Louise Chambers

1. 4. 2023

Kdysi obézní muž, jehož hmotnostní krizi odvysílala celosvětová televize, dokázal úžasně změnil svůj život. Po operaci, úpravě jídelníčku, změně životního stylu a v neposlední řadě i po změně mentálního nastavení zhubl téměř 300 kilogramů a dnes sebevědomě říká: „Jsem šťastný takový, jaký jsem.“

Casey King z Georgie, kterému je nyní 38 let, byl už na střední škole enormně obézní a cítil, že se ho druzí straní. Jídlo se mu stalo útočištěm.

„Vždycky jsem byl tak trochu vyděděnec,“ řekl King deníku The Epoch Times. „Byl jsem prostě vždycky divný nebo jiný, měl jsem hodně energie, byl jsem hlučný a neměl jsem spoustu přátel, takže jsem prostě hodně jedl.“

Po střední škole pracoval v několika restauracích a k jídlu se obrátil, aby se vyrovnal s pocity osamělosti. Čím více jedl, tím byl větší. Jeho maximální hmotnost činila závratných 373 kilogramů.

Poté, co ho vysilující zranění kotníku vyřadilo na několik měsíců z pohybu, se Kingova posedlost jídlem vymkla kontrole.

Casey King 2
Casey King jako mladík s nadváhou. (Se svolením Caseyho Kinga)
Casey King Před Hubnutím 3
Casey King před svou proměnou vážil 373 kilogramů. (Se svolením Caseyho Kinga)

„Prostě jsem jedl celý den, každý den. Hrál jsem videohry, ven jsem moc nechodil, nebyl jsem vůbec aktivní,“ vzpomíná Američan. Celý den trávil doma, za kamarády nechodil a s rodinou se vídal jen při „mimořádných příležitostech“. Cítil se „uvězněný uvnitř“.

King, který žil téměř 14 let s otcem, vzpomíná na své oblíbené fastfoodové jídlo: 12 až 15 kuřecích řízků v buffalo a barbecue omáčce, velká porce smažených brambor tater tots a velký slazený čaj. Často s tátou snědli i dvě velké pizzy. „Nepočítali jsme kalorie nebo tak, prostě jsme jedli, dokud jsme nebyli plní,“ říká.

Nakonec ho rodiče konfrontovali s jeho rostoucí hmotností a trvali na tom, že to může změnit jen on sám. Zejména jeho matka ho vždy podporovala, jenže nikdy si její rady nebral plně k srdci – až do chvíle, kdy se stal strýcem.

Casey King Se Synovcem 4
Casey King se svým synovcem, který inspiroval Kingovu cestu k hubnutí. (Se svolením Caseyho Kinga)

„Před deseti lety jsem byl tak velký, že jsem se nemohl pořádně odlepit od země. Druhý den jsme šli do nemocnice a tam nám řekli: ,Vždyť sotva dýcháš, nedostáváš do krve potřebný kyslík. Proto jsi pořád unavený a nechce se ti hýbat. Umřeš.‘“

Přesně v té době se narodil jeho synovec. „Říkal jsem si: ,Musím kvůli tomu dítěti změnit svůj život, protože ho miluju a chci být dobrým strejdou.‘“

Mám dost toho

King se proto rozhodl vzít své zdraví do vlastních rukou. V roce 2019 se s tehdejší váhou 322 kilogramů zúčastnil druhé sezóny reality show Family By The Ton televize TLC. Než mu byla nabídnuta operace na snížení váhy, byl požádán, aby sám zhubl část váhy a prokázal tak své odhodlání.

Před operací vertikální rukávové gastrektomie zdravě zhubnul na 286 kilogramů. Potom vyměnil své obří porce za častější, ale menší pokrmy sestávající ze salátů, grilované zeleniny a grilovaného masa. Jak se jeho žaludek přizpůsoboval novému režimu, přizpůsoboval se i on sám.

Casey King Po Zhubnutí 5
Fotografie před a po zachycují Caseyho Kinga jako obézního mladíka a nedávno, po prodělání hubnoucího programu. (Se svolením Caseyho Kinga)

„Zhubl jsem, začal jsem být aktivnější, a když jsem byl aktivnější, začal jsem si více hrát se svým jídelníčkem,“ líčí King.

Časem začal dostávat komplimenty o svém vzhledu, a to ho hnalo dopředu a motivovalo k dalším průlomům. Díky pěší turistice, chůzi, plavání a zdravému stravování se muž dostal do pozitivní spirály.

Od operace zhubl 176 kilogramů, nyní váží 110 kilo a není daleko od svého konečného cíle 215 liber, tedy necelých sto kilogramů, i když přiznává, že některé dny jsou těžké.

