Meiling Lee Jan Jekielek

a 13. 5. 2022

TÉMA: Diskuse o protiepidemických opatřeních

Některé viry zůstávají v těle po první infekci latentní po celý život a mohou se znovu aktivovat a způsobit další infekci nebo jiné onemocnění. Podle Dr. Richarda Ursa se tyto druhy latentních virů u velkého počtu lidí po posilujícím očkování proti covid-19 reaktivují a způsobují příznaky tzv. dlouhého covidu a další zdravotní potíže.

Dlouhý covid je stav, kdy se u lidí objevují trvalé, opakující se nebo nové zdravotní problémy několik týdnů až měsíců poté, co byli poprvé infikováni virem SARS-CoV-2 způsobujícím covid-19, nebo dostali injekci proti tomuto onemocnění. V případě, že se u nich objeví nové zdravotní problémy, je třeba je odstranit. Příznaky mohou mimo jiné zahrnovat zatemněnou mysl, únavu, bolest na hrudi a nespavost.

„Na mé klinice se teď setkávám se třemi až pěti lidmi týdně, protože vědí, že ve své praxi věnuji hodně času covidu, a přicházejí za mnou s dlouhým covidem a … s problémy po vakcíně. A zjišťuji, že u obrovského počtu z nich došlo k reaktivaci viru Epstein-Barrové, herpes simplex, herpes zoster, CMV,“ prohlásil doktor Urso v pořadu American Thought Leaders televize EpochTV.

Doktor Urso je oftalmolog, odborník na tvorbu léků a léčbu s nimi a spoluzakladatel Mezinárodní aliance lékařů a medicínských vědců.

Z více než 100 druhů herpesvirů je známo osm, které infikují člověka a zůstávají v těle po celý život po odeznění primární infekce a které se mohou později za určitých podmínek reaktivovat:

  • Virus Epstein-Barrové (EBV) je běžný virus, který způsobuje infekční mononukleózu a je spojován s několika typy rakoviny a roztroušenou sklerózou. Odhaduje se, že více než 90 % zdravých dospělých bylo někdy v životě infikováno.
  • Varicella-zoster je další běžný virus, který způsobuje především plané neštovice a při reaktivaci způsobuje u dospělých pásový opar.
  • Herpes simplex typu 1 a 2 způsobuje orální anebo genitální herpes. Odhaduje se, že 67 procent (3,7 miliardy) lidí na celém světě mladších 50 let je infikováno virem herpes simplex 1, zatímco 13 procent (491 milionů) lidí na celém světě má herpes simplex 2.
  • Cytomegalovirus (CMV) je běžný virus, který infikuje lidi všech věkových kategorií a způsobuje příznaky horečky, bolesti v krku, zduření žláz a únavu. Příležitostně může způsobit také mononukleózu nebo hepatitidu.
  • Lidský herpesvirus-6 a lidský herpesvirus-7 způsobují roseolu, mírnou infekci, která se vyskytuje hlavně u dětí ve věku od 6 měsíců do 2 let.
  • Herpesvirus spojený s Kaposiho sarkomem infikuje endotelové buňky (které vystýlají lymfatické a krevní cévy), které se mohou stát rakovinnými, což je onemocnění známé jako Kaposiho sarkom.

Většina lidí si neuvědomuje, že se některým z těchto virů nakazila, protože nepociťuje žádné příznaky.

„Mnoho lidí se na tento dlouhý covid dívá, jako by to všechno souviselo s viry, konkrétně se spike proteinem nebo s jinými věcmi. Nevědí, že jsme svědky této obrovské reaktivace v rodině herpesvirů a že na to máme léčbu. A ta funguje opravdu velmi dobře,“ říká Urso.

Doktor Richard Urso ve své ordinaci v texaském Houstonu, USA; 8. dubna 2022. (York Du/The Epoch Times)

Ačkoli stále neexistuje standardní klinická definice ani léčba syndromu dlouhého covidu, dr. Urso upozorňuje, že existuje mnoho různých repurponovaných léků, (léků  vyrobených původně k jinému účelu, pozn. red.) které mohou lékaři předepisovat „off-label“ k léčbě tohoto syndromu, jako například ty, které se používají v protokolu I-RECOVER, který vyvinula organizace The Front Line covid-19 Critical Care Alliance.

V případě dlouhodobých příznaků covidu způsobených jedním z reaktivovaných herpesvirů Urso říká, že předepisuje Valtrex a doplňky stravy, jako je lysin a vitamin D. „Používáme lysin, protože je to jedna z těch výživových látek, které jsou dobré proti rodině herpesvirů. Zdá se, že poměr lysinu a argininu ovlivňuje schopnost těchto virů se množit,“ řekl Urso.

„Říkám lidem, že vitamin D je jejich datový analytik. Umožňuje imunitnímu systému dělat správná rozhodnutí… A když je kolem vás vitamin D, váš imunitní systém dokáže rozpoznat: ,Aha, tohle je pyl, nechme ho být. Zaútočme na tento patogen, zaútočme na tuto rakovinu‘.”

