Allen Zhong

4. 1. 2021

Článek byl upraven 6. ledna 2021. Byly odstraněny datové nepřesnosti, které vznikly během překladu z anglického originálu.

Prezidentské volby v USA 2020

Volební údaje státu Georgie ukazují, že 12 173 hlasů bylo změněno. Původně hlasovali pro prezidenta Donalda Trumpa a po změně byly přiřazeny ke kandidátovi Joeovi Bidenovi, uvedli datoví experti během slyšení senátního podvýboru státu Georgie 30. prosince 2020.

Tým vedený Lyndou McLaughlinovou spolu s datovými vědci Justinem Mealeym a Daveem Lobueem představil výsledky svého šetření před senátním podvýborem pro soudnictví.

Justin Mealey pracoval jako technik v americkém námořnictvu, kde se devět a půl roku zabýval oblastí elektronického boje. Zastával také post spolupracovníka Ústřední zpravodajské služby (CIA) a působil jako datový analytik a programátor v Národním protiteroristickém centru. V současné době pracuje pro jednu z účetních firem „Big Four“ jako programátor.

Dave Lobue je datový vědec s více než desetiletou zkušeností v řadě průmyslových odvětví.

„To, co zde máme, je ve skutečnosti podvod, který v těchto volbách můžeme dokázat, došlo k podvodu ve volbách v Georgii, můžeme to dokázat daty,“ řekl Justin Mealey. „Vůle obyvatel Georgie vyjádřená v hlasování se neodráží v tom, co potvrdil státní tajemník.“

Senátní slyšení: Data ukazují odstranění více než 30 000 Trumpových hlasů a přesunutí 12 173 hlasů na Bidena. (Screenshot / YouTube)
Senátní slyšení: Data ukazují odstranění více než 30 000 Trumpových hlasů a přesunutí 12 173 hlasů na Bidena. (Screenshot/YouTube)

Podle jejich analýzy údajů mapující průběh voleb v časových řadách, které byly zveřejněny on-line již 24. prosince 2020, se množství hlasů podaných pro prezidenta Trumpa v různých krajích snižovaly, místo aby se zvyšovaly, což je logické, protože hlasy mohou při sčítání pouze přibývat nebo zůstávat na stejném množství.

Výsledkem bylo podle expertů převedeno 12 173 hlasů pro Trumpa na Bidena.

Tým uvedl, že ke změně došlo na úrovni okresů. Na státní úrovni bylo těžké tyto poklesy vypozorovat, protože byly kompenzovány přesnými údaji průběžně nahrávanými jinými okresy.

„Jasným příkladem změny hlasování“ je záznam z okresu DeKalb.

Ve 21:11 místního času Donald Trump získal 29 391 hlasů, zatímco Biden současně získal 17 218. V následující aktualizaci výsledků se však původní číslo hlasů pro Trumpa změnilo na 17 218, zatímco počet hlasů pro Bidena se zvýšil na 29 391.

Experti věří, že během této jediné události bylo elektronickou cestou změněno 12 173 hlasů. Tedy Trumpovi bylo odebráno 12 173 hlasů (29 391 – 17 218 = 12 173), které byly přidány Bidenovi (17 218 + 12 173 = 29 391).

Podrobný proces přesunu hlasů vysvětlují experti na videozáznamu ze slyšení níže (10:48 – 11:08).

https://www.youtube.com/watch?v=IKiyAy9vjrk

„Chci, aby bylo velmi, velmi jasné, že v žádném okamžiku přírůstkového procesu by se výsledky neměly snižovat,“ vysvětluje Dave Lobue.

Státem ověřené volební výsledky ukazují, že Biden vyhrál v Georgii o 12 670 hlasů. Podle prezentace týmu expertů došlo k převedení celkem 12 173 hlasů z Trumpa na Bidena.

Tým Lindy McLaughlinové nejmenoval žádného státního úředníka, okresního úředníka ani související výrobce hlasovacích strojů jako zodpovědné za změny dat. Zdůraznil, že analýza je nezávislá a není namířena na podporu žádné politické strany.

„Analýza, kterou budeme recenzovat, je čistě vědecká, nezakládá se na žádné politické příslušnosti, červená, modrá, levá nebo pravá. Cílem je se skutečně zaměřit na čísla, data a síťové systémy strojů,“ uvedl.

Deník Epoch Times nemůže vznesená obvinění samostatně ověřit.

Kancelář tajemníka státu Georgie neodpověděla na žádost The Epoch Times o vyjádření k výsledkům analýzy. Státní tajemník Brad Raffensperger a jeho úřad popírají, že by během listopadových voleb došlo k systémovým volebním podvodům.

Trumpova kampaň stále zpochybňuje výsledky voleb u různých soudů.

30 000 hlasů pro Trumpa smazáno

Experti dále hovořili o objevení sekvencí, kde docházelo k dosud neobjasněnému úbytku hlasů pro Donalda Trumpa. Níže na fotografiích z jejich datové prezentace vidíme příklady úbytků hlasů v okresech Dougherty, Putnam a Dodge.

Celkem podle datových analytiků došlo ke smazání 30 000 hlasů pro Donalda Trumpa, které úředníci zodpovědní za volby dosud nevysvětlili. Podle expertů by mělo dojít k podrobnému prošetření těchto anomálií a jasnému vysvětlení ze strany zodpovědných osob.

Údaje o průběhu voleb v časových řadách ukazují, že se počet hlasů pro Donalda Trumpa v těchto okresech v různých časových bodech začal snižovat. Při sčítání hlasů může docházet pouze ke stagnaci nebo nárůstu hlasů, v žádném bodě není možné, aby kandidátům hlasy ubývaly, uvádějí experti.

Článek byl redakčně zkrácen.

Původní (nezkrácený) článek naleznete na stránkách newyorské redakce deníku The Epoch Times.


Exkluzivní rozhovor s datovými experty:

Související články

Přečtěte si také

Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch
Dlouhé nošení, potlačování hluku a bezdrátové připojení: Jak sluchátka poškozují náš sluch

Sluchátka mohou být pohodlná, ale pohodlí má svou cenu. „Cokoli, co blokuje slyšení přirozených zvuků zvenčí, může vyvolat toto vnímání hlasitějšího tinnitu,“ řekla audioložka Prutsmanová.

VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce
VIDEO: Rozhovor s europoslancem Zdechovským na témata, která trápí občany nejvíce

Přijít s opravdu dobrým migračním paktem je dle europoslance Tomáše Zdechovského jako vytvořit dobré hudební dílo. Diskutovali jsme i o řadě dalších témat, která občany „pálí“.

Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje
Topolánek: Evropa se sama rozhodla, že zchudne, a usilovně na tom pracuje

Evropská unie svými klimatickými politikami a Green Dealem uměle snižuje vlastní ekonomický výkon a přivádí nás do chudoby, sdělil bývalý premiér Mirek Topolánek.

„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem
„Průvod planet“: 6 planet se v červnu srovná do řady s Měsícem

3. června, pouhých 20 minut před východem Slunce vašeho místního času, se na obloze srovná 6 planet do jedné řady s Měsícem...

Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá
Neplodnost trápí čím dál více českých párů. Dětí „ze zkumavky“ přibývá

Špatný životní styl, kouření, nadváha, ale i současný trend zakládat rodinu v pozdním věků jsou určitými aspekty, které mohou vést k neplodnosti...