Jeff Louderback

13. 3. 2024

Mediální dům The New York Times informoval 12. března s odvoláním se na „dva lidi obeznámené s diskusemi“, že nezávislý kandidát na prezidenta USA, Robert F. Kennedy ml., má mezi potenciálními spolukandidáty na viceprezidenta obránce týmu New York Jets Aarona Rodgerse a bývalého guvernéra Minnesoty a profesionálního wrestlera Jesse Venturu.

Dle zprávy Kennedy mluvil během posledního měsíce s Rodgersem „docela často“. A s Venturou má udržovat styky od chvíle, kdy ho bývalý guvernér představil na únorovém shromáždění voličů v Tucsonu v Arizoně.

Stefanie Spearová, tisková tajemnice Kennedyho kampaně, sdělila 12. března The Epoch Times, že „pan Kennedy se s New York Times podělil o to, že zvažuje Aarona Rodgerse a Jesse Venturu jako své ‚running mates‘ spolu s dalšími na krátkém seznamu“ (running mate je označení pro spolukandidáta, který by se měl v případě zvolení kandidáta prezidentem stát jeho viceprezidentem, pozn. překl.).

Jesse Ventura se v roce 1987 objevil po boku Arnolda Schwarzeneggera ve snímku Predátor, kde si zahrál roli žoldáka Blaina přežvykujícího tabák s rotačním kulometem na zádech. Zajímavostí je, že jak Schwarzenegger, tak Ventura se později oba stali guvernéry jednoho ze států USA. První zmíněný v Kalifornii a druhý v Minnesotě.

Spearová dodala, že Kennedy svůj finální výběr „running mate“ oznámí v nadcházejících týdnech.

Tlačí jej k tomu i fakt, že volební pravidla ve více než 20 státech vyžadují, aby si nezávislí kandidáti a kandidáti třetích stran před sběrem a odesláním podpisů potřebných ke kandidatuře vybrali svého „running mate“.

Pokud jde o jména dalších na Kennedyho seznamu, CNN dnes informovala, že do užšího výběru pana Kennedyho patří také motivační řečník Tony Robbins, moderátor Discovery Channel Mike Rowe a právnička v oblasti občanských práv Tricia Lindsay. The Washington Post zmínil i bývalého republikánského senátora za Massachusetts a amerického velvyslance na Novém Zélandu a Samoe Scotta Browna.

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times. Text byl redakčně zkrácen.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány
Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány

Pryžové povrchy na hřištích a sportovištích mohou vylučovat zdraví nebezpečné látky, upozorňují světové studie. Některé z těchto chemikálií jsou přitom karcinogenní a představují rizika zejména pro děti. Státní zdravotní ústav proto upozorňuje provozovatele i dodavatele, aby si zajistili zdravotní certifikaci.

Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě
Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě

Farmaceutický monopol? Proč se tradiční čínská medicína v České republice setkává s odporem představitelů medicíny západní?

Plánovaný útok New York Times na Shen Yun
Plánovaný útok New York Times na Shen Yun

Deník Epoch Times 18. března informoval o tom, že The New York Times plánují útok na taneční soubor Shen Yun Performing Arts. Nakolik jsou obavy z tohoto útoku odůvodněné?

Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad
Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad

Tři možné budoucí vládní strany chtějí v nizozemském parlamentu předložit návrh. Podle tohoto návrhu by vláda měla usilovat o odložení rozhodnutí o Pandemické úmluvě ve WHO – nebo o jejím zamítnutí.

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini
Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, Evropa nejednou jde za hranice selského rozumu, uvedl zvolený prezident Slovenska Peter Pellegrini u příležitosti Dne Země, který připadá na dnešek.