Urso vypráví, že vitamín D doporučuje od roku 1995, kdy byl primářem onkologického oddělení v MD Anderson Cancer Center. Dostal se ke studii, která ukázala, že tento doplněk „má vliv na protein rozpoznávající nádor“, a začal testovat hladinu vitaminu D u všech svých pacientů.

„Prakticky 100 procent pacientů s rakovinou, zejména rakovinou tlustého střeva, mělo nedostatek vitaminu D, což jsme si uvědomili,“ vzpomíná doktor Urso a dodává, že vitamin D byl také „skvělý na alergie a na prevenci a odolnost proti rakovině, zejména lymfomům a rakovině prsu“.

Léčba pacientů s covidem

Když pandemie začala, doktor Urso nemohl zůstat v klidu, protože věděl, že covid-19 lze léčit včas pomocí různých repurpovatelných léků, a jako oftamolog „neochotně začal léčit“ pacienty v důsledku toho, že ostatní lékaři odmítali předepisovat včasnou léčbu.

„Říkal jsem svým pacientům, že pokud máte covid, nikdo vám nepomůže. Říkal jsem, nejdříve projděte tím kolečkem a pokud vám nikdo nepomůže, pomůžu vám já,“ svěřuje se texaský lékař.

Po více než dvou letech pandemie doporučuje Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) stále lidem, aby zůstali doma, pokud se u nich neprojeví „varovné příznaky“, mezi které patří potíže s dýcháním, zmatenost a přetrvávající bolest nebo tlak na hrudi.

Teprve v lednu 2022 začal tento zdravotnický úřad doporučovat, aby osoby s vysokým rizikem vývoje závažného onemocnění při pozitivním testu na covid-19 včas vyhledaly léčbu některým z povolených pohotovostních léků.

Po celou dobu pandemie CDC nedoporučovala lidem užívat vitamin D. Studie prokázaly, že vitamin D může pomoci předcházet onemocnění covid-19, snížit počet přijetí na jednotku intenzivní péče a významně snížit úmrtnost. Studie z Izraele zjistila, že u lidí s nedostatkem vitaminu D byla 14krát vyšší pravděpodobnost výskytu závažného onemocnění covidu-19.

Lipidové nanočástice

Lipidové nanočástice (LPN) jsou malé částice, které tvoří lipidy nebo tuk, a které fungují jako doručovací systém tím, že zapouzdří mRNA, která zakóduje spike protein SARS-CoV-2 do lidských buněk.

Bez LPN by se mRNA po vstříknutí do paže během několika sekund rozpadla. Studie zjistily, že LPN se nerozkládají a nevylučují z těla v časovém rozmezí 36 hodin, které nedávno uváděl americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA), a ani nezůstávají pouze v místě vpichu.

Studie biodistribuce (pdf) vakcíny společnosti Pfizer, kterou provedl japonský regulační úřad, ukázala, že část mRNA se z místa vpichu přesunula do krevního oběhu a 48 hodin po vpichnutí byla nalezena v různých orgánech, jako jsou játra, slezina, nadledviny a vaječníky potkanů.

„To je něco, co bych poznal docela snadno, protože pracuji s lipidovými nanočásticemi,“ podotýká doktor Urso a dodává: „Lipidové nanočástice, jak obvykle říkám, potřebují škvíru ve dveřích [aby mohly opustit místo vpichu], zatímco virus potřebuje otevřené dveře.“

Protože normální vakcína potřebuje „otevřené dveře“, aby se mohla dostat do dalších částí těla, zůstane v paži, a to v podstatě z 99,9 nebo 99 procent“, zatímco velká většina LPN v paži nezůstane.

„Ve skutečnosti nyní víme, že velká část z nich jde do lymfatické uzliny přímo pod tímto místem a stále vytváří spike protein o 60 dní později,“ praví doktor Urso. Říká, že spike protein byl „ve skutečnosti nalezen ještě i o 15 měsíců později, v monocytech a dalších buňkách, nerozkládá se.“

Doktor Urso tvrdí, že přetrvávání spike proteinu v různých částech těla narušuje normální funkce imunitního systému a způsobuje zdravotní problémy.

„Blokuje důležité geny pro opravu nádorů zvané p53, blokuje [geny] BRCA, také si zahrává s mikroRNA-27A, které způsobují nárůst buněk rakoviny tlustého střeva,“ říká lékař a podotýká, že spike proteiny a LPN si „zahrávají s toll-like receptory 7 a 8, které jsou důležité pro imunitní dohled nad viry.

„Budeme proto svědky obrovského nárůstu všech virů, které v našem těle tak trochu dřímají, jako je například čeleď herpesvirů.“

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložila jas.

Související články

Přečtěte si také

Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.