Epoch Times Německo

22. 3. 2022

Téměř třetina Němců se obává, že konflikt mezi Ukrajinou a Ruskem by mohl vést k jaderné válce. Vyplývá to z průzkumu Institutu pro výzkum trhu a společnosti Insa-Consulere, o kterém informoval list Welt am Sonntag. Podle průzkumu 25 % respondentů hodnotí toto riziko jako „poměrně pravděpodobné“ a 7 % jako „velmi pravděpodobné“.

Ještě větší obavy z jaderné války mají podle průzkumu obyvatelé Nizozemska, Španělska a Itálie. Ve Francii se 81 % respondentů domnívá, že by válka mohla vést k jaderným útokům z obou stran.

Více než polovina respondentů v Německu (53 %) se domnívá, že by Německo mohlo být ohroženo útokem Ruska na Ukrajinu. 12 % z nich je o tom přesvědčeno „velmi silně“. V Itálii sdílí tuto obavu až 63 % respondentů.

Podle průzkumu je ochota přijímat uprchlíky v Německu nižší než v ostatních zemích EU. 37 % Němců je pro přijetí výrazně většího počtu uprchlíků než dosud. Ve Francii je to 46 %, ve Španělsku 43 %.

Jasný nesouhlas s přijetím většího počtu uprchlíků do země je však největší v Řecku. Čtvrtina respondentů tam hlasovala pro přijetí menšího nebo výrazně menšího počtu lidí z Ukrajiny.

Němci více než respondenti v jiných evropských zemích spoléhají na to, že sankce proti Rusku ukončí válku na Ukrajině. Zatímco v Němcku podle průzkumu 55 % obyvatel věří, že sankce pomohou ukončit válku nebo zabránit dalším invazím ruské armády v budoucnosti, 58 % Řeků a 45 % Francouzů naopak nevěří, že opatření budou fungovat v zájmu západní aliance.

Ačkoli jsou Němci více než respondenti v jiných evropských zemích přesvědčeni, že sankce jsou účinné, většina obyvatel této země je zároveň pro zrušení většiny sankcí po skončení války na Ukrajině.

Z původního článku německé redakce deníku The Epoch Times přeložila G. K.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli
Trump byl zraněn při zjevném pokusu o atentát. Jeden návštěvník akce a střelec zemřeli

Trump byl lehce postřelen do ucha. Strážci zákona uvedli, že se Trump zřejmě stal terčem atentátu.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují
Příroda klade bariéry rizikovým virům, zatímco čínské laboratoře je prolamují

Zatímco vědci usilují o zlepšení lidského zdraví a blahobytu, výzkum zisku funkce by mohl způsobit více škody než užitku. Mnoho virů v přírodě je vysoce smrtelných, nicméně člověka nakazit nemohou. Strach nastává, až když tyto viry prolomí druhovou bariéru.

Můžete se vitaminem B12 předávkovat?
Můžete se vitaminem B12 předávkovat?

Je nezbytný pro zdravou funkci mozku a nervů, a protože se v rostlinné stravě téměř nevyskytuje, na jeho dostatečný příjem by si měli dávat pozor zejména vegani a vegetariáni.

Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře
Čínská armáda může být silná reálně jen na papíře

Navzdory cílům Xi Jinpinga modernizovat Lidovou osvobozeneckou armádu a vyzvat Spojené státy na souboj o pozici nejvyšší vojenské mocnosti na světě je čínský režim pravděpodobně jen „tygrem na papíře“.