Virologická laboratoř Wu-chan

Bývalý armádní plukovník Hamish de Bretton-Gordon, odborník na chemický a biologický terorismus a odborník na biologickou bezpečnost na Magdalene College v Cambridgi, uvedl, že britská vláda se domnívá, že virus SARS CoV 2 pochází z Wuchanského institutu virologie.

„Teorie zoonotického (zvířecího) přenosu prostě nedávala smysl,“ uvedl Bretton-Gordon podle investigativního článku deníku The National Pulse. (zdroj)

V souvislosti s teorií úniku viru z laboratoře údajně prohlásil, že „mnoho lidí, jako jsem já, si myslí, že je to pravděpodobnější“. „Myslím, že se postoj trochu změnil,“ řekl Hamish de Bretton-Gordon podle The National Pulse.

Britský premiér Boris Johnson v současné době vede aktivity na aktualizaci strategie pro biologickou bezpečnost Spojeného království, což zahrnuje ochranu před přírodními viry, ale i možnými laboratorními úniky. V rámci této aktivity byla také celá věc diskutována.

Bývalý armádní plukovník Hamish de Bretton-Gordon údajně prohlásil, že závěry o úniku viru s wuchanské laboratoře se zatím prezentují pouze „za zavřenými dveřmi“.

„Mám velkou obavu, že příště by to nemusela být náhoda, protože je to snadné. Kdybyste neměli morálku a zábrany, proč byste nenakazili svého nepřítele,“ uvedl Bretton-Gordon dle britského listu The Telegraph. (zdroj)