Allen Zhong

19. 4. 2022

Elon Musk v sobotu prohlásil, že představenstvo společnosti Twitter Inc. nezastupuje zájmy jejích akcionářů.

„Páni, po odchodu Jacka [Dorseyho] představenstvo Twitteru kolektivně nevlastní téměř žádné akcie! Objektivně vzato, jejich ekonomické zájmy prostě nejsou v souladu s akcionáři,“ odpověděl na příspěvek, který ukazuje graf procentuálního vlastnictví akcií členy představenstva Twitteru. (zdroj)

Z grafu vyplývá, že většina členů představenstva vlastní méně než 0,005 procenta akcií společnosti.

Na základě nejnovějšího hlášení společnosti Twitter pro americkou Komisi pro cenné papíry (SEC) (zdroj) vlastní 14 výkonných ředitelů a členů představenstva 2,7 procenta akcií společnosti. Z těchto 2,7 procent vlastní Jack Dorsey, bývalý generální ředitel, který se stal předsedou představenstva, 2,4 procenta a ostatní vlastní pouze 0,3 procenta.

Dorsey, spoluzakladatel, bývalý generální ředitel a současný předseda představenstva společnosti Twitter, se vložil do diskuse a uvedl, že představenstvo bylo navrženo tak, aby omezilo vlastnictví členů představenstva, když do něj v roce 2008 nastoupil.

„Když jsem byl v roce 2008 propuštěn a stal se předsedou, představenstvo mi odebralo většinu akcií. V roce 2015 jsem také vrátil 1 % společnosti do zaměstnaneckého fondu. Takže jsem skončil s velmi malým podílem společnosti,“ odpověděl Dorsey.

Dorsey v listopadu 2021 oznámil, že odstoupil z funkce generálního ředitele Twitteru a opustí představenstvo po vypršení svého stávajícího funkčního období na valné hromadě v roce 2022.

Deník Epoch Times se obrátil na společnost Twitter s žádostí o komentář.

Elon Musk při projevu na tiskové konferenci v zařízení Starbase společnosti SpaceX poblíž vesnice Boca Chica v jižním Texasu, 10. února 2022. (Jim Watson / AFP via Getty Images)

Správní rada Twitteru v pátek schválila ustanovení známé ve finančním světě jako „jedovatá pilulka“, které má odvrátit případné Muskovo „nepřátelské převzetí“ Twitteru poté, co Musk oznámil, že hodlá společnost koupit za cenu 43 miliard dolarů.

Podle schváleného ustanovení, pokud jakýkoli subjekt, osoba nebo skupina získá 15 procent nebo více akcií společnosti Twitter v oběhu v rámci transakce, kterou správní rada neschválí, budou moci ostatní akcionáři koupit další kmenové akcie za nižší cenu.

V další samostatné výměně názorů na Twitteru uvedl Elon Musk, že by se v takovém případě mohl Twitter „spíše obávat dalších potenciálních zájemců“ než pouze jeho samotného.

Na zprávě se podílel Zachary Stieber.

Z původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

Související články

Přečtěte si také

Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy
Fiala pro britský The Guardian: Orbán nejedná v zájmu Evropy

Snahy Viktora Orbána stylizovat se do pozice mírotvůrce jsou špatné a „nejsou v evropském zájmu“, uvedl český premiér Petr Fiala v rozhovoru pro britský deník The Guardian.

Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Mrtvice: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Cévní mozková příhoda (CMP) je celosvětově druhou nejčastější příčinou úmrtí po srdečních chorobách, zasahuje více než 17 milionů lidí ročně.

„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany
„Brzy budeme opět velkým národem.“ Trump slibuje, že bude prezidentem pro všechny Američany

AKTUALIZOVÁNO. Bývalý americký prezident Donald Trump v závěru čtyřdenního sjezdu Republikánské strany přijal nominaci do listopadových prezidentských voleb.

Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci
Britský soud dal klimatickým aktivistům vysoké tresty vězení za protestní akci

Britský soud dnes poslal pětici klimatických aktivistů z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) do vězení za protest na dálnici M25 v 2022.

10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie
10 nejlepších tipů pro psaní skutečné poezie

Naposledy jste možná napsali básničku na základní škole, ale nebojte se. Vezměte si tužku a začněme.