12. 8. 2022

Během americké prezidentské kampaně v roce 2016 začala FBI sledovat Cartera Pagea, člena volebního týmu Donalda Trumpa, a posléze vyšetřovat i samotného Trumpa kvůli obvinění ze spiknutí se s Ruskem.

Dnes již není tajemstvím, že vyšetřování FBI s krycím názvem Crossfire Hurricane bylo založeno především na tzv. Steeleových spisech. Spisy si objednala ke kompromitaci soupeře kampaň Clintonové a Demokratický národní výbor skrze firmu GPS Fusion. Později se ukázalo, že mnohé z tvrzení ve spisech byly vykonstruované.

Do kampaně zaměřené proti Donaldu Trumpovi bylo zapojené i ministerstvo spravedlnosti a CIA. Tato kampaň bývá označována i jako SpyGate. Vyšetřováním kauzy byl v květnu 2017 jmenován zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, který po zhruba roce a půl spiknutí neprokázal.

Jeff Carlson v pořadu Truth over News na EpochTV se na základě nových informací domnívá, že počátky kampaně proti Trumpovi mohou sahat až k únoru 2016 a dokonce do našich končin.

Republikánský senátor Chuck Grassley nedávno upozornil na zvláštního agenta FBI Timothyho Thibaulta, o kterém se zatím v souvislosti s kauzou SpyGate nemluvilo.

Dle Grassleho byly aktivity Thibaulta politicky motivované. Patřilo mezi ně i zastavení vyšetřování Huntera Bidena v říjnu 2020, kdy Thibault označil informace týkající se Huntera za nepravdivé – přestože v té době bylo známo, že mnohé podrobnosti jsou přesné.

Grassley uvedl, že Thibaultova stranická příslušnost k Demokratickému národnímu výboru (DNC) „ovlivnila jeho oficiální rozhodování o citlivých vyšetřováních veřejné korupce“ a „pravděpodobně ovlivnila vyšetřování, o nichž byli informováni a která schválili výše postavení úředníci ministerstva spravedlnosti a FBI“.

V rámci Grassleyho odhalení se však objevila ještě jedna nová informace – Thibaultovo spojení a interakce s Brucem a Nellie Ohrovými v Praze.

Grassley prozradil, že Thibault „v době, kdy dohlížel nad a řídil nejvýznamnější federální vyšetřování veřejné korupce v rámci FBI, odcestoval do České republiky, aby se koncem února 2016 zúčastnil stejného semináře, kterého se zúčastnili Bruce a Nellie Ohrovy“.

Tato cesta do Prahy byla dle Jeffa Carlsona potenciálně mnohem významnější, než Grassleyho dopis naznačil. Grassley správně poznamenal, že v době cesty byla Nellie Ohrová zaměstnána ve společnosti Fusion GPS, která pracovala na výrobě protitrumpovské propagandy pro potřeby kampaně Hillary Clintonové a DNC, a podílela se také na vykonstruovaném příběhu o Alfa-Bank.

Její manžel Bruce Ohr, tehdy vysoký úředník ministerstva spravedlnosti, se podílel na protlačení Steeleova spisu spolu s informacemi od Glenna Simpsona do FBI a až do listopadu 2017 udržoval se Steelem úzké kontakty.

Zvláštní pozornost si dle Jeffa zaslouží skutečnost, že ve dnech následujících po konferenci v hotelu Spiritka v únoru 2016 newyorská pobočka FBI náhle požádala o povolení zahájit vyšetřování Cartera Page.

Související články

Přečtěte si také

Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů
Německo se chystá radikálně změnit dotování obnovitelných zdrojů

Německá koalice chce upustit od minimálních výkupních cen energie z obnovitelných zdrojů i od dotací za negativní tržní ceny. Tím, že stát podpoří pouze jednorázové investiční náklady, majitelé fotovoltaických elektráren přijdou o zaručený příjem.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Jak na nemoci denivek a růží
Jak na nemoci denivek a růží

Denivky trpící houbou listových pruhů jsou obvykle vysazeny ve stínu nebo v blízkosti vody. Otázka: Moje...

Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně
Šokující svědectví: promluvil dosud první člověk, který přežil násilné odebírání orgánů v Číně

Pravděpodobně jediný známý člověk, který přežil násilné odebírání orgánů čínským režimem, vyprávěl svou zkušenost na tiskové konferenci 3. 7. ve Washingtonu.

Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny
Pět způsobů, jak podpořit plánování rodiny

S klesající světovou populací možná nastal čas přehodnotit naše plánování rodičovství. Zprávy z posledních několika desetiletí...