Gq Pan

27. 9. 2021

Republikánský kongresman Brian Babin z Texasu o víkendu oznámil, že se nakazil virem KS Číny, který způsobuje onemocnění covid-19, přestože byl proti tomuto viru plně očkován.

Babin na Twitteru uvedl, že v pátek začal mít „mírné příznaky podobné nachlazení“. Poté, co byl několikrát testován na covid-19 s negativním výsledkem, mu v sobotu ráno výsledek testu vyšel jako pozitivní.

Kongresman dodal, že se z covidu-19 zotavuje doma a dodržuje léčebný režim, aby se zotavil, podle rad a pokynů svých lékařů. „Už jsem se cítil lépe, ale také hůře,“ řekl.

Babin, který patří mezi 15 republikánů ve Sněmovně reprezentantů, kteří vyzvali ministra obrany Lloyda Austina, aby neukládal příslušníkům armády povinnost očkování proti covid-19, uvedl, že je plně očkován od konce prosince 2020.

„Jsem proti povinnému očkování,“ řekl Babin, informovala stanice Fox4. „Ale důrazně doporučuji lidem, aby se nechali očkovat, pokud jsou starší nebo jsou nemocní.“

Toto oznámení přišlo v rámci snahy týmu Bílého domu pro reakci na covid-19 a představitelů veřejného zdravotnictví povzbudit Američany, aby se nechali očkovat proti covidu-19. Ve čtvrtek Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) uvedlo, že třetí dávka vakcíny společnosti Pfizer/BioNTech může být nyní oficiálně podána milionům starších nebo jinak ohrožených lidí.

Podle schválení CDC by měla být třetí injekce nabídnuta příjemcům vakcíny Pfizer, kteří jsou starší 65 let, a těm, kteří žijí v zařízeních dlouhodobé péče, nejméně šest měsíců po obdržení druhé dávky.

Mezi osoby, které mají nárok na dodatečné očkování vakcínou Pfizer, patří také dospělí starší 18 let s určitými zdravotními potížemi, jako je cukrovka a obezita, a ti, kteří jsou považováni za osoby s vyšším rizikem nákazy covidem-19 vzhledem k místu svého zaměstnání nebo bydliště, jako jsou zdravotničtí pracovníci, učitelé a pracovníci obchodů s potravinami.

Prezident Joe Biden prosazuje plán reakce na pandemii, který zahrnuje nové povinné očkování, dodatečné očkování pro očkované a zvýšené testování. Prezident, který v lednu dostal druhou dávku vakcíny společnosti Pfizer, v pátek ráno uvedl, že se nechá očkovat třetí dávkou.

„Je těžké si přiznat, že je mi více než 65 let, ale nechám se přeočkovat,“ řekl. „Nejsem si jistý, kdy přesně to udělám – jakmile to budu moci udělat.“

Myšlenka dodatečného očkování vychází z obav, že účinnost vakcín by mohla časem klesat a že k posílení ochrany proti wuchanskému koronaviru a jeho variantám je zapotřebí jedno nebo více dalších očkování. Navzdory svému prosazování posilujících vakcín Biden trval na tom, že pravděpodobnost průlomové infekce* je nízká.

„Pointa je následující: Pokud jste plně očkováni, jste vysoce chráněni před závažným onemocněním, i když se covidem-19 nakazíte,“ uvedl Biden s odkazem na analýzu údajů deníku New York Times, podle níž připadá na 5000 plně očkovaných Američanů pouze jeden potvrzený pozitivní případ denně.

Přeloženo z původního článku newyorské redakce.


Pozn:

* Průlomová infekce vakcínou je definována jako detekce RNA nebo antigenu SARS-CoV-2 v respiračním vzorku odebraném osobě ≥ 14 dní po absolvování všech doporučených dávek vakcíny proti covidu-19 schválených americkým Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie
Bývalí senátoři opět navrhli trestnost propagace komunistické ideologie

Zařadit propagaci komunistické ideologie mezi trestné činy opět navrhli bývalí senátoři Martin Mejstřík a Jaromír Štětina, kteří s podobnou snahou v letech 2006 a 2008 neuspěli.

Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze
Netanjahu předložil první oficiální plán Izraele na poválečné uspořádání v Gaze

Počítá s izraelskou bezpečnostní kontrolou nad tímto palestinským územím, jež dosud ovládá radikální hnutí Hamás, a s civilní samosprávou prostřednictvím nezávislých palestinských zástupců.

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně
Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně

Donald Trump podle očekávání vyhrál republikánské primárky v Jižní Karolíně, a přiblížil se tak zase o něco republikánské nominaci na prezidenta.

Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí
Češi vloni spotřebovali o 4,1 % méně elektřiny, může za to i počasí

Čistá (netto) spotřeba elektřiny dosáhla celkové hodnoty 57,8 TWh, což je nejméně za 14 let, uvedl Energetický regulační úřad ve své tiskové zprávě. Meziročně se spotřeba snížila o 4,1 %. Výroba elektřiny vloni klesla takřka o 10 procent.

Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout
Mozek zamilovaných: Nová studie odhaluje, proč nás láska může ovládnout

Láska zanechává v mozku chemický otisk, který je poháněn dopaminem – dokonce i myšlenka na toho, koho...