ČTK

17. 5. 2026

Čína, USA a Spojené arabské emiráty pozatýkaly při neobvyklé společné operaci proti telekomunikačním podvodným gangům působícím v Dubaji 276 podezřelých. Informovala o tom dnes podle agentury Reuters čínská státní televize CCTV.

Operace proti takzvaným „telešmejdům“ byla první svého druhu mezi těmito třemi zeměmi a „úspěšně zničila devět doupat podvodníků“, vyplývá ze zprávy čínské televize. Oběti byly podvodně zlákány k neexistujícím investicím do kryptoměn, upřesnila CCTV.

„Čínská policie prohloubí pragmatickou spolupráci s dalšími zeměmi při zásazích proti podvodům po telefonu,“ uvedla televize s odkazem na čínské ministerstvo veřejné bezpečnosti.

Čína v posledních letech spolupracovala také s Barmou na vydání velkého počtu podezřelých zapojených do nadnárodních gangů zaměřených na kybernetické podvody, poznamenala agentura Reuters.

Přečtěte si také

Vláda projedná zavedení nové profese peer pracovníka ve veřejných službách

Ve veřejném sektoru by od srpna mohli začít působit takzvaní peer pracovníci, kteří mají vlastní zkušenost se zvládáním náročné životní situace.

Jak se vypořádat s náboženskými fanatiky v Teheránu i Pekingu

Komunistická strana Číny spojuje náboženskou a politickou moc v jedinou ďábelskou sílu a centrem tohoto zhoubného fanatismu je Peking.

Ministryně Mrázová dostala pokutu za porušení zákona o střetu zájmů

V květnu na dotaz novinářů, z jakých zdrojů zaplatila za tento pozemek, ministryně uvedla, že půl milionu na koupi parcely ji půjčila rodina. V majetkovém přiznání za rok 2024 ale žádnou půjčku neuvedla, čím podle magistrátu porušila zákon o střetu zájmů.

Zůna: Peníze nejsou hlavním důvodem, proč lidé vstupují do armády

Současných víc než 30 000 profesionálních vojáků podle Zůny odpovídá odborným předpokladům pro zemi velikosti České republiky.

Analyzovali jsme dokumenty tajných služeb o volbách 2020, o kterých mluvil Trump. Ukázaly snahu bagatelizovat čínské vměšování

Odtajněné dokumenty zachycují spory mezi americkými zpravodajskými institucemi o možném čínském ovlivňování voleb. Současně ukazují, jak se někteří zpravodajští analytici snažili zmírnit nebo potlačit informace určené do oficiálních zpráv.

Proč se tělesný pach po čtyřicítce mění – a co vám může napovědět

Tělesný pach se po čtyřicítce může měnit. Tradiční čínská medicína jej spojuje s metabolismem, stresem i funkcí orgánů.

Svatý Jakub starší – apoštol, který uposlechl výzvu

Jednoho dne v Galileji, když oba bratři rybáři, synové Zebedea, Jakub a Jan, na loďce spravovali své rybářské sítě, uslyšeli hlas. Zavolal je Ježíš...

Kybernetický útok na deník Epoch Times 

Webové stránky české redakce deníku Epoch Times se dnes ocitly pod kybernetickým útokem. Server, který zprostředkovává webhosting stránek, byl zasažen „útočnými požadavky“.

John Singer Sargent: Malíř sebevědomí své doby

John Singer Sargent zachytil lesk, sebevědomí i lidský charakter své doby v portrétech, krajinách a působivých válečných obrazech.