Redakce Epoch Times

16. 6. 2022

Nejbohatší muž na světě Elon Musk prohlásil, že se přiklání k volbě floridského guvernéra Rona DeSantise jako prezidenta ve volbách v roce 2024. „(Demokraté) se stali stranou rozdělení a nenávisti, takže je už nemohu podporovat a budu volit republikány,“ napsal Elon Musk letos v květnu.

Elon Musk 15. června prohlásil, že se přiklání k volbě floridského guvernéra Rona DeSantise v prezidentských volbách v roce 2024, a předpověděl, že v roce 2022 přijde „rudá vlna“, čímž myslel vzestup popularity republikánů.

V odpovědi na otázku fanoušků společnosti Tesla na Twitteru Musk uvedl, že se teprve rozhodne, zda bude volit republikána za prezidenta, ale na otázku, ke komu se přiklání, Musk odpověděl: „K DeSantisovi“. Více…

Ron DeSantis získal silnou popularitu v době „koronavirové krize“, kdy odmítl pokračovat ve vládou protlačovaných lockdownech a dal občanům svobodu rozhodování a nechal ekonomiku i společnost v chodu. Nakonec byly výsledky Floridy ohledně vypořádání se s koronavirem z hlediska ekonomiky, obětí na životech a dopadu na společnost mezi nejlepšími.

Jeho žena, první dáma Floridy Casey DeSantisová, nedávno získala cenu Woman of Inspiration, která se dává republikánkám za úspěchy v jejich komunitách a kariéře. První dáma státu byla oceněna za svůj boj a vítězství nad rakovinou prsu. Více…

TIP: Speciální dokument: Exkluzivní rozhovor s první dámou Floridy (EN)

Floridský guvernér Ron DeSantis líbá svou manželku, první dámu Casey DeSantisovou, která nedávno přežila rakovinu prsu, když ji uvádí na tiskovou konferenci v Centru klinického výzkumu Dona Soffera na University of Miami Health System 17. května 2022 v Miami. (Joe Raedle / Getty Images)

Ohledně současného vzestupu popularity republikánů v USA se diskutuje o tom, jaký směr si společnost začíná volit. Republikáni podporují větší zodpovědnost vůči nenarozeným dětem, podporují tradiční formu rodiny a zastávají tradiční morální hodnoty. Naproti tomu demokraté v USA jdou cestou progresivních hnutí, snižují hranice legalizace potratů, podporují legalizaci náhradního mateřství (surogátní mateřství), které někdy kritikové označují za praktický obchod s dětmi, a odklánějí se od tradičních hodnot.

Rok 2020 sice znamenal vzestup neomarxistické hegemonie, ale zároveň otevřel dveře konzervatismu, aby mohl přinést argumenty, proč je pro civilizaci lepší, komentoval situaci v rozhovoru pro deník The Epoch Times předseda Nadace Edmunda Burka a autor nové knihy „Konzervatismus: Znovuobjevení“, pan Yoram Hazony. Více…

Současný úpadek liberalismu podle Hazonyho „otevřel možnost novým myšlenkám přicházejícím zprava“.

„Je to obzvláště důležitý okamžik, kdy je třeba vyostřit naše chápání toho, jaká je konzervativní alternativa. Co mohou konzervativci nabídnout? Jak se liší od marxistů a liberálů?“ řekl Hazony v nedávném rozhovoru pro pořad EpochTV nazvaný American Thought Leaders. Více…

 

Související články

Přečtěte si také

Trump přežil pokus o atentát. Shrnutí událostí
Trump přežil pokus o atentát. Shrnutí událostí

Trump byl lehce postřelen do ucha při pokusu o atentát na předvolebním mítinku. Zemřel návštěvník a střelec byl zlikvidován.

4 stoické principy, jak obstát ve světě
4 stoické principy, jak obstát ve světě

Senecovy dopisy inspirovaly miliony lidí, aby si vypěstovali vyrovnanost a žili skvělý život uprostřed trápení a nejistot.

Shromáždění ve Washingtonu vyzývá k ukončení 25 let trvajícího pronásledování Falun Gongu ze strany Komunistické strany Číny
Shromáždění ve Washingtonu vyzývá k ukončení 25 let trvajícího pronásledování Falun Gongu ze strany Komunistické strany Číny

Američtí politici a vedoucí lidskoprávní osobnosti odsoudili zvěrstva komunistického režimu v oblasti lidských práv, včetně násilného odebírání orgánů.

Vliv počasí na obnovitelné zdroje aneb co je to Dunkelflaute
Vliv počasí na obnovitelné zdroje aneb co je to Dunkelflaute

Obnovitelné zdroje energie jsou závislé na počasí. Mraky nebo bezvětří způsobí, že větrná a solární zařízení produkují málo energie nebo vůbec žádnou. Tento problém se popisuje německým termínem „dunkelflaute“. Jak nahradit výpadek?

Ani válka nezastíní návrat k tradiční kráse a ženskosti. Tatiana z Ukrajiny inspiruje výrobou kabelek k naději
Ani válka nezastíní návrat k tradiční kráse a ženskosti. Tatiana z Ukrajiny inspiruje výrobou kabelek k naději

Ve společnosti se často diskutuje o roli mužů a žen, přičemž tradiční vnímání mužské a ženské identity prochází výraznými změnami, které ovlivňují i vztahy.