Vážený čtenáři,

je mi opravdovým potěšením, že jste tady s námi, zvláště v dnešním světě. 

Ačkoli technologií, které nás udržují ve spojení, máme více než kdy dříve, nějak se zdá, jako bychom si nikdy nebyli vzdálenější. Každý den se setkáváme s nekonečným proudem informací, ať se podíváme kamkoli, a to do té míry, že vybrat si lidi a věci, které jsou pro nás důležité, začalo být obtížným úkolem. 

Věřte nebo ne, ale stejný pocit jsem měl i v roce 2000, kdy jsme s The Epoch Times začínali. Jako postgraduální student v USA, které od mých nejbližších přátel a rodiny v Číně dělil celý oceán, jsem byl najednou zavalen nejrůznějšími titulky o víře, kterou jsem sdílel já i moje rodina – o duchovní praxi Falun Gong. 

To, co mi pomohlo najít smysl života a dalo mi zdravou mysl a tělo, bylo démonizováno a očerňováno, aby se dal průchod zločinům proti lidskosti, které následovaly. Byly to tytéž praktiky, které kdysi používali čínští komunisté proti statkářům a intelektuálům, a stejné praktiky, jaké použili k ospravedlnění a následnému zmizení příběhu o tom, co se stalo na náměstí Nebeského klidu 4. června 1989. Nikdy jsem si nepředstavoval, že budu další na řadě. 

Bylo to poprvé, co jsem viděl komunistickou propagandistickou mašinérii zvenčí; byla překvapivě rozsáhlá. Mnohá velká média buď papouškovala vyprávění čínské komunistické strany, nebo před situací zavírala oči.

Takže když jsme konečně dokončili sestavování prvního čísla čínského vydání The Epoch Times a po bezesné noci vyšli na denní světlo, ten pocit úspěchu, který jsem měl, zastínilo vědomí, že jsme opravdu sami. 

Právě proto pro mne The Epoch Times znamená více než jen prostor k vyjádření Pravdy a Tradice. Chci, aby naše noviny byly místem, kde se budou moci sejít lidé, kteří stále hledají pravdu a dobro. Chci, aby věděli, že existují lidé jako oni, kteří budou bojovat za věci, jichž si váží – že i v záplavě informací, jimž jsme všichni vystaveni, existují lidé, kterým záleží na stejných věcech jako jim. 

Doufám, že The Epoch Times bude moci být takovým místem i pro vás. Neváhejte se obrátit na naši redakci nebo zákaznický servis, je-li něco, s čím bychom vám mohli pomoci. Nebýt našich čtenářů, nebyli bychom ničím; každý z vás nám dává důvod, abychom se každý den činili o něco lépe.

V pravdě a tradici,

John Tang
prezident a výkonný ředitel
The Epoch Times