17. 12. 2023

Článek vyšel v rámci seriálu „Moje cesta za uzdravením“, který popisuje příběhy lidí, kteří našli netradiční cestu ke zdraví, když všechny ostatní možnosti selhaly.

Bylo to uprostřed noci, když jsem se vzbudila se záhadnou nemocí, která silně ovládla můj život. Tento rok byl začátkem mé cesty tělesným a duševním utrpením –⁠ přimělo mě to položit si otázku, jak jsem se do tohoto bodu dostala. Má identita se zdála ztracená, cesta přede mnou nejistá. Tímto započalo mé setkání s chronickou nemocí a cesta, která se změnila v cestu za uzdravením.

Můj život se před tímto onemocněním vyznačoval neoblomným zdravím. Návštěvy v nemocnici byly něčím cizím –⁠ byla jsem ztělesněním síly a pravidelně jsem chodívala do bazénu, posilovny a na jógu. Skutečnost se však změnila a vysilující příznaky mě připoutaly k životu plnému boje a strachu. Naléhavě jsem si kladla otázky: „Jak jsem se sem dostala?“ a: „Jak se dostanu zpátky?“

Hlavním bodem této cesty bylo hledání odpovědí. Návštěvy u lékaře nabízely naději, ale zároveň byly plné zmatku a chybných diagnóz. Po necelých dvou letech přišel klíčový okamžik –⁠ diagnóza chronického únavového syndromu. Ačkoliv neexistoval okamžitý lék, vzbudilo to ve mně naději, protože jsem své zdraví svěřila lékařské vědě. Čas plynul, ale změna zůstávala v nedohlednu.

S vědomím omezenosti konvenčních léků jsem se rozhodla prozkoumat východní a západní medicínu. Aktivně jsem se zapojila do své léčebné cesty, zkoumala léčebné postupy a vedla rozhovory s lékaři.

Léčba emocí se ukázala jako klíč k uzdravení. To, že jsem si s sebou nesla těžké břemeno z dětství plného násilí a také z bolestivého rozvodu, narušilo mou fyzickou pohodu. Vedena tímto poznáním jsem se začala věnovat praktikám, jako je meditace, vizualizace a práce s emocemi. Ačkoli byly tyto nástroje zpočátku bolestivé, podnítily opětovné spojení s mým vnitřním já a nasměrovaly mě na cestu k uzdravení.

Tato proměna byla ohromná. Jak jsem uvolňovala nahromaděné emoce a potýkala se s nevyřešenými traumaty, moje tělo reagovalo pozitivně. Taková cesta vyžadovala trpělivost, vytrvalost a soucit sama se sebou. Výsledky byly nesporné –⁠ můj zdravotní stav se postupně zlepšoval. Po třech letech odhodlání jsem se plně zotavila –⁠ a tento stav si stále užívám.

Při této léčebné cestě byl kladen důraz na složité propojení mezi emocionálním a fyzickým zdravím. Zdůrazňovala potřebu řešit chronický strach, zášť, hněv a sebepodceňování –⁠ emoce, které časem narušují tělo. Vypořádání se s těmito problémy mi otevřelo cestu k fyzickému uzdravení a ke změně pohledu na život.

Uvědomila jsem si, že mé tělo je kompas, který mě vede k emoční rovnováze, a pochopila jsem, jak je závažné tyto signály ignorovat. Jejich zanedbávání zhoršuje fyzické problémy a prohlubuje chronická onemocnění.

Pochopila jsem koncept vnitřní pravdy –⁠ vrozené moudrosti a síly, která se skrývá v každém z nás. Každý člověk se rodí s vrozenou hodnotou a účelem, mnohdy skrytým pod vrstvami emocionálního zmatku.

Svědčím o síle lidského ducha, který dokáže překonat nepřízeň osudu. Díky své cestě od zoufalství k uzdravení jsem získala smysl pro cíl, který ve mně vzbuzuje touhu osvětlovat cestu ostatním. Doufám, že sdílením svého příběhu a postřehů mohu inspirovat ostatní k tomu, aby čerpali ze své vnitřní pravdy, přijali své emoce a vydali se na vlastní proměňující cestu ke zdravému a šťastnému životu.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka
Ministerstvo zdravotnictví skartuje dokumenty ke kauze Metacrill, říká advokátka

Na Státní ústav pro kontrolu léčiv, který povolil k užívání látku METACRILL jako estetického implantátu, se chystá žaloba. Pacienti hlásí poškození zdraví. Ministerstvo skartuje související dokumenty...

Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO
Koalice doporučila svým europoslancům, aby hlasovali proti zájmům českých zemědělců, tvrdí Knotek z ANO

Europoslanec Knotek obvinil ministra zemědělství, že tahá české farmáře za nos, a vládní koalici z toho, že instruovala své poslance v Evropském parlamentu, aby nepodpořili zavedení cel na ukrajinské zboží.

Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň
Termín eurovoleb v ČR byl vyhlášen ve Sbírce zákonů, oficiálně tím začala kampaň

Termín voleb do Evropského parlamentu, které se v Česku budou konat 7. a 8. června, byl v úterý vyhlášen ve Sbírce zákonů. Oficiálně tím začala volební kampaň s povinnostmi pro kandidující strany a uskupení.

Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura
Z eurokandidátky Spolu odstoupil na žádost ODS a TOP 09 lidovec Hayato Okamura

Kandidátka Spolu do červnových evropských voleb není opět kompletní. Kvůli dohodě mezi ODS, lidovci a TOP 09, že nebudou na zadních místech výrazné osobnosti, odstoupil od kandidatury poslanec KDU-ČSL Hayato Okamura.

V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu
V Paříží byla z vlaku ukradena taška s bezpečnostními plány pro olympiádu

Z vlaku na pařížském nádraží Gare du Nord bylo ukradeno zavazadlo s počítačem a dvěma USB disky s bezpečnostními plány policie pro letní olympijské hry, které se letos budou konat ve francouzské metropoli.