Gary Bai Jan Jekielek

a 6. 4. 2023

Robert F. Kennedy Jr., známý svými postoji v oblasti environmentalistiky a bezpečnosti očkování, podal 5. dubna přihlášku ke kandidatuře na prezidenta Spojených států v roce 2024.

Podle podání u Federální volební komise kandiduje jako demokrat.

„Amerika zažívá apokalyptickou kmenovou polarizaci, která je toxičtější a nebezpečnější než v jakémkoliv období po občanské válce,“ řekl Kennedy exkluzivně deníku The Epoch Times po podání registrace.

„A zatímco demokraté bojují s republikány, elity stahují z kůže naši střední třídu, otravují naše děti a z našich krajin dělají zboží.“

„Svou kampaň nezaměřím na problémy, které nás rozdělují, ale na hodnoty, které máme společné.“

Kennedy je po Marianne Williamsonové druhým oficiálním kandidátem za Demokratickou stranu.

Kennedyho otec, zesnulý demokratický senátor Robert Kennedy, byl zavražděn, když se v roce 1968 ucházel o prezidentský úřad. Jeho strýc, prezident John F. Kennedy, byl zavražděn v Texasu v roce 1963.

Kennedy mladší svůj úmysl kandidovat naznačil již dříve v březnu.

„Pokud se ukáže, že dokážu sehnat peníze a zmobilizovat dostatek lidí, abych vyhrál, vrhnu se do klání,“ napsal Kennedy v postu na Twitteru z 10. března. „Pokud budu kandidovat, mou hlavní prioritou bude ukončit korupční spojení státní a korporátní moci, které zničilo naši ekonomiku, uštvalo střední třídu, znečistilo naši krajinu a vody, otrávilo naše děti a připravilo nás o naše hodnoty a svobody. Společně můžeme americkou demokracii obnovit.“

Kandiduje s poselstvím „Freedom First“ (svoboda na prvním místě) a staví se proti tomu, co nazývá „elitami“.

Obavy o bezpečnost vakcín

Ačkoli je Kennedy registrovaným demokratem, je známo, že se staví proti mnoha politikám současné administrativy, zejména těm, které se týkají covidu-19.

Založil neziskovou organizaci Children’s Health Defense, která se zabývá řešením „chronických zdravotních stavů způsobených vystavení nepříznivým vlivům životního prostředí“, a v její rámci se hlasitě vyjadřuje o škodlivosti anticovidových vakcín.

„Posvítit“ si chce i na farmaceutický průmysl, ve kterém je dle něj obzvláště rozšířený fenomén „agency capture“, tedy že se „regulační orgány dostávají do zajetí průmyslových odvětví, která mají regulovat“.

Jako příklad tohoto mechanismu uvedl, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv dostává 75 % svého rozpočtu na schvalování léků a 45 % svého celkového rozpočtu od farmaceutického průmyslu.

CIA

Podle Kennedyho se Ústřední zpravodajská služba (CIA) stala „vládou ve vládě“ a „nádorem“ amerického systému. Proto navrhuje, aby se nad touto agenturou zavedl samostatný orgán pro dohled.

Tvrdí, že zpravodajská agentura používá techniky „ovládání mysli“, jako je „deprivace smyslů, techniky mučení, strach a propaganda [a] autoritářská komunikace“, aby ovlivňovala lidi po celém světě.

Volební reforma

V rozhovoru pro „American Thought Leaders“ Kennedy řekl, že Amerika již není demokracií a že její volby jsou kontrolovány bohatými dárci.

„Je to spíše oligarchie nebo plutokracie, která reaguje pouze na potřeby bohatých a na potřeby korporací, které platí volební lobbing politiků, kteří se pak stávají jejich nevolníky na Kapitolu,“ řekl Kennedy.

Vyzval k zákazu financování volebního procesu ze strany bohatých korporací a jednotlivců.

The Epoch Times kontaktoval s žádostí o komentář FDA, CIA, CDC a NIH.

Překlad a redakční zkrácení původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa

Související články

Přečtěte si také

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel
Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, řekl Pavel

Čína je bezpochyby největším podporovatelem Ruska, především v technologiích, které se mu nedostávají.

Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci
Babiš odmítl zvýšení televizních a rozhlasových poplatků jako plošnou daň a korupci

Vládní návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků dnes ve Sněmovně opět kritizoval předseda opozičního hnutí ANO Andrej Babiš.

Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy
Astma: Příznaky, příčiny, léčba a přírodní postupy

Astmatem trpí na celém světě téměř 340 milionů lidí, z toho přibližně 800 tisíc v České republice. Počet nemocných stále roste.

Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“
Rozhovor s francouzským publicistou: „Zažíváme kolaps politického systému“

Analýza výsledků parlamentních voleb ve Francii: Nová lidová fronta na čele, Macronova strana na druhém místě.

Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu
Rozhovor: Jak mít krásná a zdravá chodidla nejen v létě, radí odbornice z pedikérského salonu

Začíná léto a s ním i doba nošení sandálů, pantoflí či „žabek“. Jak se starat o naše chodidla, aby vypadala krásně a zdravě, nám poradí spolumajitelka pedikérského salonu v Prešově Andrea Prokopčáková.