Prezidentské volby v USA 2020

Nově zvolená kongresmanka v americkém státě Indiana vyrůstala na Ukrajině. Teď varuje před snahami Demokratické strany nasměrovat Spojené státy k socialismu nebo komunismu.

Podle volebních předpovědí porazila republikánská kandidátka Victoria Spartzová ve volbách demokratku a bývalou zákonodárkyni Christianu Haleovou.

Spartzová se tak v kongresu USA stává jednou ze 17 nově zvolených žen, které posílí pozice republikánů.

V průběhu listopadu 2020 dostala Spartzová v pořadu Fox and Friends otázku, co říká na úspěch republikánských zástupkyň v současných volbách.

„Pokud se nad tím zamyslíte, můj okrsek je takovým malým snímkem Ameriky,“ řekla.

„Máme voliče městské, příměstské i z venkova. Máme zde hodně žen. Já sama jsem matkou dvou dcer a pocházím z předměstí. Myslím, že když se na to podíváte, mám opravdu naději, že většina lidí v naší zemi nevěří v socialistické utopické myšlenky, které nyní demokratická strana prosazuje.“

„Ženy věří v budoucnost svých dětí. Také jim záleží na dobré ekonomice, pracovních místech, vzdělání, veřejné bezpečnosti a dobré zdravotní péči.“ Spartzová je ráda, že takové přesvědčení u žen pozoruje.

Novopečená kongresmanka (42 let) vyrostla v Ukrajinské socialistické republice, kterou ovládal Sovětský svaz. Asi před 20 lety odešla z Ukrajiny do Spojených států, kde se později provdala.

„Vyrostla jsem tedy v socialistické zemi,“ prozradila Spartzová a poté vyslovila ostré varování lidem, kteří oslavují a přijímají socialismus.

„Viděla jsem, co se stane, když v socialismu dojdou peníze, a není to hezký pohled. Do Ameriky jsem přišla před 20 lety jen s kufrem poté, co jsem potkala svého budoucího manžela ve vlaku v Evropě. Je to vychovaný a rozený Hoosier (Slangové pojmenování obyvatel Indiany). A teď tady budujeme socialismus. Jak se zdá, točím se v kruzích,“ dodala Spartzová.

„Mohu vám říci, co bude dál,“ řekla Spartzová. „Je pro mě velice smutné, když to vidím. A to mě jako matku dvou dcer přimělo zapojit se a něco s tím udělat, protože to pro naši zemi není moc dobré.“

Spartzová poznamenala, že socialistické nebo komunistické vládní systémy nutí lidi, aby si „byli rovni“, a nebojí se k prosazování takové myšlenky využít jakoukoliv formu útlaku.

„Musíme si vážit našich svobod, protože jsme největší zemí, která kdy existovala,“ míní nově zvolená kongresmanka.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil P. M.


Volby USA: Přehled zpráv – 21. listopadu 2020