí Black Lives Matter. (Utah County Jail)

Aktivista z hnutí Black Lives Matter byl uvnitř skupiny, která ve středu vtrhnula do budovy amerického Kapitolu, kde právě zasedal Kongres USA.

John Earle Sullivan, který se na sociálních sítích zasazuje za ozbrojenou revoluci, a prohlašuje, že chce „svrhnout Donalda Trumpa“ byl již v červenci 2020 zatčen za ohrožování násilím a za kriminální jednání. Organizoval protest aktivistů Black Lives Matter a členů krajně levicové sítě AntifaVíce zde…


Několik policistů z Kapitolu bylo postaveno mimo službu

Pittman z Kapitolské policie Spojených států (USCP) potvrdil, že ministerstvo postavilo několik důstojníků USCP mimo službu po přezkoumání videozáznamů a dalších zdrojů.

Oddělení aktivně přezkoumává záběry dalších důstojníků a úředníků, kteří se jeví, že jednají v rozporu s předpisy a zásadami, uvedl Pittman, který byl jmenován úřadujícím policejním šéfem USCP poté, co bývalý šéf rezignoval po narušení budovy 6. ledna. Více zde…

Video: Policie pouští protestující dovnitř budovy Kapitolu


Související témata

Související články

Přečtěte si také

Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil
Staří odcházejí, mladí nechtějí. Jak české zemědělství zápasí s palčivým nedostatkem pracovních sil

Malé platy, vysoký zápřah, špinavá práce, enormní byrokracie, to vše snižuje u mladých lidí atraktivitu zemědělství. Je farmařina opravdu na vymření? Jak se bude agrární sektor vyvíjet do budoucna? To vše se dozvíte v naší reportáži.

Z Německa odchází další špičkové firmy
Z Německa odchází další špičkové firmy

Počet podniků, které opouštějí Německo, je vyšší než za posledních 15 let. Známá jména jako Meyer Burger, Landliebe a Miele jsou jen špičkou ledovce. BDI předpokládá, že více než 40 % malých a středních podniků zvažuje odchod.

I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení
I když úřady tvrdí, že vakcíny proti covidu jsou bezpečné, očkovaní dárci krve mají určitá omezení

V ČR by dárce krve neměl jít na odběr v určité lhůtě po očkování proti covidu. V USA se dárcův očkovací stav zjišťuje, i když důvody tohoto požadavku nejsou přehledné.

Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO
Maďarský parlament schválil vstup Švédska do NATO

Maďarský parlament dnes schválil vstup Švédska do NATO.

Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni
Kde vzniká imunita? Možná budete překvapeni

Možná budete překvapeni tím, kolik různých typů imunitních buněk vaše tělo má a jak účinně navzájem spolupracují. Ještě zajímavější je, že většina těchto imunitních buněk vzniká v kostní dřeni…