Eva Fu

2. 4. 2024

„Není odpornějšího činu než vzít politického vězně, připoutat ho k lékařskému lůžku a ukrást mu části těla uvnitř.“

Státem schválené násilné odebírání orgánů komunistickou stranou Číny (KS Číny) je „masovým vražděním“, prohlásil jeden ze zákonodárců na slyšení v Kongresu, kde se na tuto problematiku upozorňovalo.

Kongresman Zach Nunn (Republikáni-Iowa), který 20. března vystoupil na panelové diskusi o možnostech boje proti násilnému odebírání orgánů, řekl, že si „nedokáže představit odpornější čin, než vzít politického vězně, připoutat ho k lékařskému lůžku a ukrást mu části těla uvnitř“.

Podle odborníků je tato hrůzná praxe v Číně běžnou součástí miliardového průmyslu.

Nezávislý tribunál, který se konal v Londýně a jemuž předsedal sir Geoffrey Nice, dospěl v roce 2019 k závěru, že k násilnému odebírání orgánů docházelo v Číně po léta „ve značném rozsahu“. Podle zjištění tribunálu byli hlavním zdrojem orgánů příznivci Falun Gongu – duchovní praxe, která v komunistické Číně od roku 1999 čelí tvrdému pronásledování.

Nunn měl za sebou tabuli s tělem čínského praktikujícího Falun Gongu, který byl ve vazbě ubit k smrti. Grafický obrázek ukazoval stehy táhnoucí se od okolí pohmožděného ramene až k břichu.

„Tohle není sci-fi film. Není to napsáno podle hororové knihy. Děje se to právě teď v nejlidnatější zemi světa,“ řekl. „A ti, kteří jsou opakovaně pronásledováni – Ujgurové, Falun Gong a zadržení – jsou často předmětem těchto ohavných zločinů.

„Čas pro toto šílenství – masové vraždění populace – musí přestat, zvláště když se používá pod záminkou vědy.“

Obchod s orgány je výnosný. Čekací lhůty v čínských nemocnicích jsou krátké týdny nebo dokonce dny a lákají lidi, aby cestovali do Číny na transplantace orgánů.

„Tato hrozba je skutečná, není to žádná konspirační teorie,“ řekl později Nunn pro NTD, sesterské médium deníku Epoch Times.

Nejenže se čínský režim snaží „zneužívat lidský život“ pro zisk, ale také ho institucionalizuje a láká lidi mimo Čínu, aby se na tomto systému podíleli, řekl.

„Přiškrtit poptávku“

TexasUtah nedávno přijaly zákony, které zakazují zdravotním pojišťovnám financovat transplantace orgánů prováděné v Číně, stejně jako veškerou související následnou péči.

Republikánský kongresman Tom Oliverson, který ve svém domovském státě prosadil přijetí prvního státního zákona v této oblasti, vzpomíná, že se o této problematice poprvé dozvěděl v roce 2020.

Pro NTD uvedl, že byl zděšen, když „viděl obrázky z webových stránek nemocnic v Číně, které v angličtině a mandarínštině propagovaly transplantace srdce, zatímco živí dárci ,stáli opodál´“.

„Nemůžete být připraveni darovat své srdce, pokud nejste připraveni odevzdat svůj život,“ řekl Oliverson.

„Když jsem zjistil, že jde o vězně svědomí, o lidi pronásledované pro jejich náboženské přesvědčení, bylo to ještě horší.“

Smyslem blokády zdravotního pojištění je „zadusit poptávku“, zdůraznil.

„Je jasné, že v komunistickém režimu lidé nejsou lidé, ale jen přírodní zdroj, který vláda využívá,“ řekl Oliverson.

„A tak jsme přišli na myšlenku, že pokud existuje přírodní zdroj, který je třeba využít, ujistěme se, že poptávka po tomto zdroji bude co nejmenší, a to tím, že Texasanům znemožníme, aby tam mohli jít a nechat si transplantovat orgány.“

Kongresman uvedl, že v blízké budoucnosti zvažuje další legislativní návrh, který by zablokoval financování výzkumu spojeného s transplantacemi orgánů v Číně.

„Musíme pokračovat v útoku,“ řekl Epoch Times. „Nemůžeme útočit na zásobování. Ale můžeme dál útočit na poptávku. Můžeme lidem vzít výhodu zabíjení lidí a krádeže jejich orgánů, pak to čínská vláda už nebude dělat.“

Výzva Senátu k přijetí opatření

Republikán Chris Smith, předseda Kongresové výkonné komise pro Čínu, vedl návrh zákona proti násilnému odebírání orgánů, který byl v březnu 2023 téměř jednomyslně schválen ve snaze zavést trestní postihy pro osoby, které toto zneužívání umožňují.

Na slyšení 20. března znovu apeloval na své kolegy v Senátu, aby jednali o návrhu zákona, který výbory pro bioetické otázky newyorské advokátní komory a pro asijské záležitosti spolu s řadou skupin zabývajících se lidskými právy v prosinci 2023 označily za „nejsilnější legislativu, jakou kdy jakákoli země zavedla v boji proti obchodování s orgány“.

„Kolik dalších obětí jsme mohli odradit od toho, aby se staly oběťmi, ale neudělali jsme to?“ řekl Smith Epoch Times. „Musí se z toho stát skutečně seriózní akční plán v oblasti lidských práv ze strany administrativy, a to jim zákon umožní.“

V lednu 2023 byl Smith na jednotce intenzivní péče kvůli tělesným potížím.

Když tam ležel, nemohl si nepředstavit praktikující Falun Gongu a další vězně svědomí, kteří byli „proti své vůli“ přivezeni do nemocnic, kde jim byly odebrány orgány.

„Leží tam, možná v polovičním bezvědomí, a vědí, že ten lékař tam není proto, aby je vyléčil, ale aby je zabil jako kat,“ řekl Smith. „To je jako z nacistického Německa.“

Po dlouhém prověřování a čekání je podle něj návrh zákona „připraven ke schválení“.

„S touto iniciativou jsem začal asi před čtyřmi lety a trvalo mi tak dlouho, než jsem přesvědčil své kolegy, ale nyní se zdá, že to lidé chápou,“ řekl Smith. „ Když už to všichni chápeme, pojďme s tím něco udělat.“

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související články

Přečtěte si také

Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány
Umělé povrchy hřišť mohou být karcinogenní. Riziko je větší u dětí, varují české orgány

Pryžové povrchy na hřištích a sportovištích mohou vylučovat zdraví nebezpečné látky, upozorňují světové studie. Některé z těchto chemikálií jsou přitom karcinogenní a představují rizika zejména pro děti. Státní zdravotní ústav proto upozorňuje provozovatele i dodavatele, aby si zajistili zdravotní certifikaci.

Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě
Prastará věda vs. moderní farmacie. Jak se daří tradiční čínské medicíně u nás a v Evropě

Farmaceutický monopol? Proč se tradiční čínská medicína v České republice setkává s odporem představitelů medicíny západní?

Plánovaný útok New York Times na Shen Yun
Plánovaný útok New York Times na Shen Yun

Deník Epoch Times 18. března informoval o tom, že The New York Times plánují útok na taneční soubor Shen Yun Performing Arts. Nakolik jsou obavy z tohoto útoku odůvodněné?

Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad
Nizozemsko: Pandemická úmluva WHO se v parlamentu setkává s rostoucí skepsí – žádost o odklad

Tři možné budoucí vládní strany chtějí v nizozemském parlamentu předložit návrh. Podle tohoto návrhu by vláda měla usilovat o odložení rozhodnutí o Pandemické úmluvě ve WHO – nebo o jejím zamítnutí.

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini
Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, uvedl Pellegrini

Kvůli ochraně přírody nelze zlikvidovat ekonomiku, Evropa nejednou jde za hranice selského rozumu, uvedl zvolený prezident Slovenska Peter Pellegrini u příležitosti Dne Země, který připadá na dnešek.