Frank Fang

17. 1. 2023

Hunter Biden požádal soudce, aby jeho čtyřleté dcera, která se narodila z nemanželského poměru, nenosila jeho příjmení.

Hunter Biden o to požádal 6. ledna, kdy jeho právník podal návrh soudkyni obvodního soudu v Arkansasu Holly Meyerové v reakci na žádost Lunden Robertsové, matky Navy Joan Robertsové, o změnu jména. (Všechny záznamy soudu týkající se případu zde).

Robertsová v žádosti, kterou její právní zástupce podal soudkyni Meyerové 27. prosince, uvedla, že její dcera „bude mít prospěch z toho, že ponese jméno rodiny Bidenových“, protože toto příjmení je „nyní synonymem vzdělanosti, úspěchu, finanční bystrosti a politické moci“.

Jako příklady v podání uvedla prezidenta Joea Bidena, jeho manželku Jill Bidenovou a Beaua Bidena, který je zesnulým bratrem Huntera Bidena.

V žádosti matka také uvádí, že rodina Bidenových, včetně prezidenta, žije „odloučeně od dítěte“.

„Míru nesprávného chování nebo zanedbání lze napravit změnou jejího příjmení na Biden, aby mohla být světu nepopiratelně známa jako dítě žalovaného a člen prestižní rodiny Bidenových,“ uvedli právníci Robertsové.

Dodali: „Když ponese příjmení Biden, nebude mít žádné potíže ani nebude obtěžována. Naopak, otevře jí to nové příležitosti, stejně jako ostatním členům rodiny Bidenových.“

Hunter Biden však s návrhem nesouhlasil a tvrdil, že toto jméno „nepochybně připraví toto dítě o klidnou existenci“, jak se uvádí v podání z 6. ledna.

Dodal, že jeho dcera by se měla sama rozhodnout, zda chce přijmout jeho příjmení, protože dle něj tak prestižní není.

Jako důkaz, že jeho příjmení je „poskvrněné“, Hunter Biden poukázal na další soudní podání Robertsové, v nichž se zmiňuje o federálním vyšetřování jeho daňových záležitostí a o jeho obchodech s ukrajinským energetickým gigantem Burisma.

Americký prokurátor pro stát Delaware David Weiss, žalobce jmenovaný bývalým prezidentem Donaldem Trumpem, v současné době Huntera vyšetřuje kvůli obviněním z daňových podvodů, lobbistickým trestným činům a praní špinavých peněz.

Hunter Biden obvinil Robertsovou z toho, že je motivována „politickým bojem“ proti rodině Bidenových.

„Znevažující komentáře“ Robertsové „v různých jiných návrzích a reakcích v tomto případu svědčí o pohrdání jménem Biden ve společnosti“.

Boj o příjmení dítěte je součástí případu otcovství Huntera Bidena. Případ byl urovnán v březnu 2020, ale znovu se otevřel v září loňského roku, kdy se Hunter snažil snížit výživné na dítě kvůli „podstatné změně“ ve svých „finančních poměrech, mimo jiné včetně příjmů“.

Dítě, v případu původně nazývané „Baby Doe“, se narodilo v srpnu 2018 a Robertsová podala žalobu na určení otcovství v květnu 2019.

V lednu 2020 soudce Meyer na základě testu DNA rozhodl, že Hunter Biden je otcem Baby Doe.

Hunter Biden ve své knize „Krásné věci“ napsal, že zpochybnil otcovství, protože si na jejich setkání „nepamatuje“.

„Ostatní ženy, se kterými jsem byl během svých řádění od rozvodu, byly sotva typem na randění. Uspokojovali jsme své okamžité potřeby a jen máloco jiného,“ napsal Hunter Biden. „Nejsem na to hrdý.“

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

Související témata

Související články