energie
Výzkum: Wi-Fi a další elektromagnetická pole mohou souviset s neplodností a potraty
Vědci poukazují na fakt, že některá elektromagnetická záření by mohla ovlivnit plodnost a způsobovat potraty.
„Špinavé tajemství“ – studie konstatuje, že výroba čínských solárních panelů je 3x náročnější na emise uhlíku, než tvrdí OSN
Analýza neziskové výzkumné skupiny, která se opírá o výpočty italského analytika zabývajícího se uhlíkovou stopou solárních panelů vyrobených v Číně, tvrdí, že IPCC významně podhodnocuje uhlíkovou náročnost fotovoltaických článků vyrobených v Číně.
Z burzy s elektřinou v Lipsku jsme mohli odejít, ale neudělali jsme to, neboť jsme vazaly Německa, které naši energii chce
Článek poukazuje na lhostejnost současné vlády k blahu občanů a firem v energetické oblasti. Přestože vyrábíme elektřinu levně, platíme za ni nejvíc v Evropě, což snižuje životní úroveň a konkurenceschopnost firem.
K dosažení nulových emisí je třeba zvýšit těžbu o 450 procent, prohlásil australský ministr
Australský ministr financí Jim Chalmers uvedl na těžařském kongresu, že k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 bude zapotřebí zvýšit produkci nerostných surovin o 450 %. Dozvíte se také, proč je výroba elektromobilů několikanásobně vyšší oproti běžným autům.
Proč je nedostatek slunečního světla stejně nebezpečný jako kouření
Přelomová studie zveřejněná v časopise Journal of Internal Medicine v roce 2016 odhalila něco naprosto úžasného o roli slunce v lidském zdraví – nedostatek slunečního světla může být pro lidské zdraví stejně nebezpečný jako kouření cigaret.
Bidenova administrativa se v „boji“ proti „klimatické krizi“ zaměřila po plynových sporácích i na myčky nádobí
Poté, co se Bidenova administrativa nedávno zaměřila na plynové sporáky coby způsob snižování emisí skleníkových plynů, obrátila svou pozornost k jiným domácím spotřebičům a na mušce jsou nyní myčky nádobí.
Německo chce od příštího roku zakázat topení dřevem. „Šílenství,“ reaguje bavorský ministr
Po zákazu topení olejem a plynem v Německu má být jako palivo tabu jakákoli forma dřeva. Účelem je splnit cíl 65 procent obnovitelných zdrojů energie v oblasti vytápění. Jasná kritika však přichází od lesnických sdružení – a také od bavorského ministra hospodářství.
Čína nabídla Tálibánu za lithiové doly 10 miliard dolarů a infrastrukturní projekty. A co dalšího získá?
Podle odborníků bude mít podpis takové dohody diplomatické a politické důsledky a navrhovaný rozvoj infrastruktury bude mít pravděpodobně dlouhodobý strategický dopad.