Republikáni ze tří států podnikají kroky k tomu, aby se prezident Joe Biden nedostal na volební lístky. Učinili tak jen několik dní poté, co Nejvyšší soud v Coloradu rozhodl, že Donald Trump nemůže být v tamních primárkách na seznamu uchazečů o prezidentský úřad.

Státní zákonodárci Aaron Bernstine z Pensylvánie, Georgia Charlice Byrdová z Georgie a Cory McGarr z Arizony vydali následující společné prohlášení o svých krocích a připravované legislativě k vyřazení jména současného prezidenta z volebních lístků v jejich státech.

„Připojuji se ke státním kongresmanům Aaronu Bernstineovi z Pensylvánie a Corymu McGarrovi z Arizony, abychom představili legislativu na vyřazení Joea Bidena z volebních lístků v reakci na absurdní rozhodnutí radikálních demokratických soudců v Coloradu, kteří vyřadili Donalda Trumpa z jejich volebních lístků,“ uvedla C. Byrdová v prohlášení zveřejněném 22. prosince na platformě X.

Zákonodárci také vyjádřili své rozčarování nad úsilím o vyřazení Trumpa z volebních lístků i v několika dalších státech, přičemž nedávné rozhodnutí v Coloradu „zažehlo“ obdobné iniciativy v ještě více státech.

„Dnes spojujeme své síly, abychom představili legislativu, která by vyřadila Joea Bidena z volebních lístků v Georgii, Arizoně a Pensylvánii,“ konstatují v prohlášení.

„Absurdita radikálních demokratických soudců vyřazující Donalda Trumpa z volebních lístků v Coloradu bude skvrnou na americkém politickém systému po celá desetiletí. Podle jejich vlastního výkladu zákona Joe Biden stoprocentně nemůže kandidovat na politickou funkci.“

V prohlášení se dále tvrdí, že „šílené zdůvodnění demokratů k odstranění Trumpa lze stejně snadno použít i na Joea Bidena za jeho ‚rebelii‘ na jižní hranici a údajné korupční obchody rodiny s Čínou. Coloradští radikálové právě změnili hru a my nehodláme tiše přihlížet, jak ničí naši republiku”.

„Aby bylo jasno, naším cílem je ukázat absurditu rozhodnutí Colorada a umožnit VŠEM kandidátům účast na volebních lístcích ve všech státech. Abychom toho dosáhli, musíme jako republikáni bojovat proti komunistům, kteří v současnosti řídí naši skvělou zemi,“ uzavírají v dopise.

Bílý dům na žádost The Epoch Times o komentář bezprostředně nereagoval.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times a prošel redakčním zkrácením.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně
Nemít krávy, tak nemáme ani na výplaty, stěžovali si zemědělci na protestu v Hodoníně

Podle něj evropská pravidla mohl nastavovat jen někdo bez reálné zkušenosti z výroby. „Vypadá to, jako by to vymýšleli lidí, kteří nikdy nebyli v poli a ti nám vyprávějí, co máme dělat,“ domnívá se Tomáš Krč.

Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá
Mercedes obrátil. Spalovací motory ukončovat nehodlá

Společnost Mercedes-Benz včera oznámila, že odsouvá dříve avizované ukončení výroby spalovacích motorů. Firma to uvedla ve své zprávě pro investory.

Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává
Geopolitická zbraň KS Číny v hodnotě jednoho bilionu dolarů selhává

Čínská iniciativa Pás a stezka ztrácí na atraktivitě kvůli skrytým vojenským ambicím, korupci a nedostatečným hospodářským výsledkům.

Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu
Intersucho: Nasycení půdy je na většině míst ČR nad 90 %, menší je na jihu

Půda je v Česku podle portálu Intersucho nasycená, úroveň nasycení se na většině míst republiky pohybuje nad 90 procenty.

Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách
Naše herkulovské úkoly: Hledání moudrosti ve 12 úlohách

Herkules je jednou z nejoblíbenějších postav řecké mytologie. Jeho obrovská síla a odvaha inspirovala západní svět.