Podle Dr. Paula Marika, letitého odborníka v oboru intenzivní medicíny, způsobují spike proteiny vytvořené virem SARS-CoV-2 a mRNA vakcíny proti covidu-19 u některých pacientů mozkovou mlhu a další „vysoce invalidizující“ neurologické příznaky.

„Pravda je taková, že spike protein je pravděpodobně jednou z nejtoxičtějších sloučenin, kterým může být člověk vystaven, a jeho toxicita probíhá mnoha různými cestami, kterým teprve začínáme rozumět,“ řekl Dr. Marik v nedávném rozhovoru pro pořad American Thought Leaders naší televize EpochTV.

Marik je spoluzakladatelem neziskové lékařské skupiny Front Line COVID-19 Critical Care Alliance(FLCCC), která je známá tím, že se zasazuje o používání ivermektinu při léčbě covidu-19. Organizace se také zaměřuje na vývoj možností léčby pro lidi trpící „postvakcinačními syndromy“, včetně zbavování se spike proteinů nahromaděných v jejich tělech po očkování.

Vakcíny s mRNA fungují tak, že pomocí kódované messengerové RNA instruují svalové buňky, aby produkovaly spike proteiny a vyvolaly tak imunitní reakci. Problém je podle Marika v tom, že laboratorně sestavená mRNA zůstává v lidském těle mnohem déle než ta, kterou pacient získá přirozenou infekcí.

„Virus, který je [aktivně se replikujícím] virem, vydrží asi pět dní. Po pěti dnech je messengerová RNA, kterou virus používá k výrobě všech těchto proteinů, tělem zničena,“ vysvětlil Marik moderátorovi programu Janu Jekielkovi. „Pokud máte imunitu, během pěti dnů messengerová RNA zmizí a vaše tělo už dál nové spike proteiny nevytváří.“

„Když si píchnete syntetickou, uměle vyrobenou mRNA, nezůstane v paži. Ve skutečnosti cirkuluje a dostává se do lymfatických uzlin a orgánů,“ řekl Dr. Marik s odvoláním na studii, která prokázala, že vpíchnutá mRNA se v těle vyskytuje až 60 dní.

„Znamená to, že když tahle [umělá] messengerová RNA vytváří spike protein, hovoříme tu o hromadě spike proteinu,“ řekl Dr. Marik a přirovnal spike proteiny ke kyanidu, který v malém množství nemusí být nutně škodlivý, ale při exponenciálně vysoké kumulaci může být i smrtelný.

Neurologické poškození

Podle lékaře ovlivňuje spike protein z vakcín proti covidu-19 tolik orgánových systémů, že doktoři u pacientů, kteří utrpěli poškození vakcínou, obvykle nevidí žádný vzorec příznaků.

„Tito pacienti mají tak různorodé příznaky, že opravdu nezapadají do vzorce, který je naučili,“ řekl Dr. Marik s odkazem na lékaře, kteří se snaží diagnostikovat lidi poškozené očkováním. „Téměř vždy říkají: ,No, to je stres. To je úzkost. Tohle je funkční porucha. To je ve vaší hlavě. Není to opravdové.‘“

„Ale ono to opravdové je,“ vyvozuje Dr. Marik ze svých pozorování. „Je to prostě kvůli spike proteinu, který jde do všech orgánových systémů, a každý orgánový systém je do toho zapojený.“ Mezi těmito orgánovými systémy se podle Marika jeví jako obzvláště zranitelný mozek. To by mohlo vysvětlovat, proč tolik očkovaných lidí hlásilo neurologické příznaky.

„MRNA je umístěna v lipidové nanočástici. Lipidová nanočástice je vlastně navržena tak, aby dopravila chemoterapii do mozku, takže překonává hematoencefalickou bariéru,“ vysvětlil v pořadu Dr. Marik.

„Více než 80 procent pacientů po očkování má neurologické příznaky. To je velmi charakteristické zjištění. Neurologické příznaky jsou mozková mlha, kognitivní dysfunkce a poruchy paměti, což většinu lidí velmi znevýhodňuje. Pokud nemůžete myslet, ztrácíte schopnost si věci pamatovat,“ pokračoval lékař. 

