Platforma YouTube smazala záznam summitu, který proběhl na půdě Evropského parlamentu začátkem května. Pozvaní odborníci zde diskutovali otázky vakcinace, účinků nových mRNA vakcín a opatření vydávaných v reakci na epidemii onemocnění covid-19. Summit spolupořádalo pět členů Evropského parlamentu z Německa, Itálie, Chorvatska a Rumunska.

„Video bylo odstraněno z důvodu porušení pokynů pro komunitu YouTube,“ uvádí platforma na místě, kde bylo ještě 5. května možné videozáznam sledovat. (zdroj) Zde je poslední archivovaný záznam na stránkách Archive.is z 24. května 2023. (zdroj)

Na konferenci vystoupili lékaři a vědci v mezinárodním obsazení ze zemí jako jsou Itálie, Francie, Kanada, USA, Německo, Chorvatsko, Španělsko, Nizozemsko a Rumunsko.

Jak se však ukazuje, záznam summitu nebyl z YouTube odstraněn plošně, ale pouze z účtu uživatele Adayn Paradice. Záznam summitu na účtu europoslance Cristiana Terhese je stále dostupný zde: Část I, Část II. Mimo YouTube byl záznam archivován zde.

Tiskové oddělení Evropského parlamentu sdělilo deníku The Epoch Times, že summit „nebyl organizován Evropským parlamentem“ a proto neexistuje na stránkách parlamentu žádný záznam o jeho konání ani o následné tiskové konferenci. Nalezli jsme pouze krátkou zmínku, že po summitu proběhla tisková konference.

„Vyzýváme Vás, abyste se obrátil na organizátory, pokud si přejete obdržet textový, fotografický a videozáznam z této akce,“ uvedlo tiskové oddělení EP.

Tisková konference po summitu

Cílem summitu bylo podle organizátorů „komplexně a objektivně zhodnotit důležité detaily týkající se covidu-19 a pandemie“.

Jak je obecně známo, propukl v otázkách anticovidových vakcín a lockdownů vyhrocený boj mezi lékaři a vědci na celosvětové úrovni. Světově uznávaná skupina respektovaných odborníků z celého světa měla na summitu diskutovat o „vědeckých, sociálních, lékařských a právních statistikách a zjištěních získaných za poslední tři roky“.

Na jedné straně stojí zastánci lockdownů a obhájci „bezpečnosti a efektivity“ anticovidových vakcín, a na druhé straně skupina lékařů a vědců, kteří upozorňují na neefektivitu a škodlivé dopady vakcín a epidemických opatření vydávaných během epidemie, kteří uvádějí, že chtějí zajistit, že se „podobné chyby už nikdy nebudou opakovat“.

„Chceme se sjednotit a spojit vše, co jsme se dozvěděli z celého světa, abychom začali léčit a zajistili, že se to už nikdy nebude opakovat,“ píší organizátoři summitu.