Během americké prezidentské kampaně v roce 2016 začala FBI sledovat Cartera Pagea, člena volebního týmu Donalda Trumpa, a posléze vyšetřovat i samotného Trumpa kvůli obvinění ze spiknutí se s Ruskem.

Dnes již není tajemstvím, že vyšetřování FBI s krycím názvem Crossfire Hurricane bylo založeno především na tzv. Steeleových spisech. Spisy si objednala ke kompromitaci soupeře kampaň Clintonové a Demokratický národní výbor skrze firmu GPS Fusion. Později se ukázalo, že mnohé z tvrzení ve spisech byly vykonstruované.

Do kampaně zaměřené proti Donaldu Trumpovi bylo zapojené i ministerstvo spravedlnosti a CIA. Tato kampaň bývá označována i jako SpyGate. Vyšetřováním kauzy byl v květnu 2017 jmenován zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který po zhruba roce a půl spiknutí neprokázal.

Jeff Carlson v pořadu Truth over News na EpochTV se na základě nových informací domnívá, že počátky kampaně proti Trumpovi mohou sahat až k únoru 2016 a dokonce do našich končin.

Republikánský senátor Chuck Grassley nedávno upozornil na zvláštního agenta FBI Timothyho Thibaulta, o kterém se zatím v souvislosti s kauzou SpyGate nemluvilo.

Dle Grassleho byly aktivity Thibaulta politicky motivované. Patřilo mezi ně i zastavení vyšetřování Huntera Bidena v říjnu 2020, kdy Thibault označil informace týkající se Huntera za nepravdivé – přestože v té době bylo známo, že mnohé podrobnosti jsou přesné.

Grassley uvedl, že Thibaultova stranická příslušnost k Demokratickému národnímu výboru (DNC) „ovlivnila jeho oficiální rozhodování o citlivých vyšetřováních veřejné korupce“ a „pravděpodobně ovlivnila vyšetřování, o nichž byli informováni a která schválili výše postavení úředníci ministerstva spravedlnosti a FBI“.

V rámci Grassleyho odhalení se však objevila ještě jedna nová informace – Thibaultovo spojení a interakce s Brucem a Nellie Ohrovými v Praze.

Grassley prozradil, že Thibault „v době, kdy dohlížel nad a řídil nejvýznamnější federální vyšetřování veřejné korupce v rámci FBI, odcestoval do České republiky, aby se koncem února 2016 zúčastnil stejného semináře, kterého se zúčastnili Bruce a Nellie Ohrovy“.

Tato cesta do Prahy byla dle Jeffa Carlsona potenciálně mnohem významnější, než Grassleyho dopis naznačil. Grassley správně poznamenal, že v době cesty byla Nellie Ohrová zaměstnána ve společnosti Fusion GPS, která pracovala na výrobě protitrumpovské propagandy pro potřeby kampaně Hillary Clintonové a DNC, a podílela se také na vykonstruovaném příběhu o Alfa-Bank.

Její manžel Bruce Ohr, tehdy vysoký úředník ministerstva spravedlnosti, se podílel na protlačení Steeleova spisu spolu s informacemi od Glenna Simpsona do FBI a až do listopadu 2017 udržoval se Steelem úzké kontakty.

Zvláštní pozornost si dle Jeffa zaslouží skutečnost, že ve dnech následujících po konferenci v hotelu Spiritka v únoru 2016 newyorská pobočka FBI náhle požádala o povolení zahájit vyšetřování Cartera Page.