Jack Phillips

20. 12. 2022

Sedmý díl „Akta Twitter“, jejichž vydání podpořil Elon Musk, ukazuje, že federální agenti se „organizovaně“ zaměřovali na sociální média a mediální domy, které informovaly o notebooku Huntera Bidena před volbami 2020.

„V sedmém díle Twitter Files předkládáme důkazy, které poukazují na organizované úsilí zástupců zpravodajské komunity, zaměřené na vedoucí pracovníky mediálních společností a sociálních médií, s cílem zdiskreditovat uniklé informace o Hunteru Bidenovi před jejich zveřejněním i po něm,“ napsal 19. prosince v jednom z úvodních tweetů ve vláknu Michael Shellenberger. Ve vláknu jsou kromě jiného i printscreeny e-mailů mezi vrcholnými představiteli Twitteru a FBI z října 2020.

Některé z printscreenů e-mailů, které Shellenberger zveřejnil, ukazují, že FBI před volbami 2020 vyvíjela na Twitter stále větší tlak, když agenti úřadu často posílali firmě zprávy o údajných důkazech zahraničního vlivu. FBI také požádala firmu o důkazy o zahraničním ovlivňování, ale Twitter uvedl, že nic významného nenašel.

„Zatím jsme neidentifikovali aktivitu, kterou bychom vám normálně postoupili (nebo dokonce označili za zajímavou v kontextu zahraničního ovlivňování),“ stojí v jednom z e-mailů od zaměstnance Twitteru.

V dalším e-mailu, který napsal bývalý šéf důvěryhodnosti a bezpečnosti Twitteru Yoel Roth, se uvádí: „Zaznamenali jsme trvalé (i když nekoordinované) úsilí IC [zpravodajské komunity] tlačit nás ke sdílení více informací & změně našich zásad API. Zkouší a tlačí nás všude, kde můžou (včetně šuškání členům Kongresu).“

Roth se zřejmě pokoušel vzdorovat pokusům FBI přimět Twitter ke sdílení dat, která šla „mimo běžný proces vydávání příkazů k prohlídce“, uvádí se v jednom z příspěvků.

Další podrobnosti

Dne 13. října 2020, tedy den předtím, než deník New York Post zveřejnil svou zprávu o Bidenově notebooku (zdroj), právník George Mesires napsal majiteli opravny počítačů v Delaware Johnu Paulu Mac Isaacovi, že jak mladší Biden, tak Mesires se od NY Postu dozvěděli, že jejich článek o notebooku bude zveřejněn následující den. Podle rozhovoru v článku Mac Isaac uvedl, že muž, který vypadal jako Hunter Biden, zanechal notebook v jeho dílně předtím, než ho předal FBI v prosinci 2019.

Asi dvě hodiny poté, co Mesires poslal Mac Isaacovi e-mail, poslal zvláštní agent FBI Elvis Chan Rothovi 10 dokumentů prostřednictvím Teleporteru – jednosměrného komunikačního kanálu z FBI na Twitter, jak vyplývá ze snímku obrazovky, který Shellenberger zveřejnil.

Několik hodin poté, co New York Post následujícího dne zveřejnil svůj bombastický článek, se Twitter a Facebook snažily omezit dosah tohoto článku. Twitter dokonce zašel tak daleko, že zablokoval uživatelům jeho sdílení nebo zasílání přímých zpráv. Generální ředitel Facebooku a společnosti Meta Mark Zuckerberg v srpnu podcasterovi Joe Roganovi potvrdil, že FBI se na Facebook obrátila a varovala v tomto případě před ruskými dezinformacemi.

Roth ani FBI na nejnovější tvrzení nereagovali. Zástupci úřadu do doby tisku nereagovali na žádosti The Epoch Times o komentář.

Překlad a redakční zkrácení původního článku: J. S.

Související články

Přečtěte si také

Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven
Další zelený předpis z Bruselu tentokrát míří na náklaďáky. Diesel bude postupně odstaven

Nová evropská legislativa si v rámci boje s emisemi hodlá tentokrát posvítit na nákladní vozy a autobusy. Evropský parlament schválil ve středu předběžný návrh zákona, který drasticky sníží počet nových těžkých vozidel jezdících na naftu.

Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix
Celé vedení ODS v Ostravě obhájilo mandát, novou místopředsedkyní je Decroix

Jedinou novou tváří v nejužším vedení strany tak je místopředsedkyně poslaneckého klubu Eva Decroix.

Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD
Schillerová si neumí přestavit, že by ANO po volbách vytvořilo vládu s SPD

Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová si neumí přestavit, že by hnutí po příštích sněmovních volbách vytvořilo vládu s SPD.

Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi
Roste podíl černošských voličů, kteří se odvracejí od Joea Bidena a přecházejí k Trumpovi

S ohlédnutím se na preference voličů v prezidentských volbách 2020 současné průzkumy ukazují, že Joeu Bidenovi klesají u černošského etnika preference a Trumpovi naopak rostou.

Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu
Izraelský válečný kabinet se zatím neshodl na reakci na útok Íránu

Izraelský válečný kabinet dnes několik hodin jednal o reakci na noční íránský dronový a raketový útok na Izrael, na postupu se však zatím neshodl.