„Stále závidím lidem, kteří jsou schopni jíst normální jídlo. Pořád mám na něco chuť a po něčem prahnu,“ přiznává.

„V určitých obdobích se hubnutí opravdu zastavilo. … Byl jsem na sebe ale opravdu tvrdý, co se týče fyzické stránky, toho, jak vypadám, věděl jsem, že se nechci vrátit k tomu, že jsem obr,“ hovoří.

Casey King Před A Po 6
Casey King demonstruje svůj úspěch v hubnutí tím, že nosí své staré oblečení. (Se svolením Caseyho Kinga)

Nyní je King, který pracuje v realizačním centru Home Depot nedaleko svého domova, k nepoznání od svých středoškolských časů. Svou pokračující cestu za zdravím zaznamenává na Instagramu a říká, že je fyzicky, mentálně i emocionálně aktivnější než kdykoli předtím. „Jsem opravdu spokojený s tím, kým jako člověk jsem,“ říká.

V dřívějších letech nikdy nechodil na rande. Láska pro něj prostě nehrála roli, protože si připadal neatraktivní a naprosto jako „lidský odpad“. „Žádná z těchto věcí nebyla ve hře, než jsem se z doslova pouhé existence na tomto světě dostal k tomu, že teď žiji svůj život.“

Casey King 9
Fotografie před a po ukazují Caseyho Kinga v různých fázích jeho cesty za hubnutím. (Se svolením Caseyho Kinga)

Dnes King prozkoumává možnost operace na odstranění nadbytečné kůže, která už nevyhovuje jeho menší tělesné velikosti. Je to „komplikované a nesmírně drahé,“ komentuje, ačkoli jeho cíl, aby si mohl pohodlně sundat tričko před ostatními a jít si zaplavat, ho motivuje.

Díky rodičům, sourozencům a přátelům, kteří stojí na jeho straně, se King cítí jako superhrdina. „Normálně jsem dost skromný, ale když začnu dostávat komplimenty, úplně zahodím svou skromnost! Prostě jsem se začal přiklánět k tomu, že jsem pro svět doslova inspirací a že jsem úžasný člověk,“ podotýká.

Casey King Po Zhubnutí 7
Fotografie před a po ukazují Caseyho Kinga bez trička v různých fázích jeho programu hubnutí. (Se svolením Caseyho Kinga)

Podle Kinga neexistuje žádná správná dieta. Na cestě každého člověka za hubnutím je důležité najít tu, která mu vyhovuje. „Neriskujte svůj život, nedělejte něco, co vás do roka nebo dvou zabije, ale dělejte to, co vám vyhovuje. Nemusíte dělat drastické změny ve svém životě, pokud nejste doslova na pokraji smrti,“ říká a radí raději upravit některé malé věci, například pít dietní limonády, jíst méně smažených jídel, přidávat si na talíř víc zeleniny a být fyzicky aktivnější. Změny se časem dostaví.

A na závěr má ještě jeden tip. „Pořiďte si psa! Vezměte ho na procházku. Není to vždy rychlá cesta, ale můžete to zvládnout.“

Casey King 8
Nedávná fotografie Caseyho Kinga poté, co prošel přísným hubnoucím programem. (Se svolením Caseyho Kinga)

Článek původně vyšel na stránkách americké redakce Epoch Times.

Související témata

Související články

Přečtěte si také

Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy
Profesionální baristé odhalují tajemství přípravy dokonalé domácí kávy

Nejdůležitější části vybavení, které potřebujete, a další tipy, jak si co nejlépe připravit vaši ranní kávu.

Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu
Jak by dopadly eurovolby, kdyby měl každý dva hlasy? Otestujte si novou metodu

Průzkum vychází z metody D21, kterou vyvinul Karel Janeček a která má najít řešení širší společenské shody, eliminovat extremisty a předcházet tomu, že volič volí „menší zlo“.

Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří
Nová studie: Aktivní ve středním věku, zdraví ve stáří

Mnohé studie prokázaly, že udržení nebo zvýšení aktivity ve středním věku významně ovlivňuje kvalitu života ve stáří.

Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking
Čínské vojenské výdaje v roce 2022 dosáhly 710 miliard dolarů, více než trojnásobek toho, co tvrdil Peking

V roce 2022 čínský režim oznámil, že jeho výdaje na obranu v tomto roce budou činit 229 miliard dolarů.

Proč by se muži měli dobře oblékat
Proč by se muži měli dobře oblékat

Zevnějšek o vás může mnohé prozradit a ukázat okolí některé vaše kvality, například zralost, vůdcovství či schopnost postarat se.