Nadcházejí předvolební mítink amerického prezidenta Donalda Trumpa v Tulse (Oklahoma) je první po několikaměsíční pauze způsobené koronavirovou pandemií.

Brad Parscale, Trumpův kampaňový manažer, v pondělí oznámil, že o účast na mítinku je rekordní zájem – počet žádostí se vyšplhal na milion lidí.

Akce se má uskutečnit 20. června. Původně měla být 19. června, což je památný den „Juneteenth“, jenž je připomínkou zrušení otroctví v USA. Na žádost mnoha fanoušků a VIP se mítink posunul o den později.

Shromáždění bude hostit BOK Center s normální kapacitou něco přes 19 000 osob.

Vzhledem ke stále aktivním opatřením souvisejících s virem KS Číny jsou zájemci upozorňováni, že účast je na jejich vlastní riziko.

Zdravotnické organizace lidi před velkými shromážděními varují a znepokojení nad bezpečností účastníků i prezidenta v sobotu pro místní tisk vyjádřil i ředitel lokálního Zdravotnického oddělení města Tulsa, Dr. Bruce Dart.

Mediální domy kritikou nešetří. V pondělí ráno je Trump na Twitteru obvinil: „že neměli žádný problém s covidem u výtržníků demolujících města vedená Demokraty“, a „snaží se nás Covidem zostudit na našich velkých mítincích“. „S tímhle neuspějete!“ dodal.

Překlad a redakční úprava původního článku newyorské redakce: J. S.