Patricia Tolson

15. 5. 2024

Floridský zákon zakazuje „předepisování a provádění zákroků na změnu pohlaví“ u nezletilých.

Floridská vrchní státní zýstupkyně podala žalobu na administrativu prezidenta Joea Bidena (Demokraté) kvůli její snaze přinutit stát Florida, aby financoval operace „změny pohlaví“ u dětí, což je v rozporu se zákony státu.

Žaloba, podaná 6. května u federálního soudu na Floridě, divize Tampa, tvrdí, že americké ministerstvo zdravotnictví a sociálních služeb (HHS) „ohrožuje živobytí“ lékařů, kteří „odmítají poskytovat experimentální sterilizační zákroky ‚změny pohlaví’“ lidem „trpícím psychickými potížemi“, včetně nezletilých.

HHS se „snaží nově definovat lékařskou praxi“, uvádí se v žalobě.

Žaloba prohlašuje, že za tímto účelem se HHS snaží překonat zákony a předpisy státu Florida, které mají chránit zdraví a bezpečnost občanů. Ve stížnosti se uvádí, že HHS, aby vyvinula nátlak na státy a přiměla je k dodržování svých nových pravidel, vyhrožuje, že státům nebo pojišťovnám, které odmítnou tyto zákroky povolit nebo financovat, odepře federální finanční prostředky.

V žalobě bylo jmenováno také Centrum pro zdravotní péči a lékařské služby (Centers for Medicare and Medicaid Services).

Článek 1557 zákona o dostupné péči (ACA) zakazuje subjektům, na které se vztahuje, včetně států, diskriminovat ve zdravotnických programech nebo činnostech „z důvodů zakázaných podle… hlavy IX novely zákona o vzdělávání z roku 1972“. Hlava IX v pozdějším znění zakazuje diskriminaci „na základě pohlaví“.

Změny v hlavě IX provedené Bidenovou administrativou zakazují sexuální diskriminaci ve školách a upravují jazyk tak, aby zahrnoval sexuální orientaci a genderovou identitu LGBT studentů.

HHS a Centers for Medicare and Medicaid Services zveřejnily pravidla (souhrnně označovaná jako „pravidla 2024“), která zdánlivě provádějí článek 1557 ACA, 6. května.

Úřad floridské vrchní státní zástupkyně Ashley Moodyové v tiskové zprávě uvedl, že Pravidla 2024 překračují hranice oddílu 1557 a hlavy IX tím, že vyžadují, aby Florida povolila a dokonce zaplatila léky a lékařské postupy pro „změnu pohlaví“.

Floridský guvernér Ron DeSantis v květnu 2023 podepsal zákon SB 254. Toto opatření zakazuje „předepisování a zákroky na změnu pohlaví“ nezletilým mladším 18 let a uděluje floridským soudům pravomoc získat dočasné nouzové opatrovnictví nad nezletilým, který je podroben nebo mu hrozí, že bude „podroben předepisování nebo zákrokům na změnu pohlaví“.

Vyžaduje rovněž, aby floridský Úřad pro zdraví okamžitě pozastavil licenci každému zdravotníkovi, který je zatčen za poskytování těchto služeb nebo za pokus o ně.

Zákon také zakazuje použití státních prostředků na financování „předpisů a postupů pro změnu pohlaví“.

Žaloba rovněž uvádí, že se HHS snaží srovnávat léčebné lékařské postupy, jako je odstranění rakovinových orgánů, s „odstraněním zdravého orgánu za účelem změny pohlaví“, což je pode žaloby „falešnou ekvivalencí“.

S uvedením řady zdůvodnění, proč jsou Pravidla 2024 nezákonná a poškozují stát Florida, žádá soud, aby Pravidla 2024 zrušil, vydal předběžný a trvalý soudní příkaz zakazující jejich provádění a prohlásil, že Pravidla 2024 jsou svévolná a v rozporu se zákonem.

K Moodyové se v žalobě připojily floridská Agentura pro správu zdravotní péče, floridský Úřad pro správu služeb a Katolická lékařská asociace.

Dnes již téměř polovina amerických států přijala právní předpisy zakazující lékařské zákroky na změnu pohlaví u nezletilých.

Bidenova transgenderová agenda

Prezident Joe Biden od počátku svého prezidentství prosazuje politiku, která podporuje změny pohlaví, které teoreticky opodstatňuje genderová ideologie.

Hned první den ve funkci podepsal výkonné nařízení, v němž vyzval vedoucí pracovníky vládních agentur, aby konzultovali s ministrem spravedlnosti USA odstranění diskriminačních pravidel nebo předpisů ve všech „existujících příkazech, nařízeních, pokynech, politikách, programech nebo jiných opatřeních agentur“, které byly založeny na „genderové identitě nebo sexuální orientaci“.

To se týkalo i pravidel omezujících přístup na toalety, do šaten, ke školním sportům a ke zdravotní péči.

James Esseks, ředitel projektu LGBTQ & HIV Americké unie občanských svobod, v tehdejší tiskové zprávě příkaz ocenil a uvedl, že je „úlevou, že máme vládu, která se zavázala diskriminaci předcházet, a nikoli ji umožňovat“.

Bílý dům následně zveřejnil soubor nástrojů pro rovnost transsexuálů, v němž objasnil kroky, které pět klíčových agentur podniká k provedení tohoto nařízení.

V březnu 2022 Bílý dům provedl změny ve federálních identifikačních dokladech, jako jsou pasy a záznamy o sociálním zabezpečení, které umožňují identifikaci pohlaví mimo biologické pohlaví.

Ministerstvo školství v dubnu oznámilo rozsáhlé změny v hlavě IX.

„Jsem ráda, že se soudí“

Bonnie Gasperová žalobu Floridy oslavuje.

Gasperová je místopředsedkyní celostátní neziskové organizace Child Protection League Action, která se zabývá ochranou dětí před indoktrinací, zneužíváním a násilím.

„Jsem ráda, že žalují Bidenovu administrativu,“ sdělila deníku The Epoch Times s tím, že je důležité, aby státy chránily děti před „operacemi mrzačícími tělo a chemickou a chirurgickou sterilizací“.

Snahu Bidenovy administrativy vnutit zemi „genderovou ideologii“ označila za „hluchou“ a řekla, že neřeší žádné ze základních problémů duševního zdraví, s nimiž se potýká mnoho dětí s pohlavní vadou.

„Místo toho je ještě více poškozuje tím, že potvrzuje tragická a trvalá poškození, která nelze odčinit,“ míní Gasperová.

Gasperová upozornila na „záplavu“ transgenderových politik, exekutivních příkazů a pravidel, které prezident Biden prosadil po svém nástupu do Bílého domu.

„Snaží se umlčet lékaře, aby u svých pacientů nepoužívali svůj profesionální úsudek, prosazují univerzální přístup k dětem se změněným pohlavím, který je ‚pouze potvrzující‘, a [říkají], že jim musíte dát blokátory puberty a musíte jim odříznout zdravé orgány a chemicky je vykastrovat,“ říká Gasperová.

Dále upozornila na rostoucí počet zveřejňovaných „důkazů“ dokládajících, že přístup k léčbě genderové dysforie založený pouze na „potvrzování“ není „založen na vědeckých, biologických ani etických základech“.

Studie, kterou v roce 2023 zveřejnil Dr. Ching-Fang Sun z Virginia Tech Carilion School of Medicine v Roanoke, odhalila, že z 66 078 lidí na celém světě, u nichž byla diagnostikována genderová dysforie, pochází 80 % ze Spojených států. Nejvyšší prevalence diagnózy genderové dysforie byla mezi 19letými biologickými ženami a rostoucí trend byl v této demografické skupině výrazně vyšší než u biologických mužů.

Dále uvádí, že „genderová dysforie není trvalou diagnózou“ a že vývoj genderové identity se „silně opírá o sociální procesy“, jako je zkoumání, experimentování, používání digitálních platforem a „vnější zpětná vazba“.

Patnáctiletá studie provedená vědci z nizozemské univerzity v Groningenu dospěla k závěru, že nespokojenost s pohlavím v raném dospívání je přičítána špatnému sebevědomí a problémům s duševním zdravím a že nárůst transgenderové identifikace představuje jen o málo více než módní výstřelek.

Tyto důkazy podle paní Gasperové ukazují, proč jsou žaloby proti trvalým zákrokům na změnu pohlaví u dětí tak důležité.

„Žádnému dítěti nebude nikdy změněno pohlaví,“ zdůraznila paní Gasperová. „Je to lež a všichni to vědí. Každý stát by měl následovat příkladu Floridy a chránit své nezletilé děti před těmito barbarskými zákroky.“

Deník Epoch Times se obrátil na Bílý dům, HHS a Centers for Medicare and Medicaid Services s žádostí o vyjádření.

Článek byl původně publikován na stránkách americké redakce deníku The Epoch Times.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu
Výzkumníci v oblasti klimatu: Politická agenda vědeckých časopisů podkopává důvěru ve vědu

Vědci se uchylují k autocenzuře, aby vůbec mohli publikovat v prestižních časopisech. Patrick T. Brown, sám autor vědeckých článků, mimo jiné pro časopis Nature, to vysvětluje a mluví z vlastní zkušenosti. Politická agenda vydavatelů však podkopává důvěru ve vědu.

Česko je mistrem světa v hokeji 2024
Česko je mistrem světa v hokeji 2024

Český hokejový tým na mistrovství světa pořádaném v České republice vyhrál těžké finále se Švýcarskem a stal se mistrem světa roku 2024.

Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 
Potomek vám oznámí, že je transsexuál. Jak zareagujete? 

Může se to stát kterýkoliv všední den: zatímco si s rodinou vychutnáváte večeři, vaše dospívající dcera vám náhle oznámí, že se narodila ve špatném těle...

Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby
Britští konzervativci slibují, že obnoví vojenskou službu, pokud vyhrají volby

Podle plánu konzervativců, by mladí lidé, měli na výběr, zda sloužit 12 měsíců v armádě, nebo pomáhat jeden víkend v měsíci po dobu jednoho roku ve zdravotnictví, sociálních či jiných veřejných službách.

Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu
Japonský premiér Kišida vyzval Peking k zachování míru v Tchajwanském průlivu

Šéf japonské vlády Fumio Kišida dnes v rozhovoru s čínským premiérem Li Čchiangem zdůraznil, jak je pro Japonsko a celé mezinárodní společenství důležité zachování míru a stability v Tchajwanském průlivu.