Jack Phillips

25. 8. 2022

Podle republikánského senátora Rona Johnsona z justičního výboru se tento týden přihlásil další informátor z řad FBI, který prozradil, že FBI zdržovala vyšetřování týkající se notebooku Huntera Bidena.

Senátor Johnson, který je jedním z hlavních vyšetřovatelů Bidenova případu, zaslal generálnímu inspektorovi ministerstva spravedlnosti Michaelu Horowitzovi v úterý dopis týkající se tvrzení „whistleblowera“.

„Whistlebloweři se nedávno obrátili na můj úřad, aby se podělili o vážné obavy ohledně toho, jak FBI pracuje s notebookem Huntera Bidena,“ napsal Johnson a dodal, že lokální vedoucí pracovníci FBI řekli zaměstnancům, že „na ten notebook Huntera Bidena se nepodíváte“, když jej v roce 2019 předal úřadu opravář počítačů v Delaware.

Nová tvrzení „obviňují FBI z toho, že začala zkoumat obsah notebooku Huntera Bidena až po prezidentských volbách v roce 2020 – tedy potenciálně rok poté, co FBI notebook v prosinci 2019 získala,“ sdělil Johnson.

Whistleblower také údajně uvedl, že vedení v podstatě řeklo, že zaměstnanci „už nebudou měnit výsledek voleb“, čímž pravděpodobně naráželi na dopis bývalého ředitele FBI Jamese Comeyho Kongresu z roku 2016 o soukromém e-mailovém serveru Hillary Clintonové, se kterým přišel jen několik dní před volbami v roce 2016.

„Na základě četných důvěryhodných odhalení whistleblowerů je mi jasné, že FBI nelze důvěřovat, pokud jde o řízení případu s notebookem Huntera Bidena,“ napsal Johnson v dopise z 23. srpna. „Vyzývám vás, abyste okamžitě prošetřil, jak FBI nakládala s notebookem Huntera Bidena, a začal tím, že získáte historii vyšetřovacích úkonů, které FBI v souvislosti s notebookem Huntera Bidena provedla a které by měly být dostupné v Sentinelu, systému FBI pro správu případů.“

Další detaily

Když se v říjnu 2020, několik týdnů před volbami, objevila zpráva o laptopu, tehdejší kandidát Joe Biden a další demokraté tvrdili, že jde o dezinformaci. V tu dobu Twitter a Facebook přistoupily k zablokování sdílení nebo přístupu k článkům New York Post o obsahu notebooku. Jeho obsah odhalil rozsáhlé zahraniční obchodní vazby Huntera Bidena, mimo jiné se subjekty s vazbami na Komunistickou stranu Číny (KS Číny).

Hunter Biden, syn amerického prezidenta Joea Bidena, na slavnostním předávání prezidentské medaile svobody, nejvyššího civilního vyznamenání. Východním sál Bílého domu ve Washingtonu 7. července 2022. (Saul Loeb / AFP via Getty Images)

Bývalý spolupracovník Huntera Bidena Tony Bobulinski koncem roku 2020 uvedl, že e-maily zveřejněné ve zprávě NY Post jsou autentické, a řekl, že v květnu 2017 dostal e-mail o obchodním plánu s Bidenovou firmou Oneida Holdings.

V e-mailech o čínském energetickém gigantu CEFC se písmeno „H“ vztahovalo na Huntera Bidena a Joe Biden byl „ten velký chlap“, řekl Bobulinski. Bývalý prezident Donald Trump se v prezidentské debatě mezi ním a Bidenem 22. října o „velkém chlapovi“ několikrát zmínil.

Ještě předtím republikánští senátoři v září 2020 napsali, že Hunter Biden se zapojil do „podezřelých finančních transakcí“ v hodnotě milionů dolarů se známými a zahraničními osobami, včetně manželky bývalého moskevského starosty a osob napojených na KS Číny.

Hunter Biden v rozhovoru pro ABC News i jinde uvedl, že se žádné nezákonné činnosti nedopustil a že jeho obchodní transakce byly řádné. Anonymní zdroje z federální vlády v minulých dnech sdělily televizi CNN a dalším médiím, že federální vyšetřovatelé finance Bidena mladšího stále prověřují.

Deník Epoch Times se obrátil na ministerstvo spravedlnosti se žádostí o komentář.

Překlad původního článku: J. S.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: 6 způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.