U mnoha očkovaných lidí se také vyskytuje tinnitus neboli neustálé zvonění v uších. „Mnozí skutečně uvažovali o sebevraždě, protože je to tak obtěžující příznak,“ míní Dr. Marik. 

Ještě „hluboce invalidizujícím“ symptomem je podle něj neuropatie drobných nervů, nervová porucha charakterizovaná silnými záchvaty bolesti, které obvykle začínají v nohách nebo rukou pacienta.

„Zdá se, že jde o klasický rys onemocnění vyvolaného spike proteinem, zejména vakcínou,“ řekl a dodal, že pacienti si „stěžují, že jim hoří končetiny. Mají silné pálivé svědění. Když se zeptáte pacienta postiženého vakcínou, jestli je nějaký příznak, kterého by se chtěl zbavit, který ho trápí nejvíc? Bezpochyby je to neuropatie malých vláken, která je hluboce invalidizující.“

Léčba po očkování: Síla samoléčby

Na otázku týkající se zotavení z covidu-19 nebo poškození způsobených očkováním Dr. Marik odpověděl, že prvořadým krokem je včasná léčba a nepodstupovat další očkování.

„V první řadě je třeba se vyhnout očkování. Pokud jste byli očkováni, nenechávejte se přeočkovat. Za druhé, pokud dostanete covid, nechte se léčit včas, protože čím déle to zdržujete, tím více spike proteinu (máte v těle).“

Lékař také varoval, že ti, kdo se chtějí zbavit spike proteinů, by si měli dávat pozor na produkty, které tvrdí, že dokáží detoxikovat organismus. Místo toho doporučuje spoléhat se na vlastní mechanismus odbourávání buněk v těle. Tento samoozdravný mechanismus má podle něj ohromný potenciál. 

„Nic takového jako detoxikační lektvary nebo přístroje neexistuje. To, co musíte udělat, je pomoci tělu zbavit se spike proteinu,“ uvedl a poukázal na autofagii, proces, který probíhá v buňkách a při kterém se složky, které jsou považovány za poškozené, toxické nebo zastaralé, degradují a recyklují, aby se uvolnila energie a zachovala rovnováha.

„Je to systém likvidace odpadu: Je to systém, který sbírá odpadky a pak je prožene strojem na krájení odpadků a vyhodí je do popelnice. Je to důmyslný systém. Tak se buňka vypořádává s těmito toxickými proteiny.“

Aby bylo možné lépe využít tuto přirozenou schopnost sebeopravy, Dr. Marik navrhuje pacientům metodu zvanou „přerušované hladovění“. 

„Nejúčinnější metodou aktivace autofagie je tzv. přerušovaný půst, protože máme biologický přepínač, kterému se říká vypínač mTOR,“ vysvětlil. „Kdykoli jíte, vypínáte autofagii prostřednictvím dráhy mTOR. Glukóza a inzulínové proteiny tento proces vypínají. Když ale buňku připravíte o glukózu a proteiny, zapne se autofagie a proteiny se rozloží.“

Dalším důležitým prvkem nápravy organismu je spánek a nejíst před spaním. „Spánek je opravdu důležitý pro regeneraci mozku, kdy se z něj vyčistí všechny metabolické produkty a umožní se regenerace všech těchto synapsí,“ podotkl Dr. Marik s tím, že jídlo před spaním nejenže vypíná autofagii, ale také narušuje glymfatický systém mozku, který vyplavuje vedlejší metabolické produkty. „Pokud jíte před spaním, omezujete autofagii a tento glymfatický tok.“

„Je nezbytné, aby lidé změnili jídelníček. Můžete jíst v rámci šesti až osmihodinového okna. A pak po zbytek času nejíte,“ vysvětluje doktor fungování přerušovaného hladovění. 

anglického originálu na The Epoch Times přeložil Ondřej Horecký.