Bývalý prezident Donald Trump reagoval na zprávy o nálezu kokainu v Bílém domě. Prezidentovi a jeho rodině adresoval několik ostrých slov.

„Kde jsou BEZPEČNOSTNÍ ZÁZNAMY Bílého domu… které rychle ukážou, odkud se kokain v Bílém domě vzal??? Odpověď už znají, ale nejspíš se jim nelíbí!“ uvedl Trump v příspěvku na Truth Social 6. července.

„Opravdu někdo věří, že KOKAIN nalezený v západním křídle Bílého domu, v těsné blízkosti Oválné pracovny, je pro potřeby někoho jiného než Huntera [a] Joea Bidenovy?“ pokračoval Trump v dalším postu. „Ale pozor, Fake News média brzy začnou tvrdit, že nalezené množství bylo ‚velmi malé‘, [a] ve skutečnosti to nebyl KOKAIN, ale spíše obyčejný rozemletý aspirin, [a] zpráva vyprchá.“

Kokain byl nalezen v Bílém domě v neděli 3. července večer. Americká tajná služba (USSS), která má kromě jiného na starosti ochranu Bílého domu, nález potvrdila.

Zpráva vyvolala spekulace o možném spojení s Hunterem Bidenem, protože prezidentův syn je známý tím, že drogy užíval. Ve své knize „Beautiful Things“ Hunter přiznává, že byl několik let závislý na cracku.

Několik fotografií z Hunterova notebooku, které byly zveřejněny před několika týdny na NY Post s odvoláním se na bidenlaptopmedia.com, jej ukazovalo v různém stavu svlečení a s drogovými pomůckami.

Kokain v Bílém domě

Anthony Guglielmi, šéf komunikace USSS, v rozhovoru pro The Epoch Times 5. července uvedl, že agentura neidentifikovala osobu, která by mohla do budovy přinést kokain.

Droga byla nalezena v oblasti uzavřené pro veřejnost, v oblasti, kde hosté, média, zaměstnanci a další osoby absolvují bezpečnostní kontroly pro vstup do Západního křídla.

„Touto oblastí prochází mnoho osob. Je to otevřená oblast pro osoby, které mají oprávnění být v Západním křídle,“ řekl. V době nálezu kokainu byl prezident Biden s rodinou v Camp Davidu, letním sídle prezidentů USA.

Tisková mluvčí Bílého domu Karine Jean-Pierreová rovněž ve středu potvrdila, že „prezident a první dáma ani jejich rodina zde tento víkend nebyli. Odjeli v pátek a vrátili se teprve včera“.

Bílý dům odmítl sdělit, zda hodlá stíhat osobu, která kokain do budovy přinesla. Jean-Pierreová odpověděla, že se „nebude pouštět do hypotetických úvah“, když tuto otázku ve středu vznesl jeden z reportérů.

Republikánský senátor Tom Cotton, který je členem zpravodajského i justičního výboru, tlačí na USSS, aby ohledně vyšetřování této záležitosti sdělila více podrobností.

Překlad a redakční úprava původní zprávy americké redakce: Juraj Skovajsa