Milan Kajínek

10. 6. 2024

Na fórech a odborných seminářích, které i dnes ještě diskutují o problematice pandemických opatření nebo očkování proti onemocnění covid-19, mluvčí často zmiňují, že se jich okolí ptá: „Proč to stále řešíte? Už je to za námi.“

Ekonomové však tvrdí, že došlo k poškození ekonomiky, právníci poukazují na protiprávní zneužití moci a lékaři na poškození zdraví lidí. Shodují se na tom, že téměř nikdo z aktérů covidových opatření nepřiznal špatný přístup, nebyly vyvozeny důsledky a společnost se z událostí nepoučila, což vede k obavám, že je bude opakovat.

Kardioložka

Kardioložka MUDr. Jana Gandalovičová nedávno na sněmovním semináři hovořila o zkušenostech s pacienty vykazujícími příznaky zdravotní újmy po očkování proti onemocnění covid-19.

„Je možné provést analýzu negativních následků genetickými vakcínami?“ ptá se Gandalovičová. „Pokud někdo zmíní, zda může být nějaká souvislost mezi (onemocněními) a masivním očkováním látkou, která neprošla úplně řádným testováním, tak je okamžitě označen jako konspirátor, antivaxer a dostane ještě jiné přívlastky.“

Podle kardioložky zcela chybí dlouhodobé údaje o bezpečnosti vakcín, protože původní studie byla „odslepena“ a testovací skupina byla naočkována. Proto „nemáme žádná kontrolní data, kontrolní skupinu, o kterou bychom mohli opírat zjištění, jaké nežádoucí účinky spolu mohly genetické vakcíny přinést.“

Jako kardioložka upozornila na velký nárůst myokarditid a srdečních selhání a nutnost podrobně zkoumat možnou incidenci mezi nárůstem onemocnění a vakcinací.

Neuroložka

Neuroložka MUDr. Jaroslava Chlupová dlouhodobě upozorňuje na nárůst pacientů, kteří za ní přicházejí s neurologickými problémy. O nárůstu chorob a podezřeních na spojení mezi vakcinací mRNA vakcínou proti covidu-19 a zvýšeným výskytem neurologických poruch pacientů opakovaně upozorňovala senátní Výbor pro zdravotnictví, ministra Válka i lékařské kruhy.

„Nechceme lidi strašit, ale jde o to, aby nastalo nějaké uvědomění, že se něco děje, že to není v pořádku, že ty vakcíny nejsou bezpečné,“ sdělila neuroložka senátorům a dodala, že „pacienti čekají, že dostanou nějaká vysvětlení“.

„I já bych potřebovala vědět ohledně úbytků svalové hmoty pacientů, zda dochází v důsledku vakcinace k poškození svalů nebo nervů nebo k obojímu. Abychom věděli, jak to léčit, co těm lidem nabídnout a jak jim pomoci.“

Podle doktorky Chlupové by měly kliniky na tyto případy „spustit studie, abychom zjistili, jak těm lidem pomoci“. Někdo musí rozhodnout o tom, že se tomu bude určitý výzkumný tým věnovat a uvolnit na to peníze, říká neuroložka. Ministerstvo zdravotnictví musí podle ní převzít odpovědnost. Více...

Prezidentský kandidát

Bývalý prezidentský kandidát, matematik a podnikatel Mgr. Karel Janeček, Ph.D., MBA nedávno prohlásil, že podle jeho informací mnozí lékaři nedůvěřovali novým vakcínám proti covidu-19 a sami se neočkovali. Stejnou vakcínu však někteří z nich doporučovali nebo aplikovali svým pacientům.

„Řeknu smutnou věc, která musím říci šokovala i mě. Dostal jsem se do důvěrného setkání a konverzace s jedním doktorem jedné velké nemocnice. Ten pan doktor je odvážný a řekl mi, že žádný doktor, kterého zná, se neočkoval proti covidu,“ řekl Janeček v rozhovoru pro Svědomí národa. „Ti doktoři jsou v uvozovkách očkovaní, protože museli, ale ve skutečnosti je to fejk,“ řekl s odkazem na vystavování falešných certifikátů o proběhlém očkování, aniž by k očkování reálně došlo.

Stejní lékaři tuto vakcínu, které se vyhnuli, podle Janečka podávali svým pacientům.

„To je totální morální selhání lékařů,“ říká Janeček.

Mezioborové sdružení

Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků (SMIS) dlouhodobě sleduje data související s testováním účinnosti vakcín proti onemocnění covid-19 a v posledních měsících také upozorňuje na klesající plodnostmožnou souvislost mezi očkováním a poklesem plodnosti.

SMIS vyšel v mezinárodním odborném časopise infekčních nemocí výzkumný článek o účinnosti vakcín proti onemocnění covid-19 na českou populaci. Dokument analyzuje populační data o očkovacím programu z České republiky, shromážděná z 2,2 milionu individuálních zdravotních záznamů.

Ve studii publikované na stránkách Journal of Infectious Diseases zkoumají čeští odborníci (Tomáš Fürst, Angelika Bazalová, Tadeáš Fryčák a Jaroslav Janošek) tvrzení o efektivitě a bezpečnosti nových mRNA vakcín a docházejí k závěru, že účinnost vakcíny proti covidu-19 je v observačních studiích „nadhodnocena“ v důsledku takzvaného efektu zdravého očkovaného (Healthy Vaccinee Effect, HVE). Více…

Dokumentární snímek – příběhy očkovaných a neočkovaných

Žurnalistický projekt Svědomí národa zveřejnil časosběrný dokumentární snímek Netečkované příběhy, který nedávno získal mimořádnou cenu Andreje Stankoviče za rok 2023. Stankovičova cena se již 22 let uděluje filmům opomíjeným mainstreamem. 11. června bude mít snímek kinopremiéru v pražském kině Atlas.

Snímek sleduje příběhy lidí, kteří se nechtěli nechat očkovat, jejich důvody a také dopady na jejich život, pokud se rozhodli zvolit si cestu „ne-vakcinace“.

Film navazuje na předcházející dokument nazvaný Tečkované příběhy – soubor výpovědí lidí, kteří hlásí silná poškození zdraví po vakcinaci proti onemocnění covid-19. Zachycuje také názory některých lékařů a záběry z proslovů vládních představitelů nebo vakcinačních expertů v televizních přenosech.

Během předávání mimořádné ceny Andreje Stankoviče se podle režiséra snímku Viktora Baroše ukázalo, že česká veřejnost není připravena si připustit, že došlo k nějakým pochybením.

„Převzetí ceny v kině Atlas poznamenal nechutný výstup autorky jiného, rovněž oceněného filmu, která během projevu režiséra Netečkovaných příběhů Viktora Baroše vletěla na pódium a teatrálně ‚vrátila svou cenu‘, protože Baroš, který do té doby stihl říci asi čtyři věty, mele sra*ky (doslovná citace),“ komentoval předání ceny na svých stránkách Nadační fond Svědomí národa.

„Fascinující nenávistný výlev zaskočil nejen nás na pódiu, ale i diváky v sále. Následně jsme se ještě od mladých tvůrců dozvěděli, že ‚anticovid propaganda je proruská propaganda, kvůli které umírají na Ukrajině mladí lidé‘ (opět doslovná citace),“ dodává redakce Svědomí národa.

Související články

Přečtěte si také

Jak strávit 24 hodin v Barceloně
Jak strávit 24 hodin v Barceloně

Máte-li na návštěvu hlavního města Katalánska jen jeden den, poradíme vám, jak poznat jeho vynikající kuchyni, architektonické ikony a bujarý pouliční život.

Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte
Ano, i vy můžete pěstovat růže – není to tak složité, jak si myslíte

Odborníci na růže vyvracejí běžné mýty a odhalují tajemství bujných a zdravých květů.

Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí
Bývalá agentka tajné služby radí: šest způsobů, jak naučit děti vyhýbat se nebezpečí

Získejte cenné rady od bývalé agentky tajné služby, jak chránit svou rodinu a připravit děti na životní výzvy.

Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích
Kurkuma: Přírodní první pomoc při zánětech, bolestech, horečce a dalších potížích

Kurkuma je koření, které pochází z oddenku rostliny Curcuma longa. Jako potravina i lék se bezpečně používá již více než 5 000 let.

Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou
Unijní lídři budou řešit nejvyšší posty v EU, nejspíš podpoří von der Leyenovou

Vzhledem k vítězství Evropské lidové strany (EPP) by měla funkci předsedkyně Evropské komise obhájit Ursula von der Leyenová.