V Číně přibývá případů onemocnění koronavirem. Šanghajský Disneyland údajně v neděli večer otestoval všech více než 30 000 návštěvníků poté, co park navštívila osoba, která byla údajně nositelem viru. Návštěvníci Disneylandu nesměli odejít ze zábavního parku, dokud nebylo potvrzeno, že jsou jejich výsledky testu negativní. Více zde…

V pekingské čtvrti se místní obyvatelé začali hromadně řadit do fronty na testování přítomnosti koronaviru. Tato část Pekingu je stejnou oblastí, kde se nachází oficiální sídlo a pracoviště vůdce Komunistické strany Číny Si Ťin-pchinga.

V jihovýchodním čínském okrese Jen-šan byly na příkaz úřadů všechny semafory nastaveny na červenou barvu a každý, kdo by jel na červenou, měl být pokutován. To jsou jen některá z extrémních opatření, která Komunistická strana Číny přijala v „boji proti pandemii“.

Reálné kroky Číny ukazují zjevný nezájem o řešení klimatických problémů. Nepřítomnost čínského vůdce na summitu G20 zaměřeném na klima byla zklamáním – a to i pro amerického prezidenta Joea Bidena.

Američtí maloobchodní giganti se chystají odstranit některé čínské bezpečnostní kamery. Tato zařízení jsou spojována s otrockou prací a porušováním lidských práv v čínské provincii Sin-ťiang.

Celé zpravodajství o událostech v Číně