Weber Lee

a 14. 3. 2023

Banány jsou chutné a oblíbené ovoce, které obsahuje mimo jiné živiny, jako je vláknina a vitamin B. Banány jsou známé tím, že účinně regulují zdraví střev, působí proti zácpě a na krásu. Jeden známý japonský lékař také uvedl, že konzumace banánů může při jím navrhovaném způsobu hubnutí pomoci.

Dr. Cuneo Macuike, lékař tradiční čínské medicíny (TCM) ze Společnosti pro orientální medicínu a autorita v oblasti výzkumu střevního traktu v Japonsku, řekl japonským médiím, že vzhledem k tomu, že mnoho Japonců má největší jídlo na večeři, mají tendenci jíst více v noci než při snídani a obědě, a tím spotřebují více kalorií. Pokud tedy snížíme příjem kalorií z tohoto jídla, bude hubnutí mnohem účinnější. Banány mohou k této změně snadno přispět.

Správný způsob konzumace banánů pomáhá hubnutí

Dr. Macuike doporučuje sníst dva banány 30 minut před večeří a poté vypít sklenici (asi 200 ml) vody nebo nápoje bez cukru, například zeleného čaje. Večeři si pak dejte o 30 minut později a přestaňte jíst, jakmile se budete cítit plní.

Protože banány patří mezi potraviny s relativně nízkým GI (glykemickým indexem), nezpůsobí rychlý vzestup hladiny cukru v krvi a mohou zabránit nadměrnému vylučování inzulínu, takže hladina cukru v krvi může klesat postupně, což může prodloužit pocit sytosti a umožnit přirozené snížení množství přijímané potravy během večeře. Tímto způsobem budete v průběhu času konzumovat méně kalorií.

Na tomto základě provedla japonská instituce pro klinický výzkum Orthomedico pokus, v jehož rámci zkoumala 11 žen ve věku 40 až 49 let s BMI 25 až 30 a nechala je po dobu dvou po sobě jdoucích měsíců jíst každý den před večeří dva banány podle metody navržené doktorem Macuikem. Výsledky ukázaly, že 82 % účastnic (9 z nich) zhublo.

He Xia (Che Sia), praktický lékař TCM v Japonsku, v rozhovoru pro The Epoch Times uvedl, že na internetu se o této „banánové metodě hubnutí“ vedlo mnoho diskusí. Někteří lidé tvrdili, že metoda je dobrá, protože nestojí moc peněz a je také časově velmi efektivní. Jsou však i tací, kteří tvrdí, že nepřináší takový efekt hubnutí, jaký by člověk očekával.

Připomíná, že hlavním účelem konzumace banánů je snížení příjmu potravy z večeře. Když už jste přijali kalorie ze dvou banánů, neměli byste se u večeře přejídat. Kalorie obsažené ve 100 g banánů jsou již 88 kcal.

Zdůraznila, že je třeba mít na paměti, že banány samy o sobě neobsahují složky spalující tuky a jejich větší konzumace způsobí riziko obezity. Kromě toho jsou banány bohaté na draslík a pacienti s onemocněním ledvin by se měli před jejich konzumací poradit se svým lékařem.

Banány zmírňují zácpu a zlepšují imunitu

Na druhou stranu jsou banány bohaté také na vlákninu a multivitamíny, které jsou pro lidský organismus prospěšné. Miho Nakamurová, japonská odbornice na výživu, napsala, že vláknina a fruktooligosacharidy (FOS) obsažené v banánech nejsou snadno stravitelné a mohou se dostat do střevního traktu, kde se mohou stát zdrojem potravy pro probiotické bakterie, zvýšit jejich počet, a tím zlepšit celkové střevní prostředí.

Kromě toho ve vodě nerozpustná vláknina obsažená v banánech stimuluje střevní stěnu a podporuje tak peristaltiku, vlnovitý pohyb svalů, který posouvá potravu trávicím traktem ven za účelem vyprázdnění střev. To má za následek zmírnění zácpy.

Trs banánů. Ilustrační záběr. (Jametlene Reskp / Unsplash)

Výzkumný tým ve Fakultní nemocnici Tokijské univerzity provedl čtyřtýdenní klinickou studii, v níž vědci náhodně rozdělili 28 zdravých mužů a žen ve věku 30 až 64 let do dvou skupin. Jedna skupina účastníků konzumovala 120 g banánů denně, zatímco druhá skupina se stravovala normálně.

Výsledky studie ukázaly, že ve skupině lidí, kteří konzumovali banány, se snížil výskyt škodlivých bakterií i bakterií, které v těle způsobují záněty, a zlepšilo se i střevní prostředí. Kromě toho se díky zlepšenému vstřebávání minerálů a střevní peristaltiky může zlepšit i imunita. Výsledky výzkumu byly zveřejněny v únorovém čísle časopisu Medicine and Therapeutics z roku 2021.

Banány podporují metabolismus kůže

Kromě zlepšení střevního traktu obsahují banány také velké množství živin. Nakamurová například uvedla, že vitamin B2 obsažený v banánech může podporovat metabolismus kůže, vitamin B6 může udržovat vlhkost kůže a polyfenoly mohou zabránit oxidaci kůže. Banány obsahují také hořčík pro udržení zdravých zubů a kostí a vitamin B1 pro zmírnění únavy.

Dr. Macuike také píše, že trvalá konzumace banánů může zlepšit pružnost a vláčnost pokožky na obličeji. Banány jsou bohaté na karoten, který je velmi účinný pro zkrášlení pleti, komplex vitamínů B může urychlit metabolismus a vláknina může regulovat střevní trakt, což může zlepšit akné a jizvy po akné.

Z anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.

Související témata

Související články