Redakce Epoch Times

22. 1. 2022

PAŘÍŽ, Francie – Charles Bernard, prezident rozhlasové stanice RCF, prohlásil, že by se lidé neměli příliš obávat pandemie a raději navštívit představení souboru Shen Yun Performing Arts, které označil za výjimečné.

„Myslím, že covidovou krizi musíme nechat stranou, musíme žít dál – a Shen Yun je zcela výjimečný, musíme ho využít, přijít se podívat, ať už je krize jakákoli,“ řekl Bernard po večerním představení ve francouzském hlavním městě.

Dodal, že jako s křesťanem s ním duchovní stránka newyorského představení Shen Yun rezonuje. Soubor založili čínští umělci v zahraničí, aby zde mohli svobodně tvořit a prostřednictvím jevištního umění ukazovat tradiční kulturu, která byla za vlády komunismu v Číně téměř zničena.

„Všiml jsem si, že v tancích a v textech, které jsou za tanci napsány, je poměrně dost duchovních konotací, to se mě dotýká zejména proto, že sám jsem prezidentem francouzského křesťanského rádia,“ řekl Bernard.

V dlouhé historii čínských dynastií měla každá dynastie svou vlastní kulturu, styl odívání a zákony, ale zásady jako věrnost, synovská úcta a zbožnost byly kontinuální po celé věky.

Myslím, že je to skvělé představení, velkolepé,“ – Charles Bernard

„Poselství míru, poselství dobročinnosti, poselství duchovnosti jsou v tom představení – všechna tato poselství jsou krásná,“ řekl Bernard.

„Myslím, že je to skvělé představení, velkolepé,“ dodal a podělil se také o své dojmy z velkoplošných digitálních kulis, které soubor při představení používá.

„Kulisy jsou mimořádné a jsou tam malé detaily, které považuji za výjimečné, zejména zadní část jeviště, kde vidíte postavy na obrazovce a které se z ničeho nic objeví na jevišti, je to zábavné a zajímavé využití technologie,“ řekl Bernard.

Technologie využití kulis v představení Shen Yun je unikátní a v divácích vyvolává dojem, že postavy jsou schopny létat vysoko v oblacích nebo se potápět hluboko v moři. Podobné iluze vytvářelo také pražské divadlo Laterna magika.

Zprávu připravili televize NTD a Maria Han.

The Epoch Times je hrdým mediálním partnerem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků na představení informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.


Představení Shen Yun – Praha, Brno 2022

Soubor Shen Yun Performing Arts vystoupí v brněnském Janáčkově divadle 14. a 15. května 2022 a v pražském Kongresovém centru 28. a 29. května 2022.

Vstupenky na představení můžete zakoupit zde.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka
Dotace na elektromobily nejsou třeba, na trhu se prosadí samy, myslí si ministr Kupka

Podle ministra dopravy Martina Kupky není třeba dotovat koupi elektromobilů, cestu na trh si najdou samy, jakmile spadnou ceny. Stát zainvestuje 5 miliard do dobíjecích stanic.

Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru
Trump se setkal s polským prezidentem Dudou v Trump Toweru

Bývalý prezident Donald Trump se ve středu večer v New Yorku setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou, přičemž dvojice diskutovala o zásadních mezinárodních otázkách, jako je situace na Ukrajině, Blízký východ a výdaje NATO.

„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví
„Jsme v té nejhorší čtvrtině v rámci Evropy.“ Obezita u dětí se v ČR zvyšuje, má vliv i na duševní zdraví

Na téma Obezita, vliv prostředí a duševní zdraví se ve středu v Poslanecké Sněmovně konal kulatý stůl, kde se sešli a diskutovali spolu zástupci různých odvětví medicíny, kteří se problému obezity u dětí věnují.

„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti
„Přece nechceme ztratit další generaci.“ Senátoři chtějí širší diskuzi o vlivu sociálních médií na děti

Senátorka Daniela Kovářová iniciovala širší diskuzi o negativních dopadech nových médií a sociálních sítí na děti a eventuálně problematiku i legislativně omezit. Kolegové z podvýboru ji podpořili.

Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu
Vít Rakušan a jeho slavná výjimka z migračního paktu

Vít Rakušan tvrdí, že z migračního paktu budeme mít výjimku kvůli velkému počtu ukrajinských uprchlíků. Nebudeme prý muset přijímat migranty, ani platit pokutu půl milionu Kč za nepřevzatého migranta. Už v červenci 2023 jsem psal o tom, že s výjimkou pro Ukrajince v migračním paktu je to mnohem složitější.