Iniciativa Pro Libertate podala trestní oznámení (pdf) na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou ve věci trestného činu šíření nakažlivé lidské nemoci.

Měli se jej dopustit tím, že „zcela záměrně vyloučili z testování a karanténních opatření očkované osoby, ačkoli jim bylo prokazatelně známo, že i očkované osoby mohou být infekční a mohou šířit nemoc”, uvádí Pro Libertate v tiskové zprávě.

Podle iniciativy Pro Libertate – Institut práva a občanských svobod se mohli dotyční dopustit trestného činu tím, že „oni i krajské hygienické stanice zcela záměrně vyloučili z testování a karanténních opatření očkované osoby, ačkoli jim bylo prokazatelně známo, že i očkované osoby mohou být infekční a mohou šířit nemoc“.

Jednou z posledních zveřejněných studií byla na stránkách medicínského časopisu The Lancet publikována studie Imperial College London. Na základě ročního pozorování došli vědci k závěru, že varianta delta wuchanského koronaviru se může snadno přenést z očkovaných osob na členy jejich domácnosti.

Hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová vystoupila 15. října 2021 na tiskové konferenci ministerstva zdravotnictví k aktuální epidemiologické situaci. (Jan Handrejch / Právo / Profimedia)

„Prováděním opakovaných a častých odběrů vzorků od osob, které byly v kontaktu s nakaženými covidem-19, jsme zjistili, že očkované osoby se mohou nakazit a přenést infekci v rámci domácnosti, a to i na očkované členy domácnosti,“ uvedla v prohlášení dr. Anika Singanayagamová, spoluautorka studie. Více zde…

Prof. MUDr. Jiří Beran nedávno v pořadu Kupředu do minulosti uvedl, že se nejedná o epidemii „pouze těch neočkovaných, ale stejně tak je to epidemie těch očkovaných“.

„Osoby očkované proti nemoci covid-19 byly z povinnosti se testovat zcela bezdůvodně a v příkrém rozporu s objektivní skutečností vyňaty…“

Podle profesora Berana lidé věří tomu, co jim říkalo ministerstvo zdravotnictví na jaře 2021, že nemoc se týká pouze těch neočkovaných. „Ale to zapříčiňuje, že když očkovaní onemocní covidem, přijdou do nemocnice již pozdě. Věří, že očkování je pojistka,“ řekl profesor Beran. Více zde…

Až do léta jsme žili v představě, že lidé, kteří jsou očkovaní, nemohou šířit virus v populaci, či přesněji řečeno mohou, ale velmi málo. S příchodem mutace delta, která je přizpůsobivější, došlo k tomu, že čím dál větší počet očkovaných osob se může stát zdroji infekce, uvádějí stránky Sdružení mikrobiologů imunologů a statistiků (SMIS).

Průběh onemocnění u nich je mírnější, jen malý počet očkovaných onemocní vážně, vakcína dobře chrání i před smrtí. Ale šířit infekci mohou očkovaní, kteří vakcinaci prodělali před několika měsíci, skoro stejně dobře jako neočkovaní lidé.

Naopak lidé po infekci mají podle SMIS „riziko reinfekce velmi nízké, u nich je imunita nejtrvalejší“. Více zde…

MUDr. Vladimír Čížek shrnuje problematiku poklesu účinnosti vakcinace vůči infekci v odborném stanovisku (pdf) připraveném pro potřeby sdružení právníků Pro Libertate.

„Hlavním smyslem očkování proti infekci koronavirem je navodit imunitu dostatečnou k tomu, aby byl organismus chráněný před těžkým průběhem onemocnění a před smrtí,“ uvádí MUDr. Vladimír Čížek. „Epidemiologové prosazují očkování také jako mocný nástroj v prevenci šíření infekce a chtějí pomocí očkování nastavit tzv. kolektivní imunitu.“

„Bohužel se velmi přeceňuje schopnost vakcíny navodit imunitu,“ analyzuje situaci MUDr. Vladimír Čížek.

Nová opatření proti proti koronaviru představil ministr zdravotnictví A. Vojtěch, 10. listopadu 2021. (Vlada.cz)

10. listopadu 2021 byl na mimořádném zasedání vlády schválen návrh (pdf) mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví, který povinnost pravidelného testování zaměstnanců v léčebnách dlouhodobě nemocných a pobytových zařízeních sociálních služeb od 15. listopadu rozšířil na všechna lůžková zařízení zdravotní a sociální péče.

„Přičemž osoby očkované proti nemoci covid-19 byly z této povinnosti opět zcela bezdůvodně a v příkrém rozporu s objektivní skutečností vyňaty,“ uvádí v trestním oznámení Policii ČR.

Očkovaní lidé mohou šířit infekci

Ředitelka CDC Rochelle Walenskyová prohlásila: „Plně očkovaní lidé (i asymptomatičtí) mohou stále virus šířit.“ (zdroj)

Hlavní epidemiolog USA, Anthony Fauci, řekl: „Nakažení očkovaní mají úplně stejnou virovou nálož jako nakažení neočkovaní. A to je ten problém.“ (zdroj)

Jeden z nejznámějších světových epidemiologů Peter Doshi zmínil v British Medical Journal, že „žádná z třetích fází studií není zaměřena na to, aby prokázala prevenci přenosu nákazy“. (zdroj)

Řečeno jinými slovy, prevenci přenosu nákazy je nutno zkoumat až na
základě dat z reálného života, klinické studie na ni nebyly designované.

Profesor Jonathan Van Tam, zástupce šéfa zdravotní služby v Anglii, řekl: „Očkování není žádnou zárukou, že lidé nebudou přenášet koronavirus na další osoby.“ (zdroj)

Doktorka Soumya Swaminathanová, hlavní vědecká pracovnice WHO,
sdělila: „Nevěřím, že máme důkazy o jakékoli vakcíně, abychom si mohli být jisti, že zabrání lidem dostat infekci, a že ji tudíž nebudou moci přenášet dál.“ (zdroj)

Očkovaní se netestují

Ukazuje se, že podíl nově pozitivních osob starších 65 let je větší mezi očkovanými (zdroj). „Logickým protiargumentem by bylo, že výrazně více lidí je v této věkové skupině očkováno, tudíž i jejich zastoupení mezi pozitivními musí být vyšší. Je ale potřeba si uvědomit, že očkovaní lidé se testují mnohem méně, protože nemají povinnost se preventivně testovat, a přesto jsou čísla pozitivit takto vysoká,“ upozorňuje doktor Čížek.

Celé odborné stanovisko MUDr. Vladimíra Čížka o poklesu účinnosti vakcinace vůči infekci naleznete zde.

Vyjádření Ministerstva zdravotnictví

Deník The Epoch Times 16. listopadu oslovil Ministerstvo zdravotnictví, potažmo ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha a hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou, s žádostí o reakci na výše uvedené trestní oznámení.

Žádný ze subjektů prozatím na žádost nereagoval.

Článek byl naposledy aktualizován 16. listopadu 2021 ve 14:09.