Milan Kajínek

21. 11. 2019

PRAHA – Senátor Marek Hilšer 21. listopadu 2019 oznámil na tiskové konferenci ve Sněmovní ulici, že se v prezidentských volbách pro rok 2023 rozhodl opět kandidovat na post prezidenta České republiky.

„Největší poděkování patří mojí ženě, za její podporu,“ uvedl Marek Hilšer na tiskové konferenci.

Případné zvolení Marka Hilšera by vytvořilo řadu zajímavých okamžiků v různých oblastech. Velkou změnou by zřejmě pod jeho vedením prošla zahraniční politika vůči totalitním zemím, jako je například Čína.

„Ukázal jsem, že to myslím vážně a že mám skutečně snahu poměry v naší zemi zlepšovat. Moje práce v senátu ukazuje, kam směřuji,“ dodal Hilšer a právě jeho senátní činnost je vůči čínskému režimu kritická.

Zejména v oblasti masivního porušování lidských práv, pronásledování etnických a náboženských menšin, disidentů, právníků a občanské veřejnosti se Hilšer zasadil o projednání a následné schválení senátní rezoluce vůči Číně.

„Lidé mi říkali, že mě nevolili proto, že by mě nechtěli dát hlas, ale proto, že zvolili někoho jiného z určitého pragmatismu, že nemám šanci na zvolení a že by jejich hlas byl tímto ztracen,“ komentoval Hilšer některé okamžiky své předchozí prezidentské kandidatury.

„Zisk bezmála půl milionu hlasů v předešlých prezidentských volbách a následné zvolení do Senátu mě utvrzují v tom, že veřejná služba má smysl. Že stojí za to poměry v naší zemi zlepšit,“ vysvětluje Hilšer svoji motivaci.

„Neplánuji v současné době nějakou rozsáhlou kampaň, pouze jsem chtěl odpovědět na otázky, které často slýchám, zda se chystám opět kandidovat. Takže ano, budu kandidovat,“ potvrdil senátor Hilšer novinářům.

Související články