PAŘÍŽ, Francie – Charles Bernard, prezident rozhlasové stanice RCF, prohlásil, že by se lidé neměli příliš obávat pandemie a raději navštívit představení souboru Shen Yun Performing Arts, které označil za výjimečné.

„Myslím, že covidovou krizi musíme nechat stranou, musíme žít dál – a Shen Yun je zcela výjimečný, musíme ho využít, přijít se podívat, ať už je krize jakákoli,“ řekl Bernard po večerním představení ve francouzském hlavním městě.

Dodal, že jako s křesťanem s ním duchovní stránka newyorského představení Shen Yun rezonuje. Soubor založili čínští umělci v zahraničí, aby zde mohli svobodně tvořit a prostřednictvím jevištního umění ukazovat tradiční kulturu, která byla za vlády komunismu v Číně téměř zničena.

„Všiml jsem si, že v tancích a v textech, které jsou za tanci napsány, je poměrně dost duchovních konotací, to se mě dotýká zejména proto, že sám jsem prezidentem francouzského křesťanského rádia,“ řekl Bernard.

V dlouhé historii čínských dynastií měla každá dynastie svou vlastní kulturu, styl odívání a zákony, ale zásady jako věrnost, synovská úcta a zbožnost byly kontinuální po celé věky.

Myslím, že je to skvělé představení, velkolepé,“ – Charles Bernard

„Poselství míru, poselství dobročinnosti, poselství duchovnosti jsou v tom představení – všechna tato poselství jsou krásná,“ řekl Bernard.

„Myslím, že je to skvělé představení, velkolepé,“ dodal a podělil se také o své dojmy z velkoplošných digitálních kulis, které soubor při představení používá.

„Kulisy jsou mimořádné a jsou tam malé detaily, které považuji za výjimečné, zejména zadní část jeviště, kde vidíte postavy na obrazovce a které se z ničeho nic objeví na jevišti, je to zábavné a zajímavé využití technologie,“ řekl Bernard.

Technologie využití kulis v představení Shen Yun je unikátní a v divácích vyvolává dojem, že postavy jsou schopny létat vysoko v oblacích nebo se potápět hluboko v moři. Podobné iluze vytvářelo také pražské divadlo Laterna magika.

Zprávu připravili televize NTD a Maria Han.

The Epoch Times je hrdým mediálním partnerem souboru Shen Yun Performing Arts. O reakcích diváků na představení informujeme od založení Shen Yun v roce 2006.


Představení Shen Yun – Praha, Brno 2022

Soubor Shen Yun Performing Arts vystoupí v brněnském Janáčkově divadle 14. a 15. května 2022 a v pražském Kongresovém centru 28. a 29. května 2022.

Vstupenky na představení můžete zakoupit zde.