Jack Phillips

24. 6. 2021

Twitter zablokoval účet konzervativně orientovaného zpravodajského webu National File poté, co zveřejnil tweet ženy, která tvrdila, že její třináctiletý synovec zemřel po podání druhé dávky vakcíny proti onemocnění covid-19 od společnosti Pfizer.

Mluvčí Twitteru zpravodajským agenturám potvrdil, že účet National File byl zablokován na 12 hodin „omylem“. Účet byl od té doby obnoven, ale médium nyní uvedlo, že Twitter „nyní pozastavil účet“ reportéra Jacka Hadfielda „za oslavování rozhodnutí Twitteru zrušit pozastavení“ profilu zpravodajského webu.

Deník Epoch Times se obrátil na Twitter s žádostí o komentář.

Podle National File obsahovala zpráva, která vyvolala akci ze strany Twitteru, tvrzení ženy Tami Buragesové o tom, že její synovec po očkování zemřel.

„Naše rodina je zničená. Bojovala jsem s tím, abych to zveřejnila na Twitteru. Jsem pro očkování. Vlastního čtrnáctiletého syna jsme nechali očkovat, jakmile byla vakcína k dispozici. Vím, že je téměř bezpečná. Ale Jacob je teď mrtvý,“ napsala v nyní již smazaném tweetu Buragesová.

V pokynech pro očkování na webových stránkách Světové zdravotnické organizace (WHO) se uvádí, že většina vakcín proti covidu-19 by neměla být podávána dětem, ačkoli poradní skupina v květnu doporučila Centru pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), že vakcína společnosti Pfizer může být podávána i dětem od 12 let.

„Děti by prozatím neměly být očkovány,“ stojí tučně na stránce WHO věnované vakcínám proti covidu-19.

Mluvčí WHO deníku The Epoch Times sdělil, že „je zapotřebí více důkazů o použití různých vakcín proti covidu-19 u dětí, aby bylo možné vydat obecná doporučení ohledně očkování dětí proti covidu-19“.

„Zkoušky vakcín pro děti probíhají a WHO bude svá doporučení aktualizovat, jakmile budou důkazy nebo epidemiologická situace vyžadovat změnu politiky,“ uvedl mluvčí WHO.

V květnu 2021 americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) prohlásil vakcínu proti covidu-19 od společnosti Pfizer za bezpečnou pro děti od věku 12 let, ačkoli během zasedání poradního panelu FDA v polovině června se odborníci neshodli na tom, zda by se vakcína měla dětem podávat.

Někteří členové výboru, kteří se obávali podávání vakcín dětem, uvedli, že jsou znepokojeni zjištěními izraelských výzkumníků, kteří uváděli zvýšený počet případů myokarditidy neboli zánětu srdce u mužů ve věku 16 až 30 let poté, co jim byla aplikována vakcína společnosti Pfizer.

„Určitě potřebujeme dětskou vakcínu, to není problém toho, o čem dnes diskutujeme, otázkou je, v jakém okamžiku budeme mít dostatek údajů… Na jeden milion dětí připadají čtyři hospitalizace, to není mimořádná situace a je to velmi nízká míra hospitalizace,“ řekl Cody Meissner, profesor pediatrie na Tufts University School of Medicine.

Zatímco Meissner citoval obavy z možné souvislosti mezi mRNA vakcínami, jako jsou ty, které vyrábí Pfizer nebo Moderna, a myokardií u dětí, prohlásil, že by FDA měl s očkováním dětí počkat.

„Než začneme očkovat miliony dospívajících a dětí, je důležité zjistit, jaké to má následky,“ zdůraznil na zasedání panelu Meissner a dodal: „Nemám pocit, že bychom mohli ospravedlnit [povolení k mimořádnému použití vakcíny] včetně dětí.“

Před několika týdny byl trvale pozastaven twitterový účet bývalé asistentky prezidenta Billa Clintona Naomi Wolfové. Twitter své rozhodnutí zdůvodnil médiím tím, že Wolfová podle společnosti sdílela dezinformace o vakcínách proti onemocnění covid-19.

Twitter a jeho generální ředitel Jack Dorsey si v posledních měsících vysloužili značnou kritiku kvůli své politice blokování účtů a rozhodnutím o vyřazení prominentních uživatelů z možnosti využívat jejich platformu, včetně bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan
ČR by podle migračního paktu přispívala půlmiliardou Kč ročně, řekl Rakušan

Česká republika by podle ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) přispívala na základě migračního paktu částkou zhruba 480 milionů korun ročně.

Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář
Díky vyzbrojování Ukrajiny se z opraváře tanků ze SSSR stal miliardář

Otec Michala Strnada s opravami bojových vozidel začal v 90. letech. Nyní jeho syn díky válce na Ukrajině vydělává obrovské peníze a stará továrna na okraji moravského Šternberku je součástí komplexu, který produkuje těžkou techniku v situaci, kdy je v Evropě nejsilnější poptávka po zbraních od konce studené války.

Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení
Cizinci ze sedmi zemí nebudou v ČR potřebovat povolení k práci dle nového návrhu vládního nařízení

Cizinci z Austrálie, Japonska, Kanady, Jižní Koreje, Nového Zélandu, Británie a USA nejspíš nebudou potřebovat od července v Česku pracovní povolení či zaměstnanecké karty.

Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně
Jihočínská provincie Kuang-tung se po silném dešti připravuje na stoleté povodně

Silný vytrvalý déšť v jihočínské provincii Kuang-tung by mohl způsobit vylití velkých řek, umělých vodních toků a nádrží z břehů a rozsáhlé záplavy, které mohou ohrozit až 127 milionů lidí v regionu.

Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA
Zákon o miliardové vojenské pomoci Tchaj-wanu prošel Sněmovnou reprezentantů USA

Americká Sněmovna reprezentantů dnes většinou 385 ku 34 hlasům přijala návrh zákona, který vyčleňuje téměř osm miliard dolarů (190 miliard korun) ve vojenské pomoci pro Tchaj-wan a další americké spojence v jihovýchodní Asii.