A je hotovo. Všechny hlasy jsou sečteny a švédská pravice skutečně získává většinu a to nejenom jednoho, ale tří křesel po parlamentních volbách. Nejsilnější, pravděpodobně vládní stranou tak budou švédští Demokraté. Současná předsedkyně vládní strany sice ještě dva týdny před volbami otočila a začala se o nelegálních migrantech vyjadřovat tvrději než kdykoliv před tím, ale ani to sociální demokratce a propagátorce bezbřehé migrace nepomohlo.

Některá evropská média, včetně těch českých, se ale vyjadřují o vítězné straně kriticky. Například novinky.cz uvádějí, že ve volbách uspěla ultrapravice s nacistickými kořeny. Přestože tato strana naprosto jasně konstatuje, že je proizraelská. Je naprosto směšné, že novináři, kteří říkají, že Ukrajina má židovského prezidenta a tedy tam žádný nacismus nemůže být, zároveň uvádějí, že naprosto jasně proizraelská strana má nacistické kořeny…

Video vytvořil František Kubásek v rámci projektu Politicky nekorektní zpravodajství.

Názory a postoje vyjádřené v tomto článku jsou názory autora článku a nemusejí se shodovat s postoji deníku The Epoch